مرداد 20, 1401 6:37 ق.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 6 مشکل رایج دستگاه فتوکپی
6 مشکل رایج دستگاه فتوکپی

6 مشکل رایج دستگاه فتوکپی / دستگاه فتوکپی یکی از لوازم اصلی اداری است. چه به یک دستگاه تک کاره یا چند کاره تکیه کنید، نمی توان انکار کرد که دستگاه فتوکپی اداری می تواند به عنوان خود کارکنان مشغول باشد! بدون سرویس منظم، می تواند منجر به مشکلات کپی مانند گیر کردن کاغذ، مشکلات کارتریج و تونر، رگه ها یا خطوط روی کاغذ، چروک شدن صفحات، چاپ تغییر رنگ و لکه های تصادفی در سراسر چاپ شما شود. خوشبختانه، رایج ترین مشکلات دستگاه فتوکپی معمولاً در عرض چند دقیقه برطرف می شود. حتی با نگهداری مناسب می توان از برخی از آنها به طور کلی اجتناب کرد. سرویس نه تنها عمر دستگاه کپی شما را افزایش می دهد، بلکه تضمین می کند که به هیچ وجه نیازی به عیب یابی ندارید.

6 مشکل رایج دستگاه فتوکپی

 گیر کردن کاغذ

گیر کردن کاغذ در حال تولید می تواند باعث ایجاد اختلال در دفتر کار شود زیرا هم توقف و هم عقب ماندگی ایجاد می کند. گیر کردن کاغذ معمولاً در بدترین زمان ممکن اتفاق می افتد و معمولاً نتیجه یک دستگاه تنظیم ضعیف است.

از دلایل گیر کردن کاغذ می توان به استفاده از نوع یا ضخامت اشتباه کاغذ، بارگذاری نادرست کاغذ یا ایجاد گرد و غبار در داخل دستگاه کپی اشاره کرد. اگر کاربر صفحات زیادی را در مخزن منبع ذخیره کند، تقریباً مطمئن است که منجر به پارازیت می شود.

برای برگرداندن دستگاه کپی اداری به حالت عادی، باید کاغذ گیر کرده را به صورت دستی بردارید و اندازه کاغذ مناسب را دوباره بارگیری کنید یا تراز کاغذ را اصلاح کنید. بسیار مراقب باشید که کاغذ گیر کرده را خیلی سریع بیرون نکشید، در غیر این صورت ممکن است کاغذهای ریز و پاره شده را در دستگاه فتوکپی خود رها کنید.

بخوانید  دلایل توقف ناگهانی ماکروویو

اگر دستگاه کپی اداری شما به طور مداوم گیر می کند، با یک متخصص دستگاه کپی محلی برای تعمیر تماس بگیرید زیرا ممکن است لازم باشد تایرهای خوراک شما را تمیز کنند یا گرد و غبار داخل دستگاه شما را بررسی کنند.

مشکلات کارتریج و تونر

بیشتر اوقات، مشکلات کارتریج و تونر به این دلیل رخ می دهد که دستگاه فتوکپی به درستی تنظیم نشده است. اگر از کارتریج تونر مناسب برای مدل خاص چاپگر خود استفاده نکنید، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود زیرا اکثر دستگاه‌های کپی به نوع خاصی از تونر نیاز دارند. اگر ناآگاهانه از کارتریج ناسازگار استفاده کنید، کیفیت چاپ شما کاهش می یابد.

مشکلات تونر کم، خالی یا نادرست نیز می تواند دستگاه فتوکپی شما را خراب کند. اگر تونر شما کم یا خالی است، یک تعویض ساده باید هر مشکلی را حل کند. اگر اینطور نیست، به این معنی است که یک مشکل نادرست به دلیل خطای سازنده یا مشکلات سازگاری وجود دارد.

در این مثال، با یک متخصص کپی مورد اعتماد در مورد نوع تونر یا کارتریج مورد نیاز خود صحبت کنید – آنها می توانند به شما کمک کنند تا تعیین کنید کدام نوع تونر با دستگاه شما سازگارتر است.

 برگه ها یا خطوط روی کاغذ

اگر بازتولیدهای دستگاه کپی شما همچنان با رگه‌ها، خطوط یا سایر ناهنجاری‌ها ظاهر می‌شوند – حتی اگر وقتی کاغذ را در فیدر نگاه می‌کنید سفید برفی است – می‌تواند اسناد مهم شما را شلخته و غیرحرفه‌ای جلوه دهد.

رگه ها یا خطوط روی کاغذ اغلب به دلیل وجود مواد خارجی روی شیشه اسکنر یا مشکلات فیوزر دستگاه فتوکپی رخ می دهد. اگر از یک ماشین چند کاره استفاده می کنید، آنها همچنین می توانند ناشی از خرابی درام یا واحدهای توسعه دهنده باشند. برای مثال، خرابی تیغه درام می تواند باعث شود خطوط بزرگی به صورت عمودی در پایین صفحه چاپ شده ظاهر شوند.

