تیر 14, 1401 9:56 ب.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 7 دلیل داغی لپ تاپ ایسر
7 دلیل داغی لپ تاپ ایسر

مهم ترین راهکارهای رفع داغی لپ تاپ ایسر

داغی لپ تاپ ایسر / لپ تاپ یکی از مهم ترین وسایل الکترونیکی هستند. همه مردم در حال حاضر از لپ تاپ ایسر برای رفع نیازهای خود استفاده می کنند. از دانشجویان گرفته تا کارگران از این دستگاه الکترونیکی استفاده می کنند. با این حال، هنوز افراد زیادی هستند که نمی دانند چگونه از لپ تاپ ایسر به خوبی مراقبت کنند. اگر نمی دانید چگونه از لپ تاپ ایسر مراقبت کنید، احتمالاً لپ تاپ ایسر به سرعت گرم می شود و آسیب می بیند. لپ‌تاپ ایسر‌هایی که به‌سرعت بیش از حد گرم می‌شوند، دلایل مختلفی دارند. برای اطلاع از این موضوع می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید. در اینجا دلایل داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسر و راه های رفع آن آورده شده است.

 مدت زمان استفاده از لپ تاپ ایسر

اولین دلیل داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسر مدت زمان استفاده از لپ تاپ ایسر است. لپ تاپ ایسر هایی که به طور مداوم استفاده می شوند به طور خودکار به سرعت بیش از حد گرم می شوند زیرا بدون وقفه کار می کنند.

علاوه بر این، اگر از لپ تاپ ایسر برای انجام بازی یا رندر فیلم استفاده شود، مطمئناً لپ تاپ ایسر بیشتر کار می کند و دمای گرما افزایش می یابد.

سپس باید به استفاده از لپ تاپ ایسر توجه کنید. اگر به لپ تاپ ایسر خود نیاز ندارید استراحت دهید. اگر برای مدت طولانی از آن استفاده می شود، از یک پد خنک کننده استفاده کنید تا گرمای تولید شده توسط لپ تاپ ایسر را به حداقل برسانید.

داغی لپ تاپ ایسر

 گردش هوای لپ تاپ ایسر مسدود شده است

گردش هوا در لپ تاپ ایسر مسدود شده نیز می تواند یکی از دلایل داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسر باشد. این گردش به عنوان یک راه خروج از گرمای تولید شده توسط پردازنده لپ تاپ ایسر و سپس آزاد شدن توسط فن در داخل عمل می کند.

بخوانید  تعویض باتری Canon EOS 1000D / Rebel XS / Kiss F

با گذشت زمان این گردش توسط گرد و غبار و کثیفی پوشانده می شود به طوری که مسدود می شود و دمای داغ روی لپ تاپ ایسر به درستی حذف نمی شود.

راه غلبه بر این امر این است که دریچه های لپ تاپ ایسر را تمیز کنید تا گرد و غبار و کثیفی جمع نشود و مانع از انتشار هوای گرم شود.

فن لپ تاپ ایسر خاموش است

سومین علت داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسر خرابی فن لپ تاپ ایسر است. به خاطر داشته باشید که سیستم خنک کننده در لپ تاپ ایسر یکی از مهمترین موارد است. اگر سیستم خنک کننده مشکل داشته باشد، البته لپ تاپ ایسر به سرعت بیش از حد گرم می شود.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای سیستم خنک کننده لپ تاپ ایسر رخ دهد خرابی فن لپ تاپ ایسر است. این ممکن است به دلیل قدیمی بودن یا شکستگی قطعات مانند کابل یا خازن باشد.

برای بررسی روشن یا خاموش بودن فن لپ‌تاپ ایسر، احساس می‌کنید هوا از دریچه‌های لپ‌تاپ ایسر خارج می‌شود. اگر هوا خارج نمی شود، می توان مطمئن شد که فن لپ تاپ ایسر خاموش است، اما باید آن را با جزئیات بیشتری بررسی کنید.

راه دیگری برای اطمینان از آن وجود دارد که با استفاده از برنامه های اضافی بر دما نظارت کنید. می توانید دمای فن لپ تاپ ایسر خود را با این برنامه بررسی کنید و ببینید که آیا دمای لپ تاپ ایسر شما هنوز در محدوده نرمال است یا خیر.

بخوانید  مانیتور VGA بدون سیگنال

برای غلبه بر این مشکل، باید فن داخلی لپ تاپ ایسر را جدا کرده و تعمیر کنید تا سیستم خنک کننده به حالت عادی برگردد و لپ تاپ ایسر به سرعت داغ نشود.

فن لپ تاپ ایسر گرد و غبار دارد

فن لپ تاپ ایسر در طول زمان گرد و غبار می گیرد، این کار بر عملکرد فن که به عنوان یک خنک کننده عمل می کند که گرمای تولید شده توسط لپ تاپ ایسر را دفع می کند، تأثیر می گذارد.

علاوه بر این، اگر لپ تاپ ایسر به طور مداوم استفاده شود، گرد و غبار بیشتری به آن می چسبد. همچنین می تواند به این دلیل باشد که لپ تاپ ایسر برای مدت طولانی استفاده نشده است.

شما باید به طور مرتب فن لپ تاپ ایسر را تمیز کنید تا بتواند به خوبی کار کند. و هرگز اجازه ندهید لپ تاپ ایسر برای مدت طولانی بنشیند تا گرد و غبار به راحتی به فن لپ تاپ ایسر نچسبد.

خمیر حرارتی لپ تاپ ایسر خشک شده است

خمیر حرارتی یک ترکیب شیمیایی است که معمولاً به عنوان خمیر بین هیت سینک و پردازنده استفاده می شود و یا می تواند سایر منابع حرارتی مانند دستگاه های نیمه هادی پرقدرت باشد. خمیر حرارتی به عنوان حذف کننده فضای هوا عمل می کند تا انتقال یا اتلاف گرما را به حداکثر برساند.

در کنار طول مدت استفاده از لپ تاپ ایسر، البته این خمیر حرارتی به مرور زمان خشک می شود تا فرآیند انتقال حرارتی که اتفاق می افتد با مشکل مواجه شود.

به طور کلی، جایگزینی این خمیر حرارتی حدود 3-4 سال است. راه حل این است که شما باید خمیر حرارتی را جایگزین کنید تا گرمای تحویل شده به حداکثر برسد.

بخوانید  تعویض کارت گرافیک Mac Pro (اوایل 2008)

 قرار دادن اشتباه لپ تاپ ایسر

بسیاری از مردم نمی دانند که قرار دادن لپ تاپ ایسر در مکان نامناسب می تواند علت داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسر باشد. قرار دادن لپ‌تاپ ایسر می‌تواند تهویه لپ‌تاپ ایسر را با مشکل مواجه کند، به‌خصوص اگر روی مواد یا پارچه‌ای قرار بگیرد، مطمئنا دمای لپ‌تاپ ایسر را افزایش می‌دهد.

از قرار دادن لپ تاپ ایسر به خصوص روی موادی مانند تشک یا صندلی خودداری کنید. برای اتلاف حداکثر گرما از پد خنک کننده استفاده کنید.

قرار گرفتن اشتباه لپ تاپ ایسر به عنوان مثال مانند له شدن توسط اجسام دیگر نیز می تواند دلیل شکستن لولای لپ تاپ ایسر باشد.

 حافظه کامل لپ تاپ ایسر

یک حافظه کامل لپ تاپ ایسر همچنین باعث می شود لپ تاپ ایسر به سرعت بیش از حد گرم شود. علاوه بر این، فقط از یک فضای ذخیره سازی و یک نوع هارد دیسک استفاده می کند. البته این کار باعث کندی لپ تاپ ایسر و گرم شدن سریع آن می شود.

برای غلبه بر این مشکل، می توانید ظرفیت حافظه RAM یا ROM را افزایش دهید. معمولا یک اسلات برای اضافه کردن این حافظه وجود دارد.

همچنین می‌توانید برخی از داده‌های خود را در حافظه خارجی ذخیره کنید یا می‌توانید در فضای ذخیره‌سازی ابری ذخیره کنید که به عنوان مثال، مانند Google Drive بسیار امن‌تر خواهد بود.

اینها هفت دلیل داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسر هستند که باید بدانید. به طور مرتب لپ تاپ ایسر خود را چک کنید تا برای مدت طولانی دوام بیاورد. و به کاربرد آن توجه کنید تا لپ تاپ ایسر شما زود داغ نشود.

قطعات سخت افزاری لپ تاپ ایسر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + بیست =