مرداد 20, 1401 5:17 ق.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 4 روش رفع آبخوردگی تبلت
4 روش رفع آبخوردگی تبلت

4 راه برای خروج آب از تبلت

در داخل یک تلفن هوشمند یا تبلت، پردازنده ها، بردهای مدار، قسمت های دکمه همه مکانهایی که آب می تواند مدار را پیدا کند و آسیب برساند، پیدا خواهید کرد. با خاموش شدن سریع دستگاه غرق شده و حذف سیم کارت و میکرو SD کارت، با این حال، شما در موقعیت قوی برای بازیابی دستگاه هستید. فقط باید برد مدار، سیمها و پردازنده های داخل را خشک کنید.

  1. دیگ بخار/کابینت هواگیری

یک راه حل مبتنی بر گرما، چند ساعت طول می کشد تا تلفن شما خشک شود — احتمالاً تقریباً یک روز کامل. با این حال، قبل از استفاده از این محلول، دیگ بخار خود را روشن کنید.

  1. یک کاسه برنج

در حالی که ممکن است مجبور شوید به فروشگاه رفاه محلی بروید، یک کاسه برنج خشک و نپخته شاید موفق ترین راه حل برای آسیب های ناشی از آب به تلفن یا تبلت شما باشد.

شما باید آن را در یک ظرف به اندازه کافی بزرگ برای نگهداری سخت افزار و یک لایه خوب برنج — تقریباً 1 اینچ از هر طرف قرار دهید، اما مواد غذایی تقریباً تمام رطوبت را یک شبه جذب می کند و برای شما یک رطوبت باقی می گذارد.

  1. مقدار زیادی سیلیکا ژل

آیا آن دسته از سیلیس را که بیشتر کالاهای الکترونیکی را حمل می کند، جمع آوری می کنید؟ تلفن یا تبلت خود را در جعبه ای با تعداد زیادی کیسه ژل سیلیکا قرار دهید تا دستگاه را از هر طرف بپوشاند و آن را یک شب بگذارید و امیدوار باشید که احتکار شما بیهوده نبوده است.

بخوانید  نمایندگی نوکیا تعمیر گوشی نوکیا تعمیر موبایل چینی

  1.  الکل خالص

آخرین پیشنهادی که اثبات شده است که موثر است، استفاده از الکل خالص است. اگر آسیب ناشی از آب به دستگاه شما ناشی از فیزیک اولیه است، غوطه ور شدن دستگاه خاموش در مالش الکل نتیجه شیمی اولیه است. الکل آب را جابجا می کند، سپس دستگاه را از مایع خارج می کنید که الکل تبخیر می شود. این یک راه حل فوق العاده است، اما اگر سایر راه حل ها کار نکنند مفید است.

تلفن یا تبلت خود را در آب نیندازید

این اصلاحات فقط برای سناریوهای شدید است. اجازه ندهید تلفن یا تبلت شما خیس شود! چند باران باران اشکالی ندارد ؛ هر چیزی بیشتر می تواند فاجعه بار باشد

این اصلاحات احتمالی دقیقاً به این صورت است: اصلاحات (بالقوه)، برخلاف رفع (واقعی) ثابت شده است که آنها کار می کنند، اما هیچ کدام تضمین نشده است. به این ترتیب، این اقدامات ایمن تر را در نظر بگیرید:

  • از تلفن یا تبلت خود روی توالت، سینک ظرفشویی یا حمام استفاده نکنید.
  • دستگاه خود را در حمام نگذارید (بخار ناشی از دوش آب گرم می تواند متراکم شده و باعث آسیب به آب شود).
  • صرف نظر از اینکه چقدر برای شما هزینه دارد، با سخت افزار خود با احترام رفتار کنید. بدست آوردن جایگزینی پرهزینه و زمانبر خواهد بود.
بخوانید  دلایل از کار افتادگی سشوار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 6 =