خرداد 6, 1403 3:33 ق.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

تعمیر سینمای خانگی

تعمیر سینما خانگی تخصصی

سینمای خانگی ابزاری است جهت حجم دادن به صوت وصداهای با فرکانس پایین را به صورت قابل توجهی افزایش میدهد اگر بخواهیم اجزای آنرا جداگانه تفکیک کنیم بایستی ابتدا اسپیکرهای مرکزی وجانبی وپشتی وسپس ساب ووفر را جهت افزایش فرکانسهای پایین را که بعهده دارند را نام برد فیلمها بر اساس فرمت پخش صدا میتواند فرکانسهای متفاوتی در ساب داشته باشند اگر بخواهیم صوت را از تلویزیون به طرف ساب انتقال دهیم بایستی با استفاده از کابل aux که در پشت امپلی فایر دستگاه میباشد متصل وسر دیگر کابل را به پشت تلویزون به باند چپ وراست یعنی رنگ سفید وقرمز متصل کرد وبا استفاده از سیستم داخلی ساب تنظیمات را روی aux قرار دهیم در نتیجه صدای تلویزیون از طریق کابل به سمت آمپلی فایر انتقال داده شده ودر ساب تقویت شده وفرکانس ان افزایش میابد در نتیجه در خروجی ساب از طریق اسپیکرها افزایش صوت را خواهیم داشت.

 

تعمیر سینما خانگی

توان اسپیکرها باتوجه به مدل ساب متفاوت میباشدیکی دیگر از روشهای انتقال صدا از تلویزیون به ساب استفاده از پورت اپتیکال از تلویزیون به سمت سینما خانواده است برروی تلویزیون کانکتور اپتیک دیجیتال خروجی وجود دارد وبرروی سینما خانگی پورت اپتیک ورودی وجود دارد به وسیله این کابل اپتیک انتقال صدا به سمت سینما خانگی انجام میشود. یکی دیگر از روشهای انتقال صدا از تلویزیون به سمت سینما خانگی استفاده از هدفون میباشد در تلویزیون هایی که خروجی هدفون داره یکسر هدفون که اتصال یک به دو داره سر اول آنرا به تلویزیون واتصال دو سر را به پورت پشت سینما خانگی به قسمت audioوصل میکنیم . طریقه نصب اسپیکرها بایستی به صورت 45 درجه نسبت بهم قرار گیرند تا یک نقطه همگرایی وجود داشته باشند. عملیات تقویت کنندگی در ساب بوسیله آیسیlm386 انجام میشودالبته این آیسی به تنهایی عملیات تقویت کنندگی را انجام نمیدهد بله مجموعه ای ازقطعات در کنار این آیسی باعث تقویت صوت میشود. آمپلی فایرهای مختلفی در بازار وجود دارد کبر اساس توان یا وات مشخص میشوند مثلاً 100 وات یا 200 وات و500 وات وغیره .مقدار انرژی در این آمپلی فایرها بستگی به المانهایی چون طراحی وساختار بلوک دیاگرام قطعات کنار هم دارند .

در نهایت بستگی به توان اسپیکر وساختار داخلی بلندگو داردزیرا نوع آهن ربای استفاده شده در بلندگو وسیم پیچ بکار رفته در بلندگو وهمچنین دیافراگمی که دراثر ارتعاش هوا ودر نتیجه باعث تولید صدا میشود میتواند تولی صدا را کم وزیاد ویا به حالت بم در اورد. بنابراین یک مجموعه از عوامل در کنار هم باعث تولید صدای خوب ورسا درخروجی میگردد. بسیاری از سینما خانگی های عرضه شده در بازار فاقد استاندارد های لازم و دارای توانهای غیر واقعی هستند بنابراین از دو روش میتوان صحت وسقم توان واقعی در خروجی سینما خانگی واسپیکرها پی برد ابتدا در صورتیکه اطلاعات کاملا برقی والکترونیکی داشته باشیم با یستی خروجیهای اسپیکرها را جداگانه تست واهم گیری کنیم وهمچنین از ادوات داخلی سینما خانگی (ساب) اطلاعات کاملی داشته باشیم تا خروج واقعی ساب ووفر را از هم تمییز دهیم. دوم اینکه در صورت عدم اطلاعات کافی بایستی به صورت عملی عملیلت کنترل صدا را در اسپیکرها مشاهده نماییم . در صورتیکه از توان واقعی اسپیکرها اطمینان حاصل کردیم بایستی خروجی ساب را به اسپیکرها متصل کنیم با توجه به توان ساب بایستی میزان لرزش وبم بودن صدا را با مقدار واقعی درج شده در خروجی ساب مقایسه کنیم.

در ساب تقویت کننده های مختلفی وجود دارد که مهمتریت آن تقویت کننده بیس مشترک وامیتر مشترک وکلکتور مشترک وبراساس نوع کلاس میتوان کلاس نوع A,B,C,AB را نام بردو برای تقویت کننده های قدرت در ساب میتوان از تقویت کننده های دارلینگتون وپوش پول وتقویت کننده های تفاضلی ودر نهایت از تقویت کننده تک ترانزیستوری قدرت جهت افزایش وتولید صوت میتوان نام برد.

