شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبج لغایت 9 شب
  • مرکز ثبت سفارش

    021-66097859/ 021-66030825

  • با ما تماس بگیرید

    66097826 / 66097832 / 66097851

 عیب یابی MacBook مدل A1278
عیب یابی MacBook مدل A1278

عیب یابی MacBook مدل A1278

 

MacBook 13 اینچی با طراحی محوری از آلومینیوم ساخته شده است، که مجموعه جدیدی با ترکیب MacBook اپل است. عیب یابی آن بسیار ساده می باشد.

 

روشن نشدن MacBook

کامپیوتر راه اندازی نمی شود.

 

مشکلات رم

اگر کامپیوتر سه بار بوق می زند، بنابراین رم مشکل دارد. رم ممکن است برای راه اندازی کافی نباشد، و یا رم خراب است. ابتدا، به شیارهای رم توجه نموده و مطمئن شوید که رم نصب شده است. اگر دو تراشه دارد، ابتدا آنها را مجددا در جای خود قرار دهید. اگر رم کار نکرد، تراشه را چک کنید تا متوجه شوید که یکی از تراشه ها مانع از راه اندازی دستگاه می شود. رم جایگزین برای تعویض تراشه های خراب پیشنهاد می شود. اگر هیچیک از موارد بالا کار نکردند، ممکن است برد منطقی خراب باشد.

 

آداپتور خراب برق

 اگر آداپتور برق خراب است، کامپیوتر باتری را از کار می اندازد و شارژ نمی شود. اگر شارژ باتری بسیار کم است، تشخیص آداپتور خراب برق دشوار می باشد. آسانترین راه برای تست این مورد اینست که باتری یا آداپتور برق دیگری را در دستگاه امتحان کنید. اگر این مشکل با وجود شارژ کامل باتری همچنان وجود داشت، احتمالا برد منطقی را باید تعویض کرد.

 

برد خراب MagSafe

اگر دستگاه برق ندارد و آداپتور به خوبی کار می کند، در اینصورت برد MagSafe باید تعویض شود.

 

مشکلات سنسور گرمایی

اگر فن در RPMs بالا کار می کند، اما کامپیوتر راه اندازی نمی شود، در اینصورت مشکل می تواند از سنسور گرمایی باشد.

این مدل دارای یک سنسور گرمایی در سینک حرارتی است. ابتدا، مطمئن شوید که سنسور گرمایی روی سینک حرارتی به برد منطقی متصل است. در غیر اینصورت سینک حرارتی را تعویض کنید. اگر مشکل رفع نشد، برد منطقی احتمالا نیاز به تعویض دارد.

 

برد منطقی خراب

اگر مراحل بالا به رفع مشکل کمک نکردند، در اینصورت برد منطقی را باید تعویض کرد.

همچنین، صدای 9 بوق در زمان راه اندازی نشان می دهد که مشکل از برد منطقی است. با نزدیکترین نمایندگی اپل تماس گرفته تا راهنمایی هایی در مورد این مشکل نمایید. در غیر اینصورت، برد منطقی را باید تعویض کنید.

 

هنگام قطع کردن منبع برق، لپ تاپ خاموش می شود

زمانی که کامپیوتر از منبع برق قطع می شود، لپ تاپ نیز خاموش می شود.

 

باتری قدیمی

اگر باتری قدیمی شده است، کامپیوتر آداپتور برق را از کار می اندازد. باتری قدیمی می تواند به چنین شکل خود را نشان دهد: ممکن است شارژ نشود (این نشانه خاص ممکن است با مشکل برد منطقی همراه باشد)، کامپیوتر ممکن است باتری را شناسانی نکند، و یا باتری ممکن است شارژ را نشان ندهد زمانی که آداپتور AC وصل است. در اینجا پیشنهاد می شود تا باتری های جایگزین را در فروشگاه قطعات مشاهده کنید.

 

چشمک زدن علامت سوال در زمان راه اندازی

کامپیوتر، علامت سوال چشمک زن را زمانی نشان داده که نمی تواند سیستم عامل قابل راه اندازی را پیدا کند. این مورد می تواند بدین دلیل باشد که OS خراب است، کامپیوتر رم کافی ندارد و یا هارد دیسک معیوب است.

 

سیستم عامل خراب

تلاش کنید تا OS CD راه اندازی شود. خدمات دیسک اپل را اجرا رده و دیسک را تعمیر کنید. اگر مشکل وجود داشت، سیستم عامل را مجددا نصب کنید. در صورت امکان، هارد دیسک را قبل از نصب مجدد OS پاک کنید.

 

رم ناکافی

این مورد کاملا نادر است. اگر رم بدلیل راه اندازی سیستم عامل ناکافی باشد، رد اینصورت علامت سوال چشمک می زند. نصب رم بیشتر یا پایین آورن آن در سیستم عامل قدیمی باعث حل این مشکل می شود. OS X 10.5 به 512 مگا بایت رم و OS X 10.6 به 1 گیگا بایت رم نیاز دارد.

 

هارد دیسک خراب

هارد دیسک ممکن است پاک شده، خراب و یا آسیب ببیند. اگر هارد دیسک پاک شده باشد، آن را به صورت HFS+ فرمت کرده و سیستم عامل را مجددا نصب کنید. اگر هارد دیسک خراب یا صدمه دیده است، باید آن را تعویض نمود. هارد دیسک های خراب می توانند باعث از دست رفتن اطلاعات شوند. اغلب صدای بلندی دارند. اگر هارد دیسک دارای صداهای غیرعادی بود اما هنوز کار می کند، در اینصورت باید بلافاصله از اطلاعات بک آپ گرفت و هارد دیسک را تعویض کرد. هارد دیسک های SATA 9.5 میلیمتری در کامپیوتر بخوبی کار می کنند.

 

دستگاه روشن می شود، اما نمایشگر تیره است

صفحه تیره بوده اما هر چیزی بنظر درحال اجرا است.

 

نمایشگر

اگر نمایشگر کار نمی کند، احتمالا خراب شده است. در اینصورت باید نمایشگر را عوض کرد. اگر مشکل با تعویض نمایشگر همچنان باقی ماند، در اینصورت به برد منطقی جدید نیاز است.

 

سایر مشکلات

پورت ها/ صدا

اگر USB یا اترنت خراب است، مشکل می تواند به برد منطقی مربوط شود. بدلیل اینکه قطعات زیادی در برد منطقی قرار دارند، در اینصورت برد منطقی می تواند به زودی خراب شود که باید تعویض شود.

ایران سرویس