بخوانید  8 نکته برای افزایش سرعت گوشی شیائومی

دلیل پشت آن هر چه باشد، رگه ها یا خطوط روی کاغذ بعید است که مشکل دستگاه کپی باشد که خودتان بتوانید آن را حل کنید. بهترین گزینه این است که دستگاه کپی خود را توسط یک متخصص دستگاه کپی اختصاصی سرویس دهی کنید که بتواند به سرعت مشکل را شناسایی و تعمیر کند.

 صفحات چروکیده

صفحات چروک یا چروکیده خارج از دستگاه کپی معمولاً به دلیل فرسوده شدن غلتک های تغذیه و خروجی است که باعث چسبندگی یا گیر کردن می شود.

برای رفع این مشکل، می توانید سینی های جایگزین را خریداری کنید یا از یک متخصص کپی برای تعمیر مجموعه فیوزر استفاده کنید. در حالی که ممکن است به نظر برسد که فقط مقداری کاغذ در دستگاه شما گیر کرده یا بیش از حد بارگذاری شده است، صفحات چروک شده اغلب نشان دهنده این است که دستگاه کپی شما فرسودگی و پارگی زیادی را تحمل کرده است تا به درستی کار کند.

اگر صفحات چروک تنها مشکلی نیست که در دستگاه فتوکپی خود با آن مواجه هستید، به این فکر کنید که آیا زمان اجاره یا خرید دستگاه جدید فرا رسیده است. تکنولوژی به سرعت در حال تغییر است و تعمیرات و نگهداری مداوم یک ماشین قدیمی می تواند پرهزینه باشد. ارتقاء تجهیزات اداری شما گاهی اوقات می تواند سرمایه گذاری بهتری برای رفع نیازهای در حال تحول چاپ و کپی شما باشد.

 چاپ بی رنگ

لکه‌ها، کیفیت پایین تصویر یا چاپ بی‌رنگ می‌توانند در یک محیط اداری شلوغ بسیار خسته‌کننده باشند. اگر کپی‌های شما خیلی روشن یا خیلی تاریک هستند، می‌تواند به این معنی باشد که کنترل‌های تراکم در دستگاه فتوکپی شما نامتعادل هستند.

بخوانید  روشن نشدن سولاردام

برای اطلاع از نحوه تنظیم مجدد چاپگر خود به دفترچه راهنمای چاپگر خود مراجعه کنید یا با یک متخصص دستگاه کپی تماس بگیرید تا مشاوره تخصصی دریافت کنید. در Copysonic، تکنسین های دستگاه کپی ما حداقل 15 سال تجربه در تعمیر و نصب پرینترهای اداری دارند. ما نکات و نکات همه برندهای پیشرو دستگاه کپی را می دانیم و معمولاً می توانیم مشکلات رایج دستگاه فتوکپی را در زمان کمتری نسبت به زمانی که برای دم کردن یک فنجان چای و بازگشت نیاز دارید، حل کنیم.

بهتر از این، هنگامی که دستگاه خود را توسط ما سرویس می‌کنید، پشتیبانی مداوم برای قطعات، نیروی کار و شارژ مجدد تونر ارائه می‌کنیم. ما 25 سال گذشته را صرف شناسایی نیاز شرکت ها و ارائه تعمیرات و خدمات دستگاه فتوکپی کرده ایم.

نقاط تصادفی در سراسر نسخه های خود

هیچ کس نمی خواهد اسناد کاری حرفه ای خود مانند یک نقطه به نقطه باشد. اگر چاپ شما دستگاه‌های کپی را با لکه‌های تصادفی روی آن‌ها ایجاد می‌کند، ممکن است به دلیل باقی‌مانده‌های روی آینه کپی باشد.

با تمیز کردن شیشه کپی و آینه می توانید این مشکل را برطرف کنید. اکثر کتابچه‌های راهنمای دستگاه کپی توصیه‌هایی برای نحوه انجام فرآیند تمیز کردن ارائه می‌دهند و پیشنهاد می‌کنند از کدام محصولات استفاده کنید.

با این حال، لکه‌گیری تصادفی در بین کپی‌های شما یک نشانه قطعی است که دستگاه کپی اداری شما به TLC کمی بیشتر از آنچه که دریافت می‌کند نیاز دارد. از آنجایی که دستگاه های فتوکپی ابزاری ضروری برای انجام کارهای روزانه اداری هستند، سرمایه گذاری در سرویس و نگهداری منظم برای افزایش طول عمر آنها ضروری است.

نکات مهم نگهداری از دستگاه کپی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 17 =