112
%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%be

(مرکز رسمی تعمیرات ستاپ باکس وایکس باکس)

 

اگر تا به حال بارها و بارها و به بهانه از میان رفتن تصاویر برفکی از صفحه تلویزیون آنتن خود را تعویض کرده و نتیجه ای نگرفته اید، استفاده از گیرنده ای دیجیتالی یکی از روش هایی است که این روزها از سوی فروشندگان به شما پیشنهاد می شود.گیرنده هایی که با قیمت های ۷۰ تا ۱۱۰هزار تومان به فروش می رسند.

تلویزیونی که در حال حاضر مشاهده می کنیم تلویزیون آنالوگ است. در سیستم آنالوگ، شبکه های تلویزیونی با فرستنده های زمینی آنالوگ به آنتن تلویزیون ما می رسند و تنها تجهیزات لازم برای دریافت سیگنال های تلویزیونی، آنتن مناسب و استاندارد است. در این سیستم تعداد شبکه های تلویزیونی قابل ارائه بسیار محدود است و عمده ترین سرویس قابل ارائه روی آن تله تکست است، اما در تلویزیون دیجیتال، سیگنال های تلویزیونی دیجیتال شده از طریق فرستنده های دیجیتال ارسال می شود. با توجه به اینکه تلویزیون های فعلی امکان دریافت سیگنال های آنالوگ را ندارد، لازم است دستگاه مبدل دیجیتال به آنالوگ نظیر رسیور ماهواره در کنار تلویزیون اضافه شود که سیگنال های دیجیتال را دریافت کرده و آنها را به دستگاه تلویزیون منتقل نماید. اصطلاحا به این دستگاه، ست تاپ باکس گفته می شود.

سیستم دیجیتال، تجربه ای جدید در عرصه تماشای تلویزیون به وجود می آورد، چرا که علاوه بر ایجاد امکان ارائه شبکه های تلویزیونی بیشتر، کیفیت صدا و تصویر نیز بهبود می یابد. در حال حاضر صداوسیما در ارائه شبکه های تلویزیونی بیشتر محدودیت هایی دارد که با سیستم دیجیتال این محدودیت ها تاحدی مرتفع می شود.

برخی از مزایا

امکان ارائه تعداد شبکه های بیشتر، کیفیت صدا و تصویر بالاتر نسبت به آنالوگ، امکان ارائه اطلاعات اضافی کنار تصویر، راهنمای الکترونیکی برنامه ها، رادیو همراه با تلویزیون و ارائه خدمات ویژه نابینایان و ناشنوایان. نام دیگر این سیستم که بیشتر در بازار از آن یاد می شود dvb-t است.

مرکزرسمی تعمیرات ایکس باکس وps4 با استفاده از متخصصان باتجربه خود در زمینه تعمیرات اقدام به مجموعه تعمیرات کنسولهای بازی اعم از : آتاری – پلی استیشن (ps4 )- ایکس باکس 360 ومدلهای جانبی آن با استفاده از یک تیم مجزا وحرفه ای در زمینه فروش وتعمیر انواع بردها وقطعات جانبی این مجموعه از بازیها فعالیت میکند . نمایندگی رسمی تعمیرات در تعمیر این دستگاهها از قطعات اصل واورجینال در حوزه تعمیراتی خود استفاده میکند. این مجموعه تمامی برندهای موجود در بازار اعم از سونی والجی وسایر برندها را با بهترین کیفیت خدماتی ارائه میدهد این مرکز سایر مدل وبرندهای دیگر شامل: psp ps4 –wii –ps3-ps2- و غیره را نیز بصورت حرفه ای با گارانتی طلایی خدمات دهی میکند.
سخت افزار وقسمتهای داخلی ایکس باکس وپلی استیشن ومتعلقات جانبی:
قسمت سخت افزاری شامل موارد ذیل میباشد:

برد تغذیه:

%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d9%be%d8%a7%d9%88%d8%b1-%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b3-%d8%a8%d8%a7%da%a9%d8%b3

