بهمن 7, 1401 8:23 ق.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 7 علت شایع خرابی یو پی اس
7 علت شایع خرابی یو پی اس

دلایل اصلی خرابی یو پی اس

خرابی یو پی اس/ هنگامی که صحبت از نقص در سیستم های برق اضطراری (UPS) می شود، متاسفانه هیچ کمبودی در موارد ناگوار احتمالی وجود ندارد. طبق گزارش سال 2016 مؤسسه Ponemon، در واقع، خرابی سیستم UPS به عنوان عامل شماره 1 خاموشی های برنامه ریزی نشده مرکز داده رتبه بندی می شود. با درگیر شدن در تعمیر و نگهداری پیشگیرانه برنامه ریزی شده منظم (PM)، می توانید به طور چشمگیری احتمال از دست دادن بار را کاهش دهید و در عین حال طول عمر کلی یو پی اس را نیز افزایش دهید.

تحقیقات نشان داده است که میانگین زمان بین خرابی ها (MTBF) برای UPS هایی که دو بار در سال تعمیر و نگهداری پیشگیرانه را دریافت می کنند بیش از 20 برابر بهتر است. چه در حال بهره برداری از زیرساخت های قدیمی هستید یا به دنبال بهینه سازی طول عمر تجهیزات جدیدتر هستید، برخی از رایج ترین اجزای UPS را که مستعد خرابی هستند در نظر بگیرید:

خرابی یو پی اس

 باتری ها

به عنوان قلب هر سیستم UPS، باتری ها نیاز به بررسی های منظم دارند تا اطمینان حاصل شود که برای محافظت از سیستم های حیاتی مناسب هستند.

صرف نظر از سن آنها، باتری ها باید به عنوان بخشی از بازدید از PM که شامل آزمایش امپدانس یا رسانایی، و همچنین ارزیابی عملکرد و ارزیابی هرگونه ضعف احتمالی است، به صورت شش ماهه بازرسی شوند.

بخوانید  چگونه خطای SIM Not Provisioned را برطرف کنیم؟

 خازن ها

دستگاه نسبتاً ساده ای که انرژی الکتریکی را ذخیره و آزاد می کند، خازن ها از نظر اندازه و نوع متفاوت هستند و معمولاً هر 5 تا 7 سال یکبار باید تعویض شوند. یک یو پی اس معمولی حاوی دوازده یا چند خازن است که وظیفه صاف کردن و فیلتر کردن نوسانات ولتاژ را بر عهده دارند.

با این حال، از آنجایی که خازن ها در طول زمان تخریب می شوند، بازرسی سالانه به بهینه سازی عملکرد آنها و افزایش طول عمر آنها کمک می کند.

 فن ها

برخی از فن های UPS ممکن است برای 10 سال استفاده مداوم عملکرد خوبی داشته باشند، در حالی که برخی دیگر می توانند برای مدت کوتاهی قبل از قفل شدن یا از کار افتادن کار کنند. محدودیت های الکتریکی یا مکانیکی و یاتاقان های توپی خشک شده مشکلات رایجی هستند که می توانند منجر به خرابی فن و متعاقب آن گرم شدن بیش از حد یو پی اس شوند.

 فیلترها

هنگامی که گرد و غبار یا سایر پوشش ها فیلترهای هوا را مسدود می کنند، UPS ها نیز مستعد گرم شدن بیش از حد (و خاموش شدن) هستند. از آنجایی که تعویض فیلترها جزء ارزان قیمت یک برنامه تعمیر و نگهداری موثر یو پی اس است، باید به صورت ماهانه آنها را بررسی کرد و در صورت نیاز تغییر داد.

بخوانید  رفع خطای iTunes 3194 هنگام بازیابی آیفون و آیپد

 اتصالات

یک بازدید سالانه PM به یک تکنسین خدمات آموزش دیده این فرصت را می دهد تا UPS و کابینت باتری را از نظر اتصالات داخلی شل، که می تواند ناشی از ماشین آلات واقع در نزدیکی واحد یا ارتعاشات ساختمان باشد، بررسی کند.

 منابع تغذیه

حتی منابع تغذیه اضافی نیز می توانند تحت تأثیر نوسانات ولتاژ ورودی قرار گیرند، که می تواند منجر به استرس و گرمای بیش از حد شود. با این حال، بازرسی منظم می تواند مشکلات بالقوه را قبل از اینکه باعث خرابی شود، شناسایی کند.

 کنتاکتورها

همچنین کنتاکتورهای UPS مستعد گرد و غبار هستند، باید مرتباً بازرسی و تمیز شوند. در حالی که واضح است که قطعات UPS به دلایل مختلف مستعد خرابی هستند، سرمایه گذاری در تعمیر و نگهداری پیشگیرانه با یک ارائه دهنده خدمات حرفه ای و ماهر به میزان قابل توجهی خطر خرابی و فاجعه احتمالی را کاهش می دهد.

شاید این را دوست داشته باشید: تعویض دوپلکسر C310a پریمیوم HP

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =