آبان 5, 1400 2:54 ب.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 سرد نشدن یخچال
سرد نشدن یخچال

دلایل فنی سرد نشدن یخچال

اگر سالهاست از یخچال خود استفاده می کنید باید بدانید که برخی دلایل به دلیل استفاده بیش از حد از یخچال و فرسودگی و خرابی قطعات به کار رفته در یخچال ایجاد می شود. همان طور که می دانید تمامی قطعات به کار رفته در یخچال برای کارکرد بهتر دستگاه با یکدیگر همپوشانی دارند و در صورت خرابی های جزئی ممکن است قطعات دیگر هم درگیر شوند و در کارکرد یخچال تاثیرگذار باشند. یکی از مهم ترین دلایل سرد نشدن یخچال خرابی و فاسد شدن لاستیک درب یخچال است همان طور که می دانید باز ماندن درب یخچال سبب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به داخل یخچال می شود.

یکی از مشکلات شایع و رایج در یخچال و فریزر عدم خنک کنندگی و سرد کردن می باشد اگر یخچال سرد نکند می تواند علت آن مشکلات فنی و یا رعایت نکردن برخی موارد اصولی باشد. همان طور که می دانید یخچال یک وسیله سرمایشی است و با کاهش دما به سرد کردن محیط داخلی یخچال کمک می نماید یکی از بزرگترین چالش هایی که یخچال را درگیر می کند سرد نشدن محیط یخچال است در صورت بروز این مشکل و برطرف نکردن به موقع آن ممکن است تمامی مواد غذایی داخل یخچال فاسد شوند و دیگر قابل استفاده نباشند.

بخوانید  تعمیر لپ تاپ Dell Inspiron 

اگر یخچال سرد نکند چه میشود ؟

در شرایط نرمال یخچال باید کار خود را به خوبی انجام دهد اما گاهی اوقات ممکن است به دلیل مشکلات فنی و یا رعایت نکردن برخی موارد عملکرد یخچال با اختلال مواجه شده و متوجه سرد نکردن یخچال خواهید شد چند دلیل ساده وجود دارد که منجر به بروز این مشکل می باشد و لازم است ابتدا به این موارد بپردازید. یکی از این دلایل ساده عدم تنظیم درست درجه یخچال می باشد برخی افراد اصلا درجه یخچال را چک نمی کنند و در فصل تابستان و زمستان از یک درجه به منظور خنک سازی فضای یخچال استفاده می کنند اما لازم است بدانید باید این درجه در فصل تابستان و زمستان تغییر یابد همین طور چک کردن درجه یخچال هرزگاهی لازم است تا از بروز مشکلاتی مانند سرد نکردن یخچال جلوگیری نمایید.

گاهی اوقات ممکن است به دلیل پر شدن بیش از حد یخچال هوای کمتری داخل یخچال تولید شود و با باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال هوای سرد از داخل یخچال خارج شود و شما متوجه سرد نکردن یخچال شوید در این مواقع لازم است از قرار دادن مواد غذایی که نیاز به قرار گیری داخل یخچال را ندارند جلوگیری نمایید. اگر یخچال شما در فضایی قرار گرفته است که گردش هوا امکان پذیر نیست باید به فکر راه چاره باشید چرا که موتور یخچال برای کارکرد بهتر نیاز به جریان هوایی حداقل دارد.

بخوانید  آموزش ماندگاری شارژر لپ تاپ شارپ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − سه =