نمایندگی رسمی تعمیرات ویدئو پروژکتور سونی

 

برای مشاوره و سفارش تعمیرات ویدئو پروژکتور تماس بگیرید

 

1

 

serviceir.com  66098417 -66030825

 

 

ویدیو پروژکتور یکی از پرکاربردی ترین وسایل جهت نمایش فیلم و عکس در منازل ومحیطهای آموزشی ودانشگاهها ومحیطهای عمومی میباشد به دلیل حجم بزرگ تصاویر بر روی سطوح باعث شده تصاویر به صورت قابل توجهی بزرگ شود هیچ تلویزیون به ابعاد ویدئو پروژکتور نمیتواند قابل رقابت باشد.

اصول کارکرد ویدئوپروژکتور

ویدئوپروژکتور  با استفاده از یک لامپ وات بالا با گرمای بالا مورد استفاده قرار میگیرد امروزه لامپهای لیزری با توجه به کیفیت نوروعمر بالا توانسته جایگزین خوبی نسبت به لامپهای قدیمی گردد.در تکنولوژی ویدیو پروژکتور از سه رنگ قرمز وسبز وآبی تشکیل شده است.ترکیب این سه رنگ طیفی از رنگها را به وجود میاورد. ویدئو پروژکتور براساس فاصله تصویر ومیزان نوریکه به صفحه تابیده میشود رزولوشن متفاوتی دارد.

اتصالات در تعمیرات ویدئوپروژکتور

ویدئو پروژکتور براساس پورتهایی که دارد میتواند به وسایل مختلفی متصل شود .در ویدئو پروژکتور پورتهای مختلفی نظیرvga-usb-hdmi-video-component-compositeوغیره وجود دارد.براساس نوع پورت میتواند به دوربین وتلویزیون وکامپیوتر وغیره متصل میشود. کابل کامپوزیت جهت استفاده در کنسولهای بازی وکامپیوترهای قدیمی که دارای این پورت میباشد مورد استفاده قرار میگیرد این کابل یک کانکتور تکی در یک طرف کابل ودر طرف دیگر کابل از سه فیش تشکیل شده است که به رنگهای زرد وسفید وقرمز میباشد . رنگ زرد برای انتقال تصویر ودورنگ سفید وقرمز برای انتقال صوت میباشد .کابل کامپوننت شبیه به کابل کامپوزیت میباشد با این تفاوت که برای پخش فیلمهای HD وکنسولهای بازی وموارد دیگر مورد استفاده قرار میگیرد کیفیت تصویر در این مدل کابل ها بهتر از کامپوزیت میباشد. کابل S-VIDEO نیز برای پخش فیلمهای ویدیویی مورد استفاده قرار میگیرد کیفیت تصویر در این کابل از کابل کامپوزیت بهتر است ولی نسبت به کامپوننت از کیفیت تصویر ورزولوشن پایین تری برخوردار است .کابل VGA جهت نمایش از طریق پورت کامپیوتر به ویدیو پروژکتور مورد استفاده قرار میگیرد.

کابل HDMI یکی دیگر از کابلهای بسیار خوب برای انتقال صدا و تصویر میباشد با استفاده از این کابل میتوانیم تا فاصله های بالا رانیز ساپرت کرد بدون اینکه ازکیفیت تصویر کم شود اکث گیرنده های دیجیتالی و لپ تاپ وکامپیوتر وکنسولهای بازی دارای چنین پورتی هستند که میتواند صدا وتصویر را با رزولوشن بالا به شمت ویدیو پروژکتور انتقال دهند .

پورت USB نیز یکی دیگر از پورتهای دستگاه ویدیو پروژکتور میباشد که در صورت مستقیم میتوان از فلش به کانکتور مربوطه متصل شد تا اطلاعات عکس یا فیلم را در دستگاه مشاهده کرد.عملکرد ویدیو پروژکتور بدین صورت است که ابتدا دیتا از طریق کابل مربوطه به برد اصلی انتقال داده میشود رنگ تصاویر در برد مخصوصی ساخته وترکیب میشود(ترکیب سه رنگ قرمز –سبز –آبی).

مزایا و معایب ویدئوپروژکتور ها

یکی از ایرادات رایج در ویدیو پروژکتور بهم ریختگی رنگ در پخش تصاویر وفیلم میباشد که این مورد مربوط به برد مخصوص که چرخه رنگ را تولید میکند میشود که در صورت عدم تعمیر بایستی تعویض گردد.اصولا به خاطر حساسیت ویدیو پروژکتورها نیاز به تعمیر ونگهداری این دستگاه میباشد.

گردوغبار یکی از عوامل نفوذی به داخل دستگاه وباعث آسیب رساندن به دستگاه میشود .معمولا روی کیفیت تصویر وچرخه رنگ اثر گذاشته ورنگ تصاویر دارای وضوح کمتری میشود که بطور معمول سالیانه بایستی دستگاه مورد نظر باز وتمام قطعات آن تمییز گردد.

یکی دیگر از ایرادات ویدیو پروژکتور آلارم چشمک زن روی دستگاه میباشد چراغ چشمک زن سبز یا قرمز میتواند به عواملی چون تایم تعویض لامپ ویا ایراد در برد پاور وچراغ آلارم ثابت قرمز میتواند مربوط به بخش مادر برد دستگاه باشد .عمر لامپ دستگاه معمولا بین 2500 تا 3000 ساعت میباشد که پس از ان رنگ تصویر کدر ویا تاریک میشود که بایستی لامپ دستگاه تعویض گردد استفاده از لامپ های نا مرغوب باعث اسیب رساندن به قسمتهای دیگر دستگاه از جمله مادربرد دستگاه میشود که هزینه تعمیر دستگاه دو چندان میشود بنابراین پیشنهاد میشود از لامپ اورجینال استفاده گردد.

یکی دیگر از ایرادات دستگاه ویدیو پروژکتور میتواند از تنطیمات دستگاه باشد وجود سیا وسفیدی در خروجی تصویر وهمچنین تایمینگ برنامه میتواند باعث قطع ووصلی وبی کیفیتی دستگاه گردد که بایستی پس از اطمینان از تنطیمات داخلی ومنوی دستگاه وارد سخت افزاری وعیب یابی قسمت بردها والمان های دیگر دستگاه شد.یکی دیگر از ایرادات دستگاه ویدیو پروژکتور قطعی ویا سوختگی فن های دستگاه میباشد که بایستی بلافاصله دستگاه خاموش شود به دلیل گرمای زیاد دستگاه ولامپ داخلی دستگاه باعث آسیب رساندن به لامپ وبردهای جانبی میشود که بایستی هردو فن تست ودر صورت سوختگی تعویض گردد.

بر اثر کارکرد با کلیدهای کنترلی دستگاه که برروی قاب دستگاه تعبیه شده است در صورت عمل نکردن کلیدها ابتدا بایستی کلیدهای دستگاه یک به یک تست شود تا از ارسال سیگنال به سمت برد پاور وبرد مین اطمینان حاصل کنیم تا در صورت خرابی کلید میبایست پک کامل سیستم کنترلی تعویض گردد.

ضمناً نمایندگی تعمیرات  سایر برندهای ویدئو پروژکتور  نظیر  :EPSON -PANASONIC-BENQ-MITSUBISHI-OPTOMA را با استفاده از متخصصین باتجربه خود تعمیر میکند. کلیه تعمیرات با گارانتی طلایی انجام  میشود.