مرداد 20, 1401 5:42 ق.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 8 مشکل رایج دستگاه فتوکپی
8 مشکل رایج دستگاه فتوکپی

8 مشکل رایج دستگاه فتوکپی/ حتماً با دستگاه کپی آشنا هستید و نحوه استفاده از دستگاه فتوکپی را بلد هستید. با این حال، هر دستگاهی باید مشکلات خاص خود را داشته باشد، مهم نیست که چقدر پیچیده یا مدرن باشد، دستگاه نمی تواند از مشکلاتی مانند مشکلات دستگاه فتوکپی که معمولاً در محیط اطراف یافت می شود، جلوگیری کند، به خصوص اگر شما صاحب و از این دستگاه کپی استفاده می کنید. این مطمئناً زمانی یک مشکل بزرگ است که می خواهید یک سند مهم را کپی کنید اما مشکل دستگاه فتوکپی با مشکل مواجه می شود.

بنابراین، باید بدانید که چگونه مشکلاتی که اغلب در دستگاه کپی ایجاد می شود را حل کنید. اگر مشکل به اندازه کافی خفیف است، ممکن است بتوانید خودتان آن را برطرف کنید، اما اگر مشکل پیچیده است، باید با تکنسین دستگاه فتوکپی برای تعمیر تماس بگیرید. می توانید برخی از مشکلاتی را که در دستگاه کپی رخ می دهد شناسایی کنید تا بعداً اگر احساس کردید می توانید خودتان آن را برطرف کنید، نیازی به تماس با تکنسین نباشد. همچنین می تواند به شما کمک کند مشکلات را سریعتر حل کنید و در هزینه تعمیرات دستگاه فتوکپی صرفه جویی کنید. در اینجا به مشکلاتی که اغلب در دستگاه های فتوکپی رخ می دهد اشاره می کنیم.

8 مشکل رایج دستگاه فتوکپی

 کاغذ گیر کرده

اولین مشکلی که اغلب در دستگاه های فتوکپی رخ می دهد، گیر کردن کاغذ است. معمولاً در هنگام استفاده از دستگاه فتوکپی در طی مراحل فتوکپی با این مشکل مواجه می شویم.

بخوانید  ارتقا قطعات لپ تاپ لنوو

این امر به دلیل قرار دادن کاغذ در دستگاه که تمیز نیست، خیلی شل است، اسفنج ساییده شده است و مواردی از این قبیل است که در طول فرآیند فتوکپی، کاغذ گیر می کند.

برای حل این مشکل، باید داخل دستگاه کپی را باز کنید و کاغذ گیر کرده را بردارید. می توانید آن را روی صفحه LCD نگاه کنید تا ببینید کاغذ کجا گیر کرده است.

 پاک کردن خطا

خطاهایی وجود دارد که معمولاً در دستگاه فتوکپی رخ می دهد، خواه استفاده اشتباه باشد، تنظیمات اشتباه یا موارد دیگر. شما می توانید با انجام یک خطای پاک این مشکل را حل کنید، اما این خطای واضح فقط در برخی از دستگاه های فتوکپی یافت می شود و لزوماً مستقیماً این مشکل را حل نمی کند.

شما باید این روش را امتحان کنید، کسی می داند که از این طریق می توان مشکل دستگاه فتوکپی شما را برطرف کرد. در اینجا نحوه پاک کردن خطاها آمده است:

  • دکمه *28* روی پنل را فشار دهید، در حالی که کلیدهای شماره 2 و 8 را فشار دهید باید به طور همزمان فشار داده شود.
  • سپس Copier – Function – Clear – Err و OK را فشار دهید
  • پس از آن دستگاه کپی را خاموش کرده و دوباره روشن کنید
بخوانید  چرا لپ تاپ شارپ من روشن نمی شود؟

کارتریج یا تونر مشکل دار

سومین مشکلی که اغلب در دستگاه‌های فتوکپی رخ می‌دهد، مشکل کارتریج است، خواه کم، غیرقابل استفاده یا آسیب دیده باشد. برای مشکلات کارتریج که کم یا موجود نیست، می توانید خودتان آن را دوباره پر کنید.

اما اگر کارتریج آسیب دیده یا قابل استفاده نیست، باید با تکنسین دستگاه فتوکپی که در این زمینه تجربه بیشتری دارد تماس بگیرید.

مشکل با تاج های بالا و پایین

تاج های بالایی و پایینی روی دستگاه کپی می توانند هنگام کار دستگاه کپی را مختل کنند. علاوه بر این، کیفیت فتوکپی نیز تأثیرگذار خواهد بود، بنابراین برای حفظ کیفیت فتوکپی باید این قسمت را تمیز کنید، به خصوص اگر حجم کپی پر است.

 ماشین برق گرفته است

برق گرفتگی دستگاه های فتوکپی نیز ممکن است رخ دهد. اگر چه شوک موجود در دستگاه خیلی زیاد نیست، اما زمانی که قصد فتوکپی را دارید بسیار آزاردهنده است. برای غلبه بر این، می توانید از کفش استفاده کنید و همچنین زمین را انجام دهید.

 چاپ های رنگی تیره یا روشن

چاپ هایی که به رنگ تیره یا روشن هستند مطمئناً سند را خیلی واضح نمی کند. این معمولاً به دلیل تنظیمات نادرست یا تغییر تصادفی ایجاد می شود. برای غلبه بر این، می توانید تنظیمات چگالی را انجام دهید. یکی دیگر از مواردی که می تواند علت باشد، تونر بی کیفیت است.

بخوانید  تعویض باتری Canon EOS 1000D / Rebel XS / Kiss F

 چین و چروک در چاپ

زمانی که از دستگاه فتوکپی استفاده می کنید ممکن است با این مشکل مواجه شده باشید که همانا وجود چین و چروک روی کاغذ چاپ شده است. این مشکل معمولاً به دلیل شرایط ضعیف رول و همچنین در نتیجه مونتاژ فیوزر ایجاد می شود.

برای رفع این مشکل، می توانید پشته کاغذ را از بالا به پایین بچرخانید یا می توانید کاغذ جدید را جایگزین کنید.

 چاپ راه راه

آخرین مشکلی که معمولا پیش می آید وجود خطوط در پرینت است. این ممکن است به این دلیل اتفاق بیفتد که روی شیشه اسکنر خراش هایی ایجاد می شود و سپس گرد و غبار یا کثیفی داخل شیشه وجود دارد. رفع آن بسیار آسان است. فقط باید شیشه را با یک پارچه تمیزکننده یا میکروفیبر تمیز کنید.

اینها برخی از مشکلاتی است که اغلب در دستگاه های فتوکپی رخ می دهد. در حالی که برخی از مشکلات وجود دارد که می توانید به تنهایی آنها را برطرف کنید، برخی از مشکلات نیز وجود دارد که برای رفع آنها نیاز به تماس با یک تکنسین دارد. اگر نمی توانید مشکل دستگاه کپی را حل کنید، تماس با یک تکنسین انتخاب مناسبی است.

6 مشکل رایج دستگاه کپی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − شش =