آذر 14, 1401 3:09 ب.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 8 دلیل خرابی لپ تاپ
8 دلیل خرابی لپ تاپ

8 دلیل اصلی خرابی لپ تاپ لنوو

مشکلات رایانه شما را خراب کرد؟ مانند دلایلی که ممکن است رایانه شما کند کار کند، چند دلیل رایج برای خرابی لپ تاپها وجود دارد، و دانستن این نقاط درد رایج برای رایانه شما نیز می تواند در وهله اول از خرابی آن جلوگیری کند.

ما هشت مورد از رایج ترین دلایلی که باعث می شود رایانه شما خراب و خراب شود را جمع آوری کرده ایم. سعی کنید قبل از پرداخت قبض بالقوه پرهزینه تعمیر رایانه، مشکلات پیشنهادی ما را برطرف کنید. در همه موارد، اگر مشکل خرابی دارید، توصیه می کنیم رایانه خود را در حالت ایمن ویندوز بوت کنید و بررسی کنید که آیا هر یک از مشکلات زیر ممکن است مشکل شما را برطرف کند.

  1. یک ناسازگاری سخت افزاری وجود دارد

برنامه نویس جهان می گوید دلیل اصلی خرابی لپ تاپ ها ناشی از درگیری سخت افزاری است. به زبان ساده، آن را به عنوان دو اتومبیل در نظر بگیرید که در یک محل پارک قرار دارند. فقط یکی از آن اتومبیل ها قادر به پارک است، در حالی که دیگری از شانس خارج شده است. اگر چیز مهمی باشد، ممکن است باعث شود لپ تاپ شما بسیار ناپایدار شود. اگر اخیراً سخت افزاری اضافه کرده اید، آن را حذف کنید و ببینید آیا مشکل همچنان ادامه دارد، این به شما کمک می کند تا مشکل را تشخیص دهید.

  1. لپ تاپ شما خیلی داغ است

PC World مسئله دیگری را مطرح می کند و آن ارتباط زیادی با گرما دارد. وقتی لپ تاپ شما کار می کند، گرما تولید می کند و باید آن را خاموش کند تا رایانه در حال کار باشد. اگر رایانه شخصی در مکانی دارید که در آن نوسانات دما وجود دارد، ممکن است قبلاً متوجه شده باشید که در روزهای گرم، برای کاهش تجمع گرما، کندتر کار می کند. این سایت می گوید که اگر لپ تاپ بیش از حد داغ شود، به عنوان یک اقدام نامناسب خاموش می شود.

بخوانید  تعویض قطعه فنHP 17-3070NR

اطمینان حاصل کنید که رایانه شما در موقعیتی قرار گرفته است که بتواند هوا را به گردش در آورد. اگر یک لپ تاپ با دریچه هایی در طرف پایین است، آن را از سطوح نرم دور کرده و دریچه ها را بپوشانید. همچنین به خاطر داشته باشید که رایانه های قدیمی می توانند گرد و خاک بگیرند، که ممکن است باعث کند شدن فن ها و کاهش جریان هوای خنک کننده شود.

  1. هارد دیسک شما خراب می شود

Scientific American به خرابی هارد دیسک ها به عنوان یکی دیگر از دلایل احتمالی خرابی اشاره می کند. اکثر هارد دیسک ها داده ها را روی صفحات مغناطیسی می نویسند، اما با بازنویسی های متعدد این صفحات می توانند فرسوده شوند. با خراب شدن این صفحات، داده ها خراب می شوند و باعث می شوند برنامه ها به طور نامنظم رفتار کنند، حتی اگر اصلاً بارگیری شوند. اگر به این موضوع مشکوک هستید، به سرعت فایل های خود را در درایو دیگری پشتیبان گیری کنید.

4- حافظه ناقص یا کافی نیست

همچنین Scientific American به مسائل مربوط به حافظه اشاره کرده است که می تواند نتیجه هر دو مشکل باشد. اول – احتمالاً به دلیل داغ شدن بیش از حد یا افزایش سن – حافظه می تواند از کار بیفتد و در نتیجه حافظه کافی برای کار با رایانه وجود ندارد.

بخوانید  علت کار نکردن صفحه کلید لپ تاپ

از سوی دیگر، ممکن است حافظه شما خوب باشد اما فضای آزاد کافی برای اجرای برنامه های شما وجود ندارد. اگر مشکل اخیر است، می توانید Task Manager را باز کنید تا میزان استفاده از RAM (“حافظه فیزیکی”) خود را مشاهده کنید. اگر هنگام بروز مشکل نزدیک به 100 باشد، ممکن است سعی کنید RAM بیشتری اضافه کنید تا مشکل حل شود.

  1. بدافزار

Leo Notenboom، کارشناس لپ تاپ استدلال می کند که بدافزار نیز باعث خرابی می شود. اگر از نرم افزار آنتی ویروس و ضد بدافزار (بله، هر دو) استفاده نمی کنید، ممکن است بدافزارها و ویروس ها روی رایانه شما در حال افزایش باشد بدون اینکه حتی بدانید.

این نرم افزار مخرب می تواند تنظیمات رایانه شما را تغییر داده و باعث خرابی یا یخ زدگی برنامه ها شود. برای بررسی وجود این بدافزارها و ویروس ها، نرم افزارهای زیادی در دسترس است – AVG و Malwarebytes دو گزینه رایگان برای راه اندازی شما هستند.

  1. رجیستری ویندوز خراب است

Throttlenet به موارد احتمالی رجیستری ویندوز به عنوان محل دیگری برای بررسی اشاره می کند. تصور کنید که Registry یک دفترچه تلفن است، جایی که رایانه شما برای پیدا کردن اطلاعات مربوط به مکان برخی از فایل ها و تنظیمات اصلی مراجعه می کند. اگر چیزی خراب شده یا بدتر از آن حذف شده باشد، مشکلاتی وجود خواهد داشت.

  1. مسائل مربوط به قدرت

اگر نمی توانید بفهمید چرا لپ تاپ شما در حال کار است و سعی کرده اید ببینید آیا یکی از هفت مورد قبلی بوده است، سعی کنید منبع تغذیه خود را بررسی کنید. MakeUseOf می گوید که منبع تغذیه معیوب ممکن است قدرت کافی را به رایانه شما نرساند – شاید شما چند هارد دیسک اضافی را بدون در نظر گرفتن قدرت اضافی اضافه کرده اید. البته، اگر این مشکل وجود داشته باشد، باید علائم دیگری نیز وجود داشته باشد، مانند خاموش شدن تصادفی یا زمان هایی که به نظر می رسد رایانه در حال تلاش برای نگه داشتن سرعت است.

بخوانید  مشکلات Asus Transformer T100TA-DK066H

همانطور که در ابتدا گفتیم، این لیست به هیچ وجه لیستی جامع از دلایل احتمالی خرابی رایانه شما نیست. همچنین ممکن است چندین مشکل علت مشکلات رایانه شما باشد، بنابراین حتی پس از یافتن یک مشکل، به بررسی ادامه دهید تا مطمئن شوید که همه آنها را گرفته اید.

  1. درایورهای دستگاه اشتباه است

هافینگتون پست هشدار می دهد که اگر به نصب درایورهای مناسب توجه نکنید، می توانید با یک رایانه که به شما “صفحه آبی مرگ” بدنام می دهد، دست پیدا کنید. این استدلال می کند که بیشتر اوقات این ظاهر می شود، به دلیل نوعی تضاد درایور دستگاه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =