بهمن 7, 1401 8:56 ق.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 5 نکته برتر برای بهبود عمر باتری آیفون 12
5 نکته برتر برای بهبود عمر باتری آیفون 12

بهبود عمر باتری آیفون 12

برای بهبود عمر باتری آیفون 12 باید چه نکاتی رعایت کنیم؟ آیا آیفون 12 یا آیفون 12 پرو جدید خود را دوست دارید اما از عمر باتری آن راضی نیستید؟ آیفون های جدید مانند سری آیفون 11 عمر باتری ندارند، اما همچنان باید حدود یک روز برای شما دوام بیاورند. با این حال، اگر در مورد آیفون 12 شما اینطور نیست، مشکلی وجود دارد. برخی از نکات، ترفندها و راه حل های ممکن برای بهبود عمر باتری آیفون 12 خود را بررسی کنید. ما در زیر نکاتی را در مورد نحوه رفع مشکلات تخلیه باتری که کاربران در آیفون 12 خود با آن مواجه هستند ارائه کرده ایم. این نکات در گذشته به خوانندگان ما کمک کرده است تا مشکلات باتری آیفون جدید را برطرف کنند.

بهبود عمر باتری آیفون 12

نحوه بررسی عمر باتری آیفون

قبل از اینکه ادامه دهیم و نکاتی را در مورد نحوه رفع مشکلات عمر باتری آیفون 12 به شما ارائه دهیم، فکر می کنیم مهم است که بدانید انتظار می رود آیفون شما چقدر عمر باتری داشته باشد، بنابراین می توانید خودتان بسنجید که آیا باید در مورد عمر باتری نگران باشید یا خیر. . می توانید عمر تخمینی باتری آیفون 12 را از صفحه مشخصات فنی در وب سایت اپل بررسی کنید.

درک این نکته مهم است که عمر باتری شما بسته به میزان مصرف شما متفاوت است، بنابراین اگر موسیقی خود را به صورت محلی از برنامه Music گوش دهید و LTE/3G/Wi-Fi را پخش نکنید، عمر باتری آیفون شما بسیار بهتر خواهد بود.

می‌توانید عمر باتری یا استفاده و زمان آماده به کار را از زمان آخرین شارژ کامل از طریق برنامه تنظیمات در زیر فعالیت و بخش مصرف باتری براساس برنامه (تنظیمات > باتری) بررسی کنید.

میزان استفاده، مدت زمانی است که آیفون از زمان آخرین شارژ کامل، بیدار بوده و از آن استفاده می کند. هنگامی که در حال مکالمه هستید، از ایمیل استفاده می کنید، به موسیقی گوش می دهید، در حال مرور وب، یا ارسال و دریافت پیام های متنی، یا حتی در حین انجام برخی کارهای پس زمینه مانند بررسی خودکار ایمیل هستید، تلفن بیدار است.

بخوانید  چرا تبلت ایسوس هنگ می کند؟

درصد باتری

در آیفون 12 یا آیفون 12 پرو، هیچ راهی برای فعال کردن درصد باتری در نوار وضعیت دستگاه وجود ندارد. باید انگشت خود را از قسمت سمت راست بالای صفحه به پایین بکشید – گوش راست کنار بریدگی. این مرکز کنترل را به ارمغان می آورد. اما روشی که مرکز کنترل متحرک می شود، ابتدا و نسبتاً سریع آیتم های برتر را می بینید. در بالا، نمادهای نوار وضعیت را خواهید یافت که در کنار بریدگی قرار نمی‌گیرند. اولین مورد درصد باتری است.

اکنون که می دانید چقدر عمر باتری باید انتظار داشته باشید و می توانید آن را با نشانگر درصد باتری ردیابی کنید، اجازه دهید ببینیم چگونه می توانید عمر باتری آیفون 12 خود را افزایش دهید و مشکلات تخلیه باتری را برطرف کنید.

 اعلانات

با شروع iOS 12، اپل قابلیتی را معرفی کرد که بینش و توصیه هایی را برای بهبود عمر باتری دستگاه ارائه می کرد. با رفتن به تنظیمات > باتری می توانید به آنها دسترسی داشته باشید.

می‌توانید روی هر پیشنهاد ضربه بزنید تا مستقیماً به تنظیماتی که باید تغییر دهید بروید. اگر هیچ پیشنهادی نمی‌بینید، نکات ما را بررسی کنید تا به شما در مدیریت و رفع مشکلات عمر باتری آیفون 12 کمک کند.

 آخرین آپدیت iOS را نصب کنید

مشکلات باتری در آیفون شما ممکن است به دلیل یک بیلد باگی باشد که توسط اپل منتشر شده است. خبر اطمینان‌بخش این است که این شرکت به سرعت رفع اشکال را از طریق به‌روزرسانی میان‌افزار منتشر می‌کند. به منوی تنظیمات بروید و General > Software Update را باز کنید و آخرین سیستم عامل iOS را دانلود کنید.

 شناسایی برنامه های آیفون که عمر باتری را خالی می کنند

iOS شناسایی برنامه هایی که عمر باتری آیفون را خالی می کنند بسیار آسان تر می کند. می توانید راهنمای گام به گام ما را در مورد نحوه شناسایی برنامه هایی که عمر باتری آیفون را خالی می کنند، بررسی کنید. به عنوان مثال، در آیفون 12، مشکلات تخلیه باتری ممکن است به دلیل فعالیت مداوم پس زمینه توسط برنامه موسیقی باشد.

