نمایندگی رسمی تعمیرات تلویزیون سونی

تعمیر تلویزیون سونی، ایکس ویژن، سامسونگ، الجی، پاناسونیک، توشیبا در منزل

تعمیر تلویزیون

جهت تعمیر تلویزیون با برندهای مختلفی که در بازار موجود است هرکدام از تکنولوژی خاصی تبعیت میکند و اصول نقشه خوانی و بردهای آنچه در تلویزیون LCDو آنچه در تلویزیون LED و پلاسما دارای یک روش کلی و عمومی و عیب یابی آن شبیه به هم هستند.

*تعمیر تلویزیون در خانه*

بلوک دیاگرام تعمیر تلویزیون LCD,LED  شامل:

1-کارت پاور یا تغذیه : power supply

2-کارت تیکان:  tft board

3-کارت مین برد:  main board

4-کارت  اینورتر :  inverter board                                                                                     

این تکنولوژی کما بیش در تلویزیون های LCD و پلاسما با کمی تفاوت وجود دارد. جهت تعمیر تلویزیون LCD به تعداد چک ها در برد HIGH ولتاژ یا اینورتر لامپ وجود دارد. مثلاً در تلویزیون سامسونگ تعداد چک ها در برد اینورتر هشت عدد میباشد (با توجه به ابعاد واندازه تلویزیون سامسونگ)

پس در نتیجه تعداد 8 عدد رشته لامپ وجود دارد ولی در تلویزیون LED فقط یک رشته LED وجود دارد.

در ترانسهای HIGH فرکانسی یا چاپر برای راه اندازی تغذیه HIGH سویچینگ نیاز به یک ولتاز کوچک با آمپر بالا  نیاز است . با این ولتاژ ولتاژ استند بای یا آماده بکار گفته میشود که دردستگاه توسط چاپر ساخته میشود. این ولتاژ به دو صورت تولید میشود.

  • 1-بصورت یک مجموعه جدا تولید میشود
  • 2-بصورت گرفتن ولتاژ القایی

(به عبارتی روی ترانس یک سیم پیچ جداگانه وجود دارد که ولتاژ استند بای را درست میکند)

در حالت اول ولتاژ ورودی برق روی یک اسیلاتور اعمال میشود وخروجی اسیلاتور به ترانس چاپر کاهنده میرود وپس از فیلتر شدن وارد برد مین میشود. اسیلاتورها میتوانند  ترانزیستور ویا آیسی باشند که همیشه قبل از ترانس چاپر قرار میگیرد ولناژاستند بای 5ولت میباشد وبعد از چاپر یک دیود شاتکی در مدار قرار میگیرد تا ولتاژ را DC کند و خازنی نیز در خروجی جهت نویز گیری و تثبیت ولتاژ در خروجی کار قرار میگیرد.

برای تست اسیلاتورها میتوان با گرفتن خروجی ولتاژ این بخش را تست کرد. برای تست T سیم سیاه مولتی متر را روی منفی خازن فیلتر وسیم قرمز مولتی متر راروی پایه خروجی اسیلاتور قرار میدهیم ولتاژ منبع DC  میباشدکه حامل موج AC میباشد برای گرفتن ولتاژ روی مولتی متر بایست رنج مولتی متر روی 600 ولت  DCقرارگیرد.

ولتاژی که روی مولتی متر به مانشان میدهد یک ولتاژDCکه دایم در حال نوسان وتغییر میباشد. علت ان به خاطر داشتن فرکانس قابل تغییر میباشد. در تعمیر تلویزیون بایستی به این نکته توجه کرد که ولتاژ های تغذیه از اهمیت خاصی برخوردار هستند. نداشتن هر ولتاژ در تغدیه یا در قسمتهای دیگر منجر به عدم روشن شدن تلویزیون میگردد. تعمیر تلویزیون بایستی به روش بلوک دیاگرامی ویا پله ای ردیابی شود لذ ا هر استپ با استپ بعدی وقبلی ارتباط مستقیم دارد بنابراین در تعمیر تلویزیون دنباکردن یک روش سنتی نمیتواند تعمیر کار را به جواب نزدیک کند.

این مرکز آمادگی کامل جهت تعمیرات انواع برندهای پاناسونیک -توشیبا -الجی – شارپ -سامسونگ – ایکس ویژن -فیلیپس -دوو-پارس -VIZIO -را با استفاده  از تیمهای مجزاومتخصص ومجهز به دستگاههای پیشرفته تعمیراتی بصورت جداگانه خدمات دهی میکند.