مهر 8, 1401 5:45 ق.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 6 مشکل رایج دستگاه کپی
6 مشکل رایج دستگاه کپی

6 مشکل رایج دستگاه کپی و چاپگر و راه حل های آنها

هرکسی که در یک دفتر کار کرده باشد، ناراحتی‌های ناشی از مشکلات دستگاه کپی و چاپگر را می‌داند – و هرکسی که فیلم «فضای اداری» را دیده است، احتمالاً ناراحتی‌های چاپگر را به خاطر می‌آورد. اگر آن را ندیده اید، فیلم نمایشی از مشکلات معمولی دستگاه کپی را برای خنده خوب به تصویر می کشد.

با این حال، هرکسی که در مواقعی که بیشتر به دستگاه کپی خراب یا نادرست برخورد کرده است، می داند که در زندگی واقعی طنز چندانی وجود ندارد. دستگاه های کپی اداری مهارت باورنکردنی در ایجاد ناامیدی دارند.

در زیر شش مورد از رایج ترین مشکلات چاپگر و بهتر از آن، نکاتی برای حل و فصل وجود دارد.

 1. گیر کردن کاغذ

گیر کردن کاغذ رایج ترین خطای دستگاه کپی است که با آن مواجه می شود. دلایل وقوع از اندازه کاغذ اشتباه گرفته تا بارگذاری نامناسب کاغذ متفاوت است.

این مشکلات باعث می‌شود دستگاه‌های کپی کاغذ را اشتباه بکشند و در نتیجه گیر کنند. تأخیر ناشی از آن می تواند باعث شود کارمندان دیر در جلسات حاضر شوند یا ضرب الاجل های حساس را از دست بدهند. رفع این نوع مشکلات مستلزم آن است که شخصی کاغذ گیر کرده را به صورت دستی حذف کند و اندازه کاغذ مناسب را دوباره بارگیری کند یا تراز کاغذ را اصلاح کند.

بخوانید  مشکل اتصال اینترنت به لپ تاپ

موضوع گرد و غبار کاغذ نیز وجود دارد که تمایل به گرفتگی دستگاه ها و ایجاد گیر کردن کاغذ دارد. بهترین راه برای جلوگیری از گرد و غبار کاغذ این است که به طور دوره ای لاستیک های تغذیه را تمیز کنید و گرد و غبار جمع شده در داخل دستگاه کپی را با جاروبرقی پاک کنید.

 1. خطوط روی کاغذ

وقتی سندی را با متن یا تصاویر ساده کپی می‌کنید و نسخه نهایی شما دارای رگه‌ها، خطوط یا ناهنجاری‌های دیگر است، مشکلی در دستگاه کپی وجود دارد. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است این مشکل رخ دهد، بنابراین یافتن راه حل می تواند به کمی عیب یابی دستگاه فتوکپی نیاز داشته باشد.

منابع بالقوه برای این مشکل دستگاه کپی عبارتند از:

 • مواد خارجی روی شیشه یا آینه اسکنر
 • خرابی درام یا واحد توسعه دهنده (فقط برای سیستم های کپی چند جزئی کاربرد دارد)
 • درام-تیغه خراب است، که منجر به ایجاد خطوط بزرگ به صورت عمودی در پایین صفحه می شود
 • مشکل با فیوزرها

اولین مشکل از طریق حذف تداخل و تمیز کردن شیشه اسکنر و آینه ها حل می شود. برای دستورالعمل های صحیح تمیز کردن، به دفترچه راهنمای کاربر دستگاه خود مراجعه کنید. مشکلات باقی مانده را می توان با تعویض واحدی که باعث ایجاد مشکل شده است، برطرف کرد. این مشکلات باید با تماس با ارائه دهنده خدمات خود برطرف شود.

 1. مشکلات کارتریج یا تونر

کارتریج های تونر کم، خالی یا نادرست می توانند باعث ایجاد مشکلاتی در دستگاه کپی شما شوند. اگر تونر یا کارتریج ها کم یا خالی هستند، با تعویض آنها باید مشکل برطرف شود. اگر کارتریج خراب است، احتمالاً به دلیل یکی از دو مورد است:

 • خطای سازنده – در این صورت یک کپی از کپی های بی کیفیت و کارتریج را به محل خرید بیاورید و درخواست تعویض کنید.
 • مشکلات ناسازگاری – اکثر دستگاه های کپی به تونر خاصی نیاز دارند. اگر سعی کنید از نسخه ناسازگار استفاده کنید، کیفیت چاپ شما کاهش می یابد.
 1. صفحات چروکیده

هیچ چیز حرفه ای در مورد صفحات کپی که از دستگاه چروکیده خارج می شوند وجود ندارد. ممکن است مشکلی جزئی به نظر برسد، اما اگر کارمندان با بروشورهای چروکیده در یک جلسه فروش بزرگ حاضر شوند، یا گزارش‌هایی را ارائه کنند که به نظر می‌رسد از ته کوله پشتی دانش‌آموز بیرون آورده شده‌اند، چگونه به نظر می‌رسد؟

بخوانید  استفاده از پودر دستی در لباسشویی

صفحات چروکیده اغلب نتیجه غلتک های فرسوده تغذیه و خروجی هستند که باعث چسبندگی یا گیر کردن می شوند. اما سینی های کاغذ فرسوده، رطوبت ناشی از رطوبت و مجموعه های فیوزر نیز می تواند منجر به چروک شدن صفحات شود. اگر انبار کاغذ به هر دلیلی به طور محسوسی آسیب دید، از آن استفاده نکنید.

برای مشکلات مربوط به سینی های کاغذ، می توانید جایگزین خریداری کنید. با این حال، تعمیر مجموعه فیوزر و غلتک های تغذیه به کمک یک تکنسین نیاز دارد.

 1. کپی ها خیلی روشن یا خیلی تاریک هستند

در اکثر مواقع، مشکلات مربوط به روشنایی و تاریکی در صفحات کپی، نتیجه عدم تعادل در کنترل تراکم در دستگاه کپی است. ممکن است شخصی قبلاً سهواً تنظیمات را تغییر داده باشد و تصاویر بعدی را خیلی روشن یا خیلی تاریک کرده باشد. در این مورد، تنظیم مجدد سطوح چگالی بهترین راه حل است.

با این حال، ممکن است درام به پایان عمر کاری خود برسد یا تونر دستگاه خراب شده باشد. برخی از تونرهای پس از فروش مطابق با کدهای سازنده نیستند و می توانند منجر به مشکلات چگالی نور شوند. جایگزین ها باید خریداری و نصب شوند.

 1. نقاط روی صفحه

همانطور که از نام آن پیداست، این مشکل ماشین کپی شامل آرایه های تصادفی از نقاط است که یک کپی کامل را مخدوش می کند. اگر هر بار متوجه نقطه‌ها در یک مکان می ‌شوید، احتمالاً مشکل از لکه‌ها یا زباله‌های روی آینه کپی یا شیشه است. یک بار دیگر، می توان این مشکل را با تمیز کردن صحیح شیشه ها و آینه ها برطرف کرد.

بخوانید  10 روش موثر برای رفع مشکل خرابی لپ تاپ دل

یک آرایه تصادفی تر از نقاط تکرار شده در سراسر سند می تواند نقص درام باشد. تعویض درام باید مشکل را برطرف کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 8 =