آموزش سخت افزار تبلت

تبلت

ساختار سخت افزاری تبلت خیلی شبه به موبایل میباشد اندازه وچیدمان قطعات در تبلت بصورت گسترده تر وباز بر روی برد تعریف شده است بنابراین دانشجویان عزیز به راحتی میتوانند با آموزش یادگیری موبایل بتوانند تبلت خود را نیز تعمیر کنند.همانطور که میدانیدحهت بازکردن تبلت ها به دو صورت عمل میشود یا از قاب پشت تبلت عملیلت تفکیکی انجام میشود یا از جلو با گرم کردن تاچ وlcdعملیات تفکیکی قطعات انجام میگردد.

تست قطعات در تبلت مثل موبایل میباشد بطور مثال اگر بخواهیم بکی از بخش های سخت افزاری تبلت را اموزش دهیم به سراغ تست اسپیکر یا بلندگو میرویم معمولاً اسپیکر موبایل پس از مدتی در جیب یا برروی فرش یا مبل ومیز قرار میگیرد رطوبت وذرات گرد وغبار بصورت کم کم وارد دهانه اسپیکر میشود  وپس از مدتی صدای خش خش یا قطعی در حین مکالمه ویا نداشتن هیچ صدایی در اسپیکر گوشی میشویم بنابربین با دستگاه مولتی متر ابتداروی رنج مقاومت 200 اهم گذاشته ودو سر سیم پیچ اسپیکر را تست میکنیم بایستی حدود سه اهم به بالا را داشته باشیم در صورت نداشن اهم بایستی بلندگوها را تعویض کنیم.گاهی اوقات به خاطر داشتن سولفات روی پایه های اسپیکر این ارتباط ضعیف وضعیف تر میشود که با شستشو با تینر واسپرهای تمییز کننده کیفیت صدا در بلندگو بهتر میشوددر صورت حل نشدن صدا در بلندگوهاقطعات کناری بلندگو که شامل مقاومت وخازن وآیسی آمپلی فای میاشد را بصورت تک تک تست وآزمایش میکنیم در صورت سالم بودن تمامی قطعات آیسی تغذیه را resolt میکنیم یعنی با زدن کمی خمیرفلکس آیسی را هیت ملایم میگیریم تا ایسی از نظر قلع سردی تست شود ودر نهایت در صورت درست نشدن اقدام به تعویض آیسی تغذیه میکنیم. برای شناسایی آیسی تغذیه مثلاً در تبلت های سامسونگ در کنار این آیسی یک عدد کریستال وجوددارد.

نداشتن صدا یا خرابی میکروفون یکی دیگر از ایرادات رایج در تبلت ها میباشد که صدا به درستی انتقال داده نمیشود. ابتدا سوکت مربوط به آیسی را چک میکنیم در صورت سالم بودن سوکت به سراغ آیسی صدا میرویم ابتدا از نظر قلع سردی انرا چک میکنیم ودر نهایت اقدام به تعویض آیسی میکنیم.مدل هایی که در تبلت ها از پشت باز وتفکیک میشود درتبلت های سری سامسونگ وایسوس ویکسری از تبلت ها چینی که در بازار وجود دارد  وبقیه موارد از تبلت ها از جلو یعنی با گرم کردن تاچ وlcd میتوانیم اقدام به باز کردن ان نماییم. از دیگر موار اشکال در تبلت ها عمل نکردن تاچ میباشد در بعضی از تبلت ها آیسی تاچ بصورت مجزا در کنار سوکت تاچ قرار دارد که با تعویض این آیسی مشکل تاچ حل میشود ولی در بعضی از مدل های تبلت مثل سامسونگ آیسی تاچ درداخل خود cpuقرار دارد که بایستی آیسی cpu بصورت کامل تعویض شود. واین یکی از ایرادات تبلت سامسونگ میباشد که تاچ ان بصورت مجزا نیست ودر هنگام خراب شدن تاچ تبلت بایستی آیسی cpuتعویض گردد. هرکجا سوکت تاچ برروی برد باشد کنار ان آیسی تاچ قرار دارد.

بنابراین نسبت به تعویض آیسی بایستی مراقب باشیم تا آیسی دیگر را اشتباهاً تعویض نکنیم.روش دیگر استفاده از دیتا شیت آیسی ها  برای شناسایی آیسی از دیگر آیسی ها میباشد. که بایستی ابتدا تایپ روی ایسی را خوانده ودر اینترنت سرچ کنیم تا اطلاعات کاملی از آیسی وپایه ای ان رابه ما نشان دهد.امید است توانسته باشیم اطلاعات کلی راجع به قطعات داخلی تبلت و روش تست قطعات واصول عیب یابی را به دانشجویان عزیز اموخته باشیم وجهت گذراندن دوره های آموزشی بایستی به شرکت مراجعه ویا با شماره تلفن های 66030825 و 66098417 تماس حاصل نمایند تا با گذراندن دوره های اموزشی یک تعمیر کار مجرب وباتجربه شوند.

اموزش سخت افزار تبلت که در اینجا قصد داریم برای شما تست سخت افزارهای تبلت را توضیح بدهیم. امکان دارد که پس از این که چند وقت با تبلت خود کار کردیدبه کارایی درست سخت افزار خود شک نمایید که خوشبختانه امروزه اپلیکشن های بسیار قوی ای در این خصوص ارائه گشته که میتوانیم سخت افزار تبلت اندرویدی خود را با آن تست نمایید.

چک نمودن سخت افزار تبلت به طور دقیق امری دشوار به نظر میرسد این که بخواهیم علت یابی نماییم که دلیل زود خالی شدن شارژ تبلت شما چیست بر میگردد به مشکل سخت افزاری تبلت شما  که با استفاده از برنامه های ارائه شده میتوانیم عیب سخت افزاری تبلت تعیین کنیم.

اولین برنامه برای بررسی سخت افزار تبلت برنامه z- device test  میباشد که آن را رایگان دانلود کرده و روی تبلت خود نصب نمایید  که توسط این برنامه میتوانید قطعات سخت افزاری را از قبیل لرزش بلندگو و دوربین باتری بررسی نمایید .

برنامه بعدی برنامه phon tester  سخت افزار میباشد که به کمک آن میتوانید به اطلاعات سخت افزاری تبلت و یا گوشی خود دسترسی داشته باشید.

برنامه antutu tester  که روی تاچ و صفحه تبلت شما فوکوس دارد و در این خصوص اطلاعات جامعی را در اختیار شما قرار میدهد. همچنین اطلاعات مفیدی را هم در خصوص باتری گوشی در اختیار شما قرار میدهد.

همچنین اپلیکیشن sensor box که از نامش پیداست که در خصوص سنسورهای گوشی و تبلت اطلاعاتی را در اختیار شما قرار میدهد. تمامی این برنامه مرتبط با سخت افزار تبلت و موبایل میباشد و راجع به نرم افزار های تبلیت قابلیت اجرایی ندارند.