تعمیرات انواع موبایل و تبلت رایگان

جهت تعمیر رایگان موبایل وتبلت اینجا را کلیک کنید

 

تعمیر موبایل

موبایل در زندگی روز مره ما نقش بسیار مهمی را ایفا میکند بنابراین انتخاب یک گوشی خوب چه از نظر نرم افزاری وچه از نظر سخت افزاری کمک شایانی به خریدار میکند.

انتخاب سخت افزار موبایل وسیستم داخلی

اصولا افراد عامی به شکل ظاهری موبایل توجه بیشتری دارند . برای افراد متخصص علاوه بر شکل ظاهری گوشی سخت افزار گوشی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

جهت تعمیر موبایل سیستم داخلی یا به عبارتی سخت افزار موبایل در گوشی ها متفاوت است ولی کلیت کار به هم شبیه هستند.

جهت تعمیر موبایل بایستی مدلی را انتخاب کنیم که در تعمیر آن دچار مشکل نشویم .بعضی از گوشیها جهت تعویض باتری بایستی تاچ آن شکسته شود تا باتری آن تعویض شود واین یکی از نواقص این مدل گوشیها است.

تعمیر موبایل اکثرا توسط افراد کم تجربه باعث آسیب رساندن به فسمتهای مختلف گوشی میشود بنابراین جهت تعمیر موبایل خود به این نکته توجه کنید که به مرکز رسمی ومعتبر گوشی خود را جهت تعمیر ارسال کنید.

مرکز رسمی شرکت از متخصصین باتجربه این پیام را به هموطنان میدهد که قطعاتی که در تعویض ان استفاده میشود از قطعات اصل واورجینال میباشد.

یکسری از گوشیها بطور مثال سریZ سونی ضدآب میباشد ولی زمانیکه تاچ وLCD آن دچار شکستگی میشود از حالت ضد آب خارج میشود متاسفانه تاچ وLCD های درجه 2 وگاها” درجه 3 در بازار وجود دارد که ازان استفاده میشود و چسبی که برای چسباندن تاچ با برد استفاده میشود از کیفیت خوبی برخوردار نیست بنابراین در ظاهر تاچ وLCD عوض شده ولی اصولی این کار انجام نشده است .مرکز رسمی تعمیرات این گارانتی را به مشتریان عزیز میدهد که تعویض کلیه قطعات سخت افزار جهت تعمیر موبایل بصورت صددرصد اورجینال میباشد.

بخش سخت افزاری شرکت از متخصصین با تجربه جهت تعمیر موبایل وتبلت ولپ تاپ وتلویزیون وغیره برخوردار است.

تشریح سخت افزار در تعمیر موبایل

 

تعمیرات موبایل

جهت تشریح سخت افزار موبایل و عملکرد داخلی آن بایستی به نکات ذیل توجه کنیم:

  1. بخش پاور یا آیسی تغذیهاین بخش یکی از مهمترین قسمتهای سخت افزار موبایل ها میباشد در صورت نداشتن ولتاژ ویا کاهش ولتاژ باعث آسیب رسیدن به قسمتهای مختلف سخت افزاری گوشی میشود زیرا آیسی تغذیه برق قسمتهای مختلف گوشیها از جمله :بلند گوها ومیکروفون وCPUوآیسی هایRFوبسیاری از قسمتهای دیگر را کنترل میکند.
  2. بخش بلندگوها که عموما” دچار آسیب دیدگی وحالت بم را پیدا میکند که آیسی آمپلی فایر عملکرد تقویت صدا در بلندگوها میشود خرابی این بخش مربوط به سیم پیچ بلندگو آیسی آمپلی فایر ان میباشد که با تعویض این دو قطعه کیفیت صدا کاملا” مطلوب میشود.
  3. بخش اسپیکرکه یکی از قسمتهای مهم گوشیها میباشد معمولا” درحین مکالمه خش خش میکندیا قطع ووصل میشود
    که بایستی اسپیکر مربوطه را تست وپایه های انرا کنترل ودر صورت داشتن سولفاته آنرا برطرف کنیم.

تعمیر موبایل ونوع تعمیراتی در بخش سخت افزاری انجام میشود از اهمیت زیادی برخوردار است استفاده ازقطعات اورجینال در تعمیر گوشیها باعث میشود عمر گوشی افزایش یابد.

یکی دیگر از ایرادهای متد اول در گوشیها خرابی بخش سیم کارت میباشد در این حالت دستگاه سیم کارت راشناسایی نمیکند که بایستی سوکت سیم کارت چک شود که حالت شکستگی ویا قلع سردی نداشته باشد درصورت نداشتن ایراد بایستی به سراغ ESD برویم که با هیت گرفتن ویا تعویض این قطعه مشکل برطرف میگردد.

نمایندگی رسمی تعمیرات موبایل وتبلت پاسخگوبه نیاز هموطنان خواهد بود استفاده از قطعات اورجینال یکی از امتیازهای مرکز رسمی شرکت میباشد تا هموطنان با خیال آسوده به مرکز رسمی شرکت مراجعه کنند ودستگاه خود راجهت تعمیر به دست متخصصان شرکت بسپارند.

 

ساختار تبلت از نظر تکنولوژی ساخت شبه به موبایل میباشد از نظر نرم افزاری نیز سیستم عامل اندروید را support میکند ولی تفاوت فیزیکی در ابعاد تاچ وLCDان میباشد.خرابی تاچ معمولا در تبلت به وفور اتفاق می افتد وعلت آن ضربه به تبلت میباشد.

