مهر 8, 1402 4:25 ب.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 تسمه کولر آبی
تسمه کولر آبی

اگر تسمه کولر آبی پاره شود چه اتفاقی رخ می دهد؟

همان طور که می دانید تسمه در کولر آبی مانند کمربند عمل می کند و باعث ایجاد نیروی چرخشی از موتور به پولی می شود در صورت پاره شدن تسمه شما دیگر نمی توانید از کولر استفاده کنید تا زمانی که این قطعه را تعویض نمایید. لازم است بدانید هر کولر آبی با توجه به ابعاد و ظرفیتش تسمه متفاوتی دارد و لازم است برای تهیه تسمه جدید شماره تسمه را از روی بدنه آن بخوانید.

بهترین دما برای کولر چیست؟

هر ساله این اتفاق می افتد. دمای خارج از خانه شروع به گرم شدن می کند، شما کولر را روشن می کنید و اکنون زمان تصمیم گیری است: در تابستان چه دمایی را باید برای کولر تنظیم کنم؟ تعیین پاسخ مناسب به آزمایشاتی با تنظیمات مختلف نیاز دارد. از دیگر عواملی که می تواند در بهترین دما برای کولر در خانه تأثیر بگذارد، تعداد افراد، میزان فعالیت بدنی و عوامل خارجی مانند رطوبت، میزان تابش مستقیم خورشید، تعداد پنجره ها و موارد دیگر است.

اگر خانه شما بیش از حد گرم است، سعی کنید تنظیم درجه حرارت را یک یا دو درجه کاهش دهید تا ببینید آیا احساس خنکی می کنید یا خیر. تنظیم درجه حرارت را یک یا دو درجه کاهش دهید تا همه راحت باشند.

بخوانید  7 تنظیمات برای صرفه جویی در زمان تبلت

اگر تسمه کولر آبی پاره شود

در طول تابستان و به ویژه در دوره گرمای تابستان، کولرهای آبی و گازی جز لاینفک هر خانه و محل کار محسوب می شوند. آیا استفاده اقتصادی از کولر گازی وجود دارد؟ آیا کولرهای گازی می توانند بدون یخ زدگی فضای ما را خنک کنند؟ اگر تسمه کولر آبی پاره شود چه اتفاقی می افتد ؟ بنابراین یک نیاز اصلی انتخاب سیستم سرمایشی مناسب است. اگر هنوز انتخاب نکرده اید، تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید تا ببینید کدام یک برای خانه شما مناسب است. همین طور آموزش های لازم درباره تعمیر کولر آبی را هم با شما به اشتراک بگذاریم.

گرما و رطوبت چگونه بر خنک بودن تأثیر می گذارند

تابستان فصل گرماست و در این فصل از سال است که سیستم سرمایشی در زندگی روزمره حیاتی می شود زیرا در گرمای شدید تابستان استفاده از کولر گازی یا آبی در خنک سازی محیط کمک می کنند. جدا از پشه ها، گرما و رطوبت از اصلی ترین مواردی است که باعث می شود در تابستان احساس راحتی نکنیم. انسان ها برای خنک شدن بدن خود به تبخیر عرق پوست خود اعتماد می کنند. در واقع، به منظور تنظیم دمای بدن، پوست انسان به طور خودکار در 6/98 درجه فارنهایت (37 درجه سانتیگراد) تعریق می کند.

بخوانید  قطعات تشکیل دهنده دستگاه پرینتر شارپ

بنابراین، وقتی نزدیک فن یا زیر پنکه سقفی می نشینیم، نسیم به تبخیر رطوبت پوست کمک می کند. اما در حالی که نسیم تأثیری بر دمای واقعی هوا ندارد اینجاست که رطوبت وارد معادله می شود. از آنجا که هوای مرطوب آب زیادی را در خود نگه می دارد، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا عرق از روی پوست تبخیر شود. در نتیجه، رطوبت زیاد باعث می شود احساس گرما داشته باشید.

بنابراین می توان از بالا بالا به این نتیجه رسید که استفاده از کولر آبی به دلیل ایجاد رطوبت زیاد در محیط های مرطوب می تواند به جای خنک سازی معکوس عمل کند و بهتر است در محیط های مرطوب از کولر گازی استفاده شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *