تلویزیون پلاسما از تکنولوژی خاصی نسبت به تلویزیونهای LED,LCD تشکیل شده است. در تلویزیون پلاسما بردها شامل: برد مین – برد لاجیک – برد پاور – برد Y  – برد X – برد Z – برد بافر وبرد آدرس  برروی فلت پنل  میباشد.اساس رنگ وکیفیت تصویر در اینگونه تلویزیون ها بهتر از تلویزیونهای LED ,LCD میباشد . در تلویزیونهای پلاسما هر پیکسل  از یک حباب شیشه ای با روکش فسفر که سه رنگ اصلی را ایجاد میکند که با عبور جریان الکتریسیته از خود نور را ساطع میکنند. ولی در تلویزیونهای LED,LCD پیکسلها از جنس کریستال هستند که با عبور جریان الکتریسیته  سه رنگ اصلی را تشکیل میدهند.در تصاویر با سرعت بالا  کیفیت تصویر در پلاسما بهتر از تلویزیونهای LED ,LCD میباشد. زیرا در تصاویر با سرعت بالا  در تلویزیونهای LCD ,LED سایه ای از تصویر قبلی برروی تصویر جدید باقی میماند.

نمونه هایی از برد پلاسما:

%d9%be2%d9%be45%d9%be

 

نمایندگی تعمیرات تلویزیون پلاسما به صورت کاملاً تخصصی  وبا استفاده از متخصصین با تجربه اقدام به تعمیرات در تمام نقاط تهران وسایرشهرستانها کرده است این مرکز بصورت مداوم وشبانه روزی خدمات دهی میکند .سرویسها در طول روز در تمام نقاط تهران فعالیت میکند. بازدید  پس از هماهنگی  با شرکت تکنسین به منازل مراجعه مینماید.تعویض تمام بردها بصورت اورجینال وتخصصی انجام میشود.

ایرادات واشکالات در تلویزیون پلاسما:

در تلویزیونهای پلاسما معمولاً عمده ایرادات روی بردهای Y  وپاور اتفاق میافتد.به دلیل جریان کشی واتصال کوتاه در تلویزیون این دو برد بیش از سایر بردها آسیب میبینند.وظیفه برد پاورتولیدو انتقال ولتاژ وجریان به صورت متغیر به سایر بردها نظیر برد مین وبردهای X,Y Z میباشد.نداشتن ولتاژ کافی ویا کمبود ولتاژ باعث عدم استارت تلویزیون ویا حتی آسیب رساندن به سایر قسمتهای تلویزیون میشود. برد Y که ارتباط مستقیم با بافر رادارد وظیفه این برد انتقال ولتاژ به آیسیهای بافر ودر نهایت باعپ تولید نور ورنگ در لیکویید تلویزیون میگردد.برد X,Z نیز ارتباط مستقیم با فلت پنل وانتقال ولتاژ وارسال کددهی به آیسی های روی فلت پنل را بعهده دارد.در صورت خرابی یکی از این سه برد خطی باعث عدم انتقال صحیح تصویر برروی لیکوئید وپنل تلویزیون میشود.

برد لاجیک نیز برد واسطی است مابین برد مین وبردهای X,Y,Z  .در صورت خرابی این برد از ارسال ولتاژ وکدهای آدرس به فلتهای پنل به درستی انجام نمیگیرد.ودر نتیجه هیچگونه تصویری در صفحه نمایش نخواهیم داشت.. استحکام تلویزیونهای پلاسما نسبت به تلویزیونهای LCD ,LED به دلیل ساختار فیزیکی تلویزیون وانتخاب شاسی آن باعث بالاتر بودن کیفیت  این مدل از تلویزیونها نسبت به سایر شده است.

انتخاب وشناخت تلویزیون پلاسما از سایر تلویزیونها با استفاده از حرفP در ابتدای مدل وبرند تلویزیون از سایر تلویزیونها  متمایز میشود. طول عمر تلویزیونهای پلاسما به نسبت تلویزیون های LED,LCD بیشتر است .ضمناً طول عمر لیکویید تلویزیون پلاسما نسبت به سایر تلویزیونها نیز از طول عمر بالاتری برخوردارند.قیمت وتعداد بردهای تلویزیون پلاسما به نسبت سایر تلویزیونها بالاتر میباشد.بطور مثال تعداد بردها در پلاسما  بین 8 الی 10برد  با توجه به مدل تلویزیون متغیر میباشد .ولی در تلویزیونهای LED ,LCD تعداد بردها بین 3 الی 5 برد متغیر میباشد.

محبوبیت تلویزیون پلاسما:

در انواع برندهای تلویزیون هرمدل تلویزیون  با توجه به قیمت وکیفیت آن از محبوبیت بالایی برخوردار است.بطور مثال در تلویزیون های پلاسما برند پاناسونیک مدل تلویزیون‌های این برند مدل VT30و42 با قیمت 4 میلیون الی 5 میلیون تومان طرفداران زیادی دارد.در برند الجی مدل 60PA65000FG را برای علاقه‌مندان به تلویزیون‌های سایز بزرگ پلاسما به بازار عرضه  شده است  که طرفداران زیادی دارد. در تلویزیونهای برند سامسونگ مدلPS51F4950 یک تلویزیون پلاسمای سه‌بعدی 51 اینچي است که با قیمتی مناسب به بازار عرضه شده است. در سایر برندهای تلویزیون  نیز مانند ایکس ویژن وسونی وتوشیبا نیز با قیمتهای متفاوت ومناسبی به بازار عرضه شده است.