بخوانید  7 روش رفع مشکل شارژ نشدن لپ تاپ

اگر اپلیکیشنی را شناسایی کرده‌اید که عمر باتری آیفون 12 شما را خالی می‌کند، در اینجا برخی از کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای بهبود عمر باتری انجام دهید، به خصوص اگر این برنامه یک برنامه شخص ثالث باشد:

  • اگر می توانید بدون برنامه زندگی کنید، بهترین کار این است که برنامه را حذف کنید.
  • در حالی که iOS از تعلیق برنامه‌ها در پس‌زمینه مراقبت می‌کند، این احتمال وجود دارد که برخی از برنامه‌ها در پس‌زمینه بیدار شوند تا محتوا را از شبکه دریافت کنند. اگر از برنامه‌های صوتی مانند VoIP، ناوبری و پخش جریانی استفاده نمی‌کنید، ممکن است بخواهید به اجبار آنها را ببندید، زیرا این برنامه‌ها باعث کاهش عمر باتری می‌شوند. در اینجا مهم است که توجه داشته باشید که فقط باید برنامه هایی را ببندید که نمی خواهید از آنها استفاده کنید. بستن اجباری همه برنامه‌ها روش خوبی نیست، زیرا می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر عمر باتری داشته باشد.
  • اگر می‌خواهید از این برنامه استفاده کنید، باید به طور جدی ویژگی‌های سرویس‌های موقعیت مکانی (تنظیمات > حریم خصوصی > خدمات موقعیت مکانی) و بازخوانی برنامه پس‌زمینه (تنظیمات > عمومی > بازخوانی برنامه پس‌زمینه) را برای برنامه غیرفعال کنید زیرا ممکن است عمر باتری را مصرف کنند. در ادامه با جزئیات بیشتری به آن خواهیم پرداخت.

 خدمات موقعیت مکانی را غیرفعال کنید

وقتی برنامه‌ها را نصب می‌کنیم، از ما می‌خواهند به چیزهای مختلفی مانند موقعیت مکانی و غیره دسترسی داشته باشند و ما کورکورانه تمایل داریم که بله بگوییم. با این حال، برنامه‌هایی که از سرویس‌های مکان استفاده می‌کنند می‌توانند تأثیر زیادی بر عمر باتری داشته باشند. بنابراین ممکن است بخواهید مرور کنید که کدام برنامه ها باید همیشه به مکان دقیق دستگاه شما دسترسی داشته باشند.

بهترین راه برای نزدیک شدن به این موضوع این است که ابتدا خدمات مکان را برای همه برنامه‌ها تغییر دهید. برنامه تنظیمات را در آیفون باز کنید و به Privacy > Location Services بروید. می‌توانید سرویس‌های مکان را به طور کامل غیرفعال کنید یا حتی بهتر از آن، می‌توانید هنگام استفاده از برنامه طوری تنظیم کنید که یک برنامه تنها زمانی که برنامه را باز می‌کنید از موقعیت مکانی دستگاه شما استفاده کند. این می تواند برای برنامه هایی مانند اپ استور مفید باشد، که نیازی به استفاده از خدمات مکان یابی دائمی ندارند.

بخوانید  5 مشکل رایج گوشی های سامسونگ

همچنین باید گزینه Precise Location را که ممکن است برخی از برنامه ها درخواست کنند غیرفعال کنید. اگر به‌طور تصادفی سرویس‌های مکان را برای برنامه‌ای که نیاز به استفاده از آن دارد غیرفعال کرده‌اید، نگران نباشید، هنگامی که آن را راه‌اندازی می‌کنید، از شما می‌خواهد به سرویس‌های مکان دسترسی داشته باشید.

Background App Refresh را غیرفعال کنید

iOS شامل چند کار هوشمندتر است که به برنامه‌ها اجازه می‌دهد محتوا را در پس‌زمینه واکشی کنند. اگرچه اپل بهینه‌سازی‌های زیادی را برای اطمینان از حداقل مصرف باتری در نظر گرفته است، اما ممکن است یک برنامه ضعیف از این ویژگی به اشتباه استفاده کند که در نهایت عمر باتری آیفون شما را کاهش دهد.

برای غیرفعال کردن Background App Refresh به Settings > General > Background App Refresh بروید و آن را برای برنامه‌هایی مانند فیس‌بوک یا سایر برنامه‌هایی که مطلقاً نیازی به به‌روزرسانی دائمی ندارند، خاموش کنید. Background App Refresh یک ویژگی عالی برای برنامه‌هایی مانند OneDrive یا Google Photos است که در آنها باید رسانه‌ها را در پس‌زمینه آپلود کنید، اما برای هر برنامه‌ای به آن نیاز ندارید.

شما این گزینه را دارید که فقط زمانی که در شبکه Wi-Fi هستید، Background App Refresh را فعال کنید. می توانید ببینید که آیا انتخاب فقط Wi-Fi باعث کاهش مصرف باتری آیفون شما می شود یا ممکن است بخواهید آن را به طور کامل خاموش کنید. همچنین به ذخیره داده های تلفن همراه در آیفون شما کمک می کند.

آیا می دانید: همه چیز درباره مشکلات گوشی آیفون 13

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + بیست =