تیر 29, 1403 3:35 ب.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

تعمیرات تلفن و تعمیرات سانترال

تعمیرات تلفن

تعمیرات تلفن و تعمیرات سانترال در مرکز رسمی تعمیرات ایران سرویس بصورت تخصصی تعمیر انواع تلفن های ثابت و بیسیم را انجام می دهد. مدیریت تعمیرات تلفن از وجود کارشناسان و تعمیرکاران خبره و ماهر در این بخش استفاده می کند تا رضایت کاربران عزیز را هر چه بیشتر جلب نماید.
این مرکز با استفاده از کارشناسان خبره و با تجربه و همچنین با استفاده از قطعات اورجینال و اصلی شرکت کلیه تعمیرات تلفن و تعمیرات سانترال را بابالاترین کیفیت خدمات دهی انجام می دهد. و در زمینه تلفن های بلوتوث دار هم خدمات ویژه ای به هموطنان ارایه می کند. مرکز تعمیرات تلفن ایران سرویس در زمینه تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری و عیب یابی از تجهیزات کاملی برخوردار است و قادر است کلیه تلفنهای ثابت و بیسیم و تعمیرات سانترال با بردهای بالا را نیز خدمات دهی و تعمیر کند.

اهمیت سانترال در چیست؟

دستگاه سانترال در مجموعه های بزرگ کاری بعنوان مرکز تلفن خصوصی به مدیریت تماس ها کمک می کند. این دستگاه در حالت پیش ‌فرض، جعبه ‌ای خالی است که مناسب با خواسته و نیاز مجموعه پر می‌ شود. اجرای تعمیرات سانترال با توجه به کارایی و اهمیتی که این دستگاه دارد، از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد. کارت ‌های جای گرفته در سانترال، مجموعه ای از دیود و قسمت ‌های بسیار کوچک و حساس الکترونیکی هستند. این کارت ‌ها در عین حساس بودن، ساختاری دارند که نسبت به تغییر ولتاژ برق کمی مقاوم هستند؛ اما در هر صورت استفاده از یک دستگاه تنظیم‌ کننده ولتاژ در مجموعه‌ هایی که برق محیط ناپایداری دارند و از سانترال نیز استفاده می کنند، بسیار لازم است.

تعمیر تلفن
تعمیرات سانترال

تعمیرات سانترال

به طور کلی هر محصول و کالایی به وصل به برق است عمر مفیدی دارد این عبارت درباره تمام محصولات و کالاهای تولید شده صدق می کند ولی در ارتباط با تجهیزات الکترونیکی این مورد صدق نمی کند و امکان هر لحظه از کار افتادگی را دارد. دستگاه سانترال هم این این قائده جدا نیست و حتما یک روز دچار خرابی می شود ولی این طور نیست که در کوتاه ترین زمان خرابی در سیستم بوجود بیاید. برای از بین بردن اشکالات بوجود آمده نسبت به مقدار خسارت وارد شده تعمیرات سانترال پیشنهاد می شود . تشخیص مقدار خسارت وارد شده فقط توسط  تکنسین های تعمیرات ایران سرویس قابل بیان است.

هر دستگاه سانترال در حالت طبیعی بیشتر از 12 سال بدون اشکال به صورت شبانه روز فعال است ولی همانطور که گفته شد هر دستگاه به خاطر اشکالات خارج از خود دچار مشکل می شود. از جمله نوسانات برق از بزرگترین دلایل خرابی سانترال است.

تعمیرات سخت افزاری سانترال

همانگونه که گفته شد از بزرگترین دلایل خرابی نوسانات برق است که آسیب مستقیم روی بردها و چیپ های الکترونیکی دارد. در صورت برخورد با خرابی و ایجاد مشکل در سیستم باید تعمیرکار فنی ایران سرویس با استفاده از تجهیزات تمامی قطعات را بررسی کند. برخی مواقع با تغییر کابل برق همه مشکلات برطرف می شود و گاهی هم دستگاه تعمیرگاه ارسال می شود. زمان تعمیر بسته به دستگاه و مقدار آسیب وارد شده کاملا تفاوت دارد و زمان دقیق نمی شود برای آن در نظر گرفت.