انتخاب باتری مناسب برای بخش‌هایی از سینمای خانگی که از باتری تغذیه می‌کنند بسیار مهم است. چه باتری کنترل دستی چه باتری‌های داخلی سیستم که شما قادر به دیدن آن نیستید. در صورتی که از باتری مناسبی برای اسپیکرها استفاده نشده باشد ممکن است هنگام استفاده از آنها بوق ممتد شنیده شود. برای رفع مشکل صدای بوق ممتد باید از نمایندگی خرید سیستم سینمای خانگی خود اطمینان کافی داشته باشید.

اگر برای رفع مشکل قطعی بلندگوهای جلو از اتصالات سیم‌ها مطمئن هستید، بهتر است به سراغ ساب وافر بروید. وارد منوی تنظیمات سیستم سینمای خانگی شوید. در منوی تنظیمات بلندگوها به صورت بزرگ و کوچک نمایان می‌شوند. مطمئن شوید که بلندگوهای جلویی کاملا متصل هستند.

می‌توانید دکمه یا گزینه special EQ را به کار گیرید تا مطمئن شوید که تمامی بلندگوها در حالت اتصال کار می‌کنند. ساب وافرها معمولا صدا را از ورودی گرفته و بعد از کالیبراسیون کردن، آن را به اسپیکرها می‌رسانند. ساب وافر را بر روی ۸۰ Hz تنظیم کنید تا بتوانید بلندگوها را یک به یک امتحان کنید.

هر بلندگو به طور عادی باید به دو فاز ورودی و خروجی متصل شود. یعنی هر بلندگو، در پشتش دو سیم وجود دارد. معمولا این سیم‌ها، سفید و قرمز رنگ هستند. در صورتی که ورودی و خروجی را به ساب وافر اشتباه متصل کنید به مشکل بر می‌خورید. برای رفع مشکل سینمای خانگی خود در مورد اسپیکرها باید از ورودی و خروجی رنگ سیم‌ها مطمئن شوید و ورودی و خروجی را درست متصل کنید تا روشن شوند. بنابراین برای رفع این مشکل، اتصالات کابلی بلندگوها را به درستی کنترل کنید.

به طور معمول بهترین مکان برای قرار دادن ساب وافر در گوشه اتاق و دور از دیوار ها است. از بهترین راه‌های رفع مشکلات سینمای خانگی در مورد ساب وافر این است که این وسیله را در نزدیکی و یا یا رو به روی بلندگو ها قرار ندهید، چراکه در این صورت صدای صوت بلندی می‌شنوید و یا این که ساب وافر به کلی کار نخواهد کرد. جهت رفع مشکلات سینمای خانگی مربوط به قطعی ساب وافر می‌توانید دستگاه خود را روشن کنید ساب وافر را روی زمین جا به جا کنید تا ببینید در کدام نقطه بهتر عمل می‌کند.

در صورتی که CD یا DVD در دستگاه قرار دادید و فقط صدا را داشتید و هیچ تصویری مشاهده نشد، باید ابتدا فیش‌ها و پورت‌های پشت دستگاه را به درستی کنترل کنید. پورت های OUT VIDEO در پشت دستگاه پلیر باید به پورت IN VIDEO در پشت تلویزیون متصل شده باشد. علاوه بر این برای رفع مشکل تصویر تلویزیون می‌توانید رزولوشین را در تنظیمات بررسی کنید و با دکمه RES آن را از نو راه اندازی کنید.

در بسیاری از تلویزیون‌ها تایمر برای خاموشی وجود دارد که این گزینه ممکن است به طور ناخودآگاه فعال شده باشد. این تایمر خواب را می‌توانید در تنظیمات فعال و زمانبندی کنید. گاهی نیز به دلیل تنظیمات محافظ صفحه نمایش بعد از مدتی صفحه نمایش سیاه شده و خاموش می‌شود. جهت رفع مشکل خاموش شدن تلویزیون از غیر فعال بودن تایمر و همچنین محافظ صفحه نمایش مطمئن شوید.

تعمیرات سینما خانگی

ایران سرویس در بخش تعمیر سینما خانگی از متخصصین حرفه ای و آموزش دیده برخوردار است و بر این عقیده که تعمیر مقرون به صرفه تر از تعویض است ( لوازم اورجینال ) اقدام به تعمیرات انواع سینما خانگی می نماید .

برای استعلام قیمت و یا درخواست تعمیر با ما تماس بگیرید

تعمیر انواع سینما خانگی

تعمیر تخصصی انواع سینما خانگی در کمترین زمان و تعرفه اتحادیه با ضمانت پس از تعمیر ، اعزام کارشناس تعمیر در محل ، اعزام پیک برای دریافت دستگاه معیوب و تحویل رایگاه پس از تعمیر .

تست و عیب یابی با دستگاه و تعمیر توسط متخصصین آموزش دیده ایران سرویس فقط یک بار نیاز به تعمیر خواهد بود .