شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبج لغایت 9 شب
  • مرکز ثبت سفارش

    021-66097859/ 021-66030825

  • با ما تماس بگیرید

    66097826 / 66097832 / 66097851

 عیب یابی نسل سوم iPod
عیب یابی نسل سوم iPod

عیب یابی نسل سوم iPod

iPod نسل سوم دارای 4 دکمه لمسی در بالای چرخ لمسی است. بخش های عیب یابی و تعویض آسان است.

 

iPod روشن نمی شود

مهم نیست که چه کاری انجام می دهید اما با اینحال iPod روشن نمی شود.

 

نگهداشتن سوئیچ

قبل از شروع کار، ابتدا مطمئن شوید که سوئیچ نگهدارنده فعال نباشد. فعال بودن سوئیچ باعث می شود تا iPod هر ورودی روی چرخ لمسی یا دکمه ها را نادیده بگیرد و هیچ کاری انجام ندهد. اگر حل مشکل iPod آسان نمی باشد، موارد زیر را بررسی کنید.

 

باتری خراب/ تخلیه شده

اگر iPod روشن نمی شود، بخصوص اگر که اخیرا استفاده نشده است، احتمالا باتری تخلیه شده است. iPod را به آداپتور AC یا کامپیوتر وصل نموده و ببینید که چه اتفاقی می افتد. در حالت عادی iPod اتصال به منبع برق را نشان داده و باتری خود را شارژ می کند. اگر باتری دیگر شارژ نشد، پس باتری باید تعویض شود.

 

برد منطقی خراب

اگر iPod در زمان اتصال به کامپیوتر هیچ کاری انجام نمی دهد، به احتمال زیاد مشکل از برد منطقی است که باید تعویض شود.

 

نمایشگر خراب

این احتمال وجود دارد که به دلیل خراب بودن نمایشگر، هیچ چیزی ظاهر نشود. در صورت کار کردن iPod احتمالا باید صدای هارد دیسک شنیده شود. اگر iPod صدا می دهد پس به درستی کار می کند اما هیچ چیزی نشان نمی دهد، که در اینصورت نمایشگر خراب بوده و باید تعویض شود.

بخوانید  تعویض دوربین عقب آیفون 6

 

نبود صدا یا صدای مخرب

بعید است که هدفون ها یا اسپیکرها خراب باشند اما در ابتدای کار باید اینها را با عنوان منبع مشکل حذف کرد. iPod را با هدفون ها یا اسپیکرهای دیگری امتحان کنید تا متوجه شوید که مشکل از iPod باشد.

 

جک خراب صدا

بیشترین علت مشکلات خروجی صدا در iPod مربوط به جک خراب صدا است. جک های هدفون نازک (10/ 15/20 گیگا بایت) و ضخیم (30/ 40 گیگا بایت) فروخته می شود.

آیکون خراب iPod در راه اندازی

IPod تصویر iPod خراب را در زمان روشن شدن نشان می دهد.

 

نرم افزار خراب

گاهی اوقات، تنظیم مجدد و بازیابی باعث برطرف شدن مشکل iPod خراب می شود. iPod را به کامپیوتر وصل نموده و از iTunes برای بازیابی iPod استفاده کنید. بازیابی iPod باعث حذف هر چیزی روی آن می شود، بنابراین مطمئن شوید که هر چیزی روی iPod قبل از بازیابی ذخیره شده باشد. گاهی اوقات iPod باید چندین بار بازیابی شود قبل از آنکه به درستی کار کند. اگر نمی توان iPod را با استفاده از iTunes بازیابی کرد، در اینصورت می توان تنظیم مجدد iPod را به سختی انجام داد. iPod های نسل سوم می توانند با راه اندازی به سختی مجددا تنظیم شوند در حالیکه دکمه های play/pause و منو نگهداشته می شوند. در اینصورت صفحه تاریک شده که با گرافیک استاندارد راه اندازی اپل دنبال می شود.

بخوانید  تعویض اسپیکر هدفون آیفون 7 پلاس

 

برد منطقی خراب

اگر بازیابی iPod کار نکرد، مشکل iPod احتمالا از برد منطقی است. در اصل، تنها گزینه شامل تعویض برد منطقی است.

 

آیکون فولدر در راه اندازی ظاهر می شود

IPod تصویر فولدر را در زمان روشن شدن نشان می دهد.

 

کابل یا هارد دیسک خراب

یکی از بهترین روشها برای تشخیص هارد دیسک خراب، گوش دادن به هارد است. اگر iPod را روی گوش قرار دهید، صدای هارد دیسک باید شنیده شود. هر صدای بلند یا صداهای خراب ممکن است بدین معنا بوده که درایو iPod خراب است. اگر هیچ صدایی شنیده نشد، درایو برق ندارد و یا صدمه جدی دیده است و نمی تواند بچرخد. در این مورد، اولین گزینه خوب تعویض کابل هارد دیسک است. سپس، اگر مشکل همچنان وجود داشت، هارد دیسک را تعویض کنید. هارد دیسک ها را جستجو نموده و صفحه iPod ID را ازنظر درایوهای سازگار چک کنید.

 

IPod با لوگوی قبلی اپل روشن نمی شود

IPod هم با لوگوی اپل روشن شده و یا راه اندازی مجدد را مسدود و یا ادامه می دهد.

 

برد منطقی خراب

احتمالا برد منطقی باید تعویض شود.

عیب یابی G3 MacBook  وال استریت

کالبدشکافی آیفون 8 پلاس

تعویض آنتن چپ بالای آیفون 7 پلاس

بخوانید  تعویض موتور تپتیک آیفون 8 پلاس
0/5 (0 نقد و بررسی)

ایران سرویس