ال سی دی‌های TFT

ترانزیستور باریک فیلمی که کاربرد آن درنمایشگر موبایل ها می باشد.

QVGA

نمایشگری با کیفیت گرافیک ویدئویی همراه با وضوح 320×480 بوده است. این نوع نمایشگرها اکثرا برای موبایل ها استفاده می شود.

GPRS

بسته سرویس رادیویی عمومی که برای سیستم های ارتباطی بدون سیم ؛ همراه با سرعت 115 انجام می گیرد. می توان از سرویس های (SMS/MMS /WAP)
بهره برد.

GSM

پراهمیت ترین و مشهورترین سطح استاندارد موبایل ها در تمام جهان به حساب می آید. این سرویس با بیشتر از دومیلیارد مشترک در میان کل کشورها استفاده می شود.

3G

معنای آن نسل سوم می باشد. موبایل های آنالوگ،نسل اول و موبایل های دیجیتال؛ نسل دوم می باشد.

برای موبایل های نسل سوم تعریف خاصی ندارد اما کلا دستگاه هایی که سرعت انتقال بالا و ظرفیت صدایی زیاد دارند را موبایل نسل سوم به شمار می آید.

Alarm

معنای هشدار دارد و در موبایل ها جهت ساعت تنظیم کردن و یا تنظیم تاریخی خاص که باعث می شود در زمان هشدار از یکی از راه های نور،صدا ، لرزش و یا هرسه همراه هم کاربر را آگاه سازد.

Bluetooth

نشان دهنده سیستمی در موبایل می باشد که شبکه اختصاصی و بی سیم مختص برای برقراری رابطه از وسایلی مانند ثمینا

Calendar

به معنی تقدویم است. از طریق این خصوصیت می‌توانید برنامه‌ریزی کاری خود را در تلفن همراه خود ثبت کنید. بعضی از گوشی‌های تلفن همراه این قابلیت را دارند که در هنگام فرا رسیدن زمان ثبت شده از طریق صدا و یا نور کاربر را مطلع سازند.

CDMA

به معنی کد تعدد دسترسی است. تکنولوژی بی‌سیم است که این اجازه را به کاربر می‌دهد تا مقدار زیادی از صداها و اطلاعات را در یک فرکانس یکسان انتقال دهد.

CDMA

یک تکنولوژی برای تلفن‌های نسل دوم محسوب می‌شود که در حال حاضر در کانادا، ایالت متحده، آسیا و امریکای لاتین در دسترس است.

EDGE

به معنی سرعت افزودن اطلاعات برای فرگشت جهانی است. این سیستم تکنولوژی می باشد که به وسیله دو شرکت بزرگ GSM و TDMA ترویج یافته است و برای تواناسازی دستگاه‌ها برای ارتقا سرعت تا Kbps384 است.

0/5 (0 Reviews)