برد تغذیه مهمترین قسمت تامین انواع ولتاژ وجریان برای قسمتهای مختلف دستگاه میباشد. این قسمت تغذیه انواع ولتاژ را برای برد مین وسایر قسمتها که شامل: ولتاژهای 3/3 ولت و5 ولت و12 ولت و24 ولت میباشد را برای قطعات مختلف مثل هارد – درایور – برد مین – فن وانواع پورتهای موجود برروی برد را فراهم میکند .برروی برد تغذیه رگولاتورهای مختلفی جهت ساخت این ولتاژها وجود دارد بنابراین در صورت نداشتن هرکدام از این ولتاژها بایستی به طبقه تقسیم بندی شده مربوطه مراجعه کنیم.تا بوسیله عیب یابی منطقه ای بتوانیم ایراد را ارزیابی ورفع نماییم.

 برد مین:

%d9%85%db%8c%d9%86-%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b3-%d8%a8%d8%a7%da%a9%d8%b3

برد مین مهممترین قسمت دستگاه ایکس باکس وپلی استیشن میباشد. کلیه پردازنده های داخلی و کنترلی دستگاه بوسیله این برد انجام میشود. در صورت هنگ بازی ونداشتن صدا یا تصویر ویا موارد مشابه بایستی آیسی سی پی یو ویا فلش دستگاه تعویض گردد

لنز اپتیک:

%d9%84%d9%86%d8%b2-%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b3-%d8%a8%d8%a7%da%a9%d8%b3

در دستگاههای ایکس باکس وپلی استیشن نو واورجینال که وارد بازار میشود از لنز اصل وبرچسب وهولوگرام معرف شرکت استفاده شده است که اصلی بودن لنز را مشخص میکند . بر اثر استفاده از سی دی های کثیف ونامرغوب (خط دار) باعث کثیف شدن لنز میگردد که در طولانی مدت باعث آسیب رساندن به لنز میشود که بایستی بطور کامل تعویض گردد. جهت تعویض لنز با مکانیک دستگاه بایستی از مارک اصلی ونمونه خود دستگاه تهیه گردد.معمولاً لنز های اصل دارای هولوگرام وآرم حک شده برروی بدنه استفاده میشود.
هارد:

%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b3-%d8%a8%d8%a7%da%a9%d8%b3

ازدیگر قطعات جانبی دستگاه ایکس باکس وپلی استیشن هارد دستگاه میباشد که دارای ظرفیتهای مختلفی میباشد .معمولاً ظرفیت این هارد دستگاه از 250گیگ شروع ودارای رنجهای 500گیگ ویک ترابایت به بالا در بازار موجود است. با توجه به حجم بازی وبرنامه بازیها بایستی ظرفیت هارد را انتخاب کنیم.

 

کابل:SATA-AV
%d8%a7%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b3-%d8%a8%d8%a7%da%a9%d8%b3

پوسته (قاب) – فلت – فن وسایر متعلقات:

%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d8%a7%db%8c%da%a9%d8%b3-%d8%a8%d8%a7%da%a9%d8%b3

انواع تبدیل های مختلفی برای ارتباط بین ایکس باکس وپلی استیشن با تلویزیون ویا pc وجود دارد این تبدیلها عبارتند از: پورت AV TO VGA این کابل شبیه پورت AV میباشد با این تفاوت که بجای کانکتور زرد رنگ از پورت VGA جهت نمایش تصویر استفاده شده است.پورت دیگر ارتباطی به نام VGA TO HDMI میباشد که یکسر این پورت سوکت 9پین وسردیگر این پورت از پورت HDMI جهت برقراری صوت وتصویر استفاده شده است.از پورتهای دیگر به پورت VGA TO HDMI ,USB میتوانیم اشاره کنیم.

ومتعلقات جانبی شامل دسته واتصالات ورسیور بیسیم جهت ارتباط با دسته – کابل ارتباطی