اگر تاچ دستگاه درست عمل نکند ابتدا تاچ دستگاه را عوض میکنیم در گوشیهایی که آیسی تاچ دارند ابتدا آیسی آنرا عوض میکنیم ودر صورت عمل نکردن درست تاچ خود تاچ را عوض میکنیم. در تبلت ها دوربینهایی که استفاده میشود معمولا بر اثر ضربه کیفیت خود را از دست میدهند که میتواند هم ایراد نرم افزاری وهم ایراد سخت افزاری داشته باشد.ابتدا از نظر نرم افزاری تبلت را چک میکنیم در صورت حل نشدن مشکل از نظر نرم افزاری به سخت افزار آن که شامل سوکت دوربین وآیسی دوربین را بررسی میکنیم در یک سری از تبلت ها دوربین جداگانه وجود دارد که داخل یک بلوک قرار دارد که بایستی بلوک فلزی را جداکرد وآیسی دوربین را عوض کنیم .لقی ویا شکستگی سوکت دوربین نیز میتواند باعث عمل نکردن دوربین تبلت گردد.یکی دیگر از ایرادات شایع در تبلت ها خرابی LCD در تبلت ها میباشد که شایع ترین آن سفید شدن تصویر ویا خط خط شدن تصویر ویا سوختن پیکسل ها ویا وارونه شدن تصویر در تبلت ها میباشد در صورت خرابی LCD ابتدا فلت انرا بررسی میکنیم که دچار پاره گی وله شدگی نباشد در صورت سالم بودن فلت پایه های انرا نیز بررسی میکنیم از نظر قلع سردی ویا شکستگی بررسی میکنیم .اگر این مسیرها سالم باشد به سراغ تعویض کامل LCDمیرویم که باتعویض کامل LCD تبلت یقینا مشکل حل خواهد شد.

مشکلات تعمیر لپتاپ

مشکلات معمول در تعمیر تبلت ها

با توجه به اینکه تبلت های تولید شده بیشتر در دسترس کودکان قراردارد لذا از نظر نصب نرم افزار بازی و اپلیکیشن های دیگر بایستی تبلت ها گرافیک قوی وقابل قبول داشته باشند لذا کیفیت گرافیک تبلت ها و سرعت بالایCPU ,RAMعوامل مهم وموثری در کیفیت وکمیت نصب اپلیکیشن در تبلت ها میباشد عموما بازیهایی که در تبلت نصب میشود ممکن است دچار هنگی تبلت ها شود که این مسله میتواند از نظر نرم افزاری ویا سخت افزاری باعث هنگ شدن سیستم عامل تبلت ها شوددر صورت عدم مشکل نرم افزاریاز نظر سخت افزاری بایستی آیسی گرافیک را بررسی کنیم که معمولا” بر اثر گرم شدن این آیسی پایه های آیسی دچار قطعی میشود که بایستی توسط دستگاه هیتر حرارتی آیسی احیا شود ودر نهایت درصورت درست نشدن اقدام به تعویض آیسی گرافیک تبلت مینماییم.

از دیگر ایرادات رایج در تبلت ها طریقه شارژ باتری تبلت میباشد متاسفانه تبلت هایی که عموماً در دسترس کودکان قرار دادرد به درستی شارژ نمیشود واین مسله باعث کوتاه شدن عمر باتری در تبلت ها میشود باتریهایی که بهد از شارژ شدن بعد از تایم کوتاهی تخلیه میشود نشان از خرابی باتری میباشد یکی از روشهایی که معمولا” برای احیا کردن باتری ها استفاده میشود شک دادن به باتری میباشد طریقه شک دادن به باتری با توجه به ولتاژ وجریان آن متفاوت میباشد عموماً برای شک دادن به باتریهای تبلت منبع تغذیه را بایستی روی 6ولت تنظیم کنیم وبه صورت لحظه ای به باتری شک وارد کنیم (معمولا” بین 4تا 5بار) وسپس باتری را با ولتاژ1/4 وجریان نامحدود شروع به شارژ کردن مینماییم اگر باتری به سرعت شارژشود و جریان کشی ان کم باشد نشان از خرابی باتری میباشد کهبایستی باتری تبلت را عوض کنیم در صورت داشتن جریان کافی در باتری نشان از سالم بودن باتری میباشد .شارژ باتری با ولتاژ ذکر شده معمولاً بین دو تا سه دقیقه میباشد.

از اشتباهاتی که عموم مردم دچار آن میشوند قطعی شارژر تبلت ونداشتن هیچگونه ولتاژ در خروجی شارژرها ویا شل بودن سوکت شارژر تبلت مانع از شارژ شدن باتری تبلت میشود که بایستی ابتدا با مولتی متر آداپتور تست شود در صورت داشتن ولتاژ درست در خروجی آداپتور به سراغ لقی سوکت تبلت میرویم وپایه های سوکت را لحیم کاری کرده سپس در مرحله آخر به سراغ باتری تبات رفته وتستهای مربوطه را انجام میدهیم که تست و رفع این کشکلات در تبلت ها بایستی توسط افراد متخصص انجام گیرد مرکز تخصصی تعمیرات به سرعت ودقت بالا تمامی مشکلات مربوط به تبلت را رفع کرده وبا قیمت مناسب و همچنین از قطعات اورجینال واصل در تعویض سخت افزاری تبلت ها گامی در جهت رضایت مشتریان عزیز برداشته است ضمناً تمام تعمیرات انجام شده درشرکت با ضمانت وگارانتی انجام میگیرد تا هموطنان عزیز با خیال آسوده به شرکت مراجعه کرده تا تمامی مشکلات نرم افزاری وسخت افزاری تبلت ها با استفاده از متخصصان با تجربه ودستگاههای مدرن انجام پذیرد.