تعمیرات نرم افزاری سانترال

دستگاه سانترال با استفاده از برق امکاناتی را بر پایه سیستم های مخابراتی به کاربر خود ارائه می دهد وجود نرم افزارهای بسیار در این مجموعه امری غیر قابل انکار است. نرم افزار ضبط مکالمات، کالرآیدی، نرم افزار گزارش گیری سانترال و …. همه این موارد به صورت کدهای مشخص در سانترال تعریف شده اند هر کدام از آنها کارایی خود را دارد. گاهی تمایل برای اعمال تغییرات موجب می شود مالک سانترال وارد حساب کاربری خود شود.

ناآشنا بودن موجب خرابی در سیستم می گردد حتی گاهی از یاد رفتن کلمه عبور سانترال تبعاتی دارد که حتما باید توسط کارشناس فنی ایران سرویس اصلاح شود. برای این کار حضور تکنسین در محل لازم است و با تکیه بر دانش و آشنایی با نرم افزارها، خرابی را اصلاح می کند. این اشکالات بسته به حساسیت کار تفاوت دارد. گاهی هم باید برای اصلاح موارد دستگاه را فرمت کرد.

1-تلفن زمانیکه به برق شهری متصل می شود به طور معمول: ورودی تلفن که شامل وریستور ودیود زینر می باشد آسیب می بیند.

2-از ایرادات رایج نداشتن بوق در تلفن می باشد که ابتدا بایستی از سالم بودن خط تلفن اطمینان حاصل شود. در صورت سالم بودن خط تلفن بایستی از سالم بودن قطعات داخلی تلفن که شامل ترانزیستور-دیود –خازن -آیسی میباشد را بررسی وچک کنیم.

3- یکی دیگر از اشکالات رایج در تلفن داشتن صدا (بوق) اما تلفن شماره گیری نمی شود که باید سراغ آیسی شماره گیر و المانهای کناری آن برویم و قطعات را تست کنیم.

4- اشکال شماره گیری تلفن ثابت اما صدا نداریم که باید قسمت بلندگوها و ترانزیستورها کنترل گردد.

5-انتقال صدا بصورت خفیف یا ضعیف است که در این صورت بایستی میکروفون خازنی را چک و در صورت خرابی آنرا تعویض کنیم.
تعمیرات تلفن بیسیم و ثابت

6- صدا بصورت ضعیف شنیده می شود که بایستی بلندگوها و ترانزیستورهای تقویت صدا چک شود.

7-از ایرادات شماره گیر تلفن ثابت مشکل در شماره گیری می باشد که بایستی صفحه پلاستیکی را تمییز کنیم و در صورت عدم درست شدن بایستی صفحه را تعویض کنیم.

8- از ایرادات دیگر در تلفن ثابت عدم شماره گرفتن بعضی از اعداد می باشد که بایستی آیسی شماره گیر تعویض شود.

9-یکی دیگر از ایرادات در تلفن های ثابت عدم شماره گیری صفر در تلفن ثابت می باشد که بایستی آیسی صفر بند تعویض گردد.

10- شماره گیری خودکار بدون تماس دست با تلفن که در اینصورت بایستی خازن الکترونیکی در مسیر ایسی شماره گیر تعویض گردد و برد نیز شستشو وت مییز گردد.

11- از خرابی های تلفن ثابت انجام شماره گیری ولیدر انتها هیچ صدای بوقی شنیده نمی شود. که بایستی کلیه ترانزیستورها چک وکنترل گردد.

12-علت دیگر خرابی تلفن در هنگام شماره گیری صدای خش خش شنیده می شود که بایستی دیودهای مسیر مواز گوشی تعویض گردد.

13- قطع وصل صدا درگوشیها از ایرادات رایج می باشد که بایستی مسیر کلید زیر جا گوشی کثیف شده باشد ویا بلندگوها خراب باشد. که در تعمیرات تلفن با اسپری مخصوص شستشو می شود. و همچنین بلندگوها را نیز تست اهمی و در صورت خرابی آنرا تعویض کنیم.

14-با تکان دادن تلفن صدای خش خش شنیده می شود که بایستی ابتدا سیم ورودی به تلفن را کنترل کنیم و یا کلید زیر گوشی را تمییز کنیم.

