اردیبهشت 23, 1400 0:54 ق.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 قفل درب سینما خانگی
قفل درب سینما خانگی

قفل درب سینما خانگی فیلیپس

یکی از ایرادهایی که در بخش تعمیر سینمای خانگی و تعمیر دی وی دی پلیر ها زیاد دیده می شود قفل درب سینما خانگی فیلیپس است.

در عموم دستگاه های سینمای خانگی فیلیپس از سیستم تک دیسک استفاده شده است. مکانیزم درایو سی دی در این فرمت تولید دارای دو بخش کلی است:

  1. بخش open/close : این قسمت از مکانیزم سینمای خانگی وظیفه باز و بسته شدن سینی را به عهده دارد. سینی قرارگیری دیسک باز شده و پس از قرار گرفتن دیسک در آن، دیسک را در محل خوانده شدن قرار می دهد.
  2. بخش اپتیکال بلاک : شامل قطعاتی است که با کنترل پیکاپ وظیفه خواندن اطلاعات دیسک و انتقال آن به برد سروو را انجام می دهد.

عملکرد این دو بخش از مکانیزم درایو دیسک در سینمای خانگی فیلیپس ( و در عموم دستگاه های سینمای خانگی ) به طور کامل وابسته به عملکرد صحیح بخش دیگر است و ایجاد اختلال در کارکرد هر یک از آنها باعث ایجاد اختلال در کار بخش دیگر می شود، به نحوی که ممکن است ایراد ظاهری یک بخش به علت خرابی بخش دیگر ایجاد شود. به طور مثال وقتی با خوانده نشدن اطلاعات دیسک در سینمای خانگی یا دی وی دی پلیر مواجه می شویم ممکن است اولین تصور این باشد که اپتیکال پیکاپ دستگاه خراب است اما ایراد اصلی ممکن است این باشد که دیسک به طور صحیح و درست در محل خوانده شده قرار نمی گیرد.

بخوانید  تعمیر تلویزیون منطقه 16

تعمیر دی وی دی پلیر فیلیپس

وقتی با خرابی و تعمیر دی وی دی و یا سینمای خانگی با ایراد قفل درب سینما خانگی فیلیپس مواجه می شویم برای شروع اقدامات تعمیری ابتدا قطعات بخش مکانیزم دستگاه را تک به تک بررسی  کرده و سلامت آنها را چک می کنیم. اگر با قطعه معیوب مواجه شویم باید اقدام به تعویض یا تعمیر آن شود و اگر قطعه معیوب مشخصی را پیدا نکردیم باید به سراغ عیب یابی عملکرد دستگاه برویم.

در این مرحله باید دستگاه را روشن کرده و با دقت در عملکرد دستگاه متوجه شویم که کدام قطعه وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد. دقت کنید که برخی از قطعات از قابلیت آسیب دیدگی بیشتری برخوردارند و باید در عملکرد صحیح آنها هم دقت بیشتری به عمل آورد. تسمه ها ، موتورها ، سوئیچ ها از جمله این قطعات هستند که احتمال خرابی آنها بیشتر است.

یکی از نکاتی که در ایراد قفل درب سینما خانگی فیلیپس باید به آن دقت داشته باشیم این است که عملکرد بخش مکانیزم کاملا وابسته به عملکرد صحیح بخش الکترونیکی دستگاه است. در واقع ولتاژ کار موتورها ، عملکرد صحیح سنسورها و در مجموع کنترل بخش الکترونیکی بوسیله قطعاتی مانند آی سی لودینگ و سیستم کنترل دستگاه انجام می شود و خرابی هر یک از این قطعات می تواند باعث ایجاد اختلال در کالرکرد بخش مکانیکی دستگاه و قفل درب سینما خانگی فیلیپس شود.

بخوانید  تعمیر تبلت ایسوس

ایران سرویس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 12 =