15- با برداشتن گوشی صدای بوق با تاخیر شنیده می شود که بایستی کلید زیر جای گوشی چک و کنترل گردد. و در صورت خراب بودن در تعمیرات تلفن انرا تعویض کنیم.

16-از ایرادات رایج در تلفن کم و زیاد شدن صدای تلفن و یا قطع ووصل پی در پی صدا که بایستی مجددا” کلید زیر جای گوشی تعویض ویا با الکل تمییز شود.

17-از ایرادات دیگر تلفن صدای مزاحم روی خط می باشد که بایستی موارد ذیل چک گردد
الف) در صورت استفاده از سانترال بایستی از یک فیلتر استفاده گردد بدین صورت که خط تلفن ورودی وارد فیلتر شود و از خروجی فیلتر به دستگاه سانترال متصل شود.
ب) در صورت استفاده از مودم ADSL در صورت شنیده شدن صدای مزاحم بایستی سیم کشی داخلی ساختمان چک و کنترل شود.
ج) استفاده از وسایل جانبی که باعث شنیده شدن صدای مزاحم در تلفن می شود که بایستی یکی یکی وسایل جانبی از مدار خارج گردد تا ایراد مشخص گردد.
د) در صورت شنیده شدن صدای مزاحم می توان برروی پریزهای دیگر این موارد را چک کنیم در صورت نداشتن صدای مزاحم روی بعضی از پریزها می توان از باکس فیلتر این مشکل را برطرف کرد.

امکانات مرکز تعمیرات تلفن

از امکانات تعمیرات تلفن و تعمیرات سانترال شرکت ایران سرویس سیستم یکپارچه ثبت و پیگیری خرابی این امکان را در اختیار تعمیرات تلفن شرکت قرار می دهد تا با استفاده از اطلاعات داشبورد مدیریتی، بتواند وضعیت خرابی و زمان رسیدگی و رفع آن را بصورت متمرکز رصد کند. و با بالاترین کیفیت خدمات دهی خدمات را به مشتریان ارایه کند. کلیه تعمیرات تلفن به همراه با گارانتی و ضمانت می باشد.

ضمنا: می توان به این شیوه موارد خرابی را پیگیری کرد تا در نهایت با کاهش مدت زمان نتعمیرات تلفن ، رضایت مشتریان حاصل شود.

کاربر پس از ثبت درخواست بر اعلام خرابی دستگاه سانترال، تکنسین تعمیرات سانترال موظف است با حضور در محل مورد را بررسی کرده و به تیم تعمیرات اعلام نماید. پس از مراحل گزارش در صورت اجازه برای تعمیرات در محل رفع خرابی شروع می شود. در صورتی که مشکل نیاز به تجهیزات خاصی باشد به تعمیرگاه فرستاده می شود.

در صورت مواجه شدن با خرابی های زیر می توانید با مرکز تعمیرات سانترال ایران سرویس تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

  • ست کردن دستی و بی سیم
  • برطرف کردن مشکل سفت شدن کلیدهای شماره گیر
  • رفع عیوب مربوط به طبقه RF درتلفن‌های بی‌سیم و بررسی معایب این قسمت
  • تعمیرات سانترال، فکس و گوشی تلفن سانترال
  • برطرف کردن مشکل عدم ارتباط به منشی تلفنی
  • برطرف کردن مشکل خاموش و روشن شدن دستگاه در مرکز تعمیرات سانترال ایران سرویس
  • سیم کشی یا کابل کشی خط های تلفن برای استفاده درست و بهینه

در صورتی که شما هم مشکل خرابی تلفن و سانترال را دارید با بخش تعمیرات تماس بگیرید و درخواست خود را ثبت کنید.

مزایای راه اندازی سانترال

• قابلیت انتقال 1 خط بین داخلی ها
• قابلیت اشغال نبودن خط های تلفن
• قابلیت ایجاد کنفرانس بین خط های داخلی و خط های شهری
• قابلیت ایجاد کردن یک شبکه داخلی تلفن
• قابلیت Share کردن خط های شهری بین داخلی
• قابلیت Hold کردن مکالمات