شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبج لغایت 9 شب
  • مرکز ثبت سفارش

    021-66097859/ 021-66030825

  • با ما تماس بگیرید

    66097826 / 66097832 / 66097851

تعمیر DVDPlayer و Blu-ray

تعمیرات تخصصی دی وی دی پلیز

یکی از کاربردی ترین تجهیزات خانگی وپر استفاده در منازل ومحل کار وسایر ادارات دستگاه dvd player میباشد. این دستگاه از تکنولوژی ساده ای تشکیل شده است.که به اختصار توضیح میدهیم .ابتدا برد پاور که وطیفه تامین ولتاژ برای قسمتهای مختلف دستگاه را بر عهده دارد .نداشتن ولتاژ در خروجی پاور ویا نوسان ولتاژ باعث عدم کارکرد بقیه قسمتهای دستگاه میشود.

قسمت دوم بخش داخلی دستگاه مربوط به مکانیک ولنز اپتیکال میشود.خرابی در این بخش در قسمت اپتیک باعث عدم خواندن اطلاعات سی دی در درون دستگاه میشود .ودر بخش مکانیک در صورت خرابی چرخ دنده ها ویا تسمه وموتور داخلی باعث عدم باز شدن سینی دستگاه ویا باز وبسته شدن پی در پی سینی دستگاه میشود.که بایستی اAیراد مربوطه را تشخیص وقطعه مورد نظر را تعویض کنیم.بخش سوم دستگاه مربوط به بردمین ویا پروسسور دستگاه میشود. وظیفه این بخش مربوط به صدا وتصویر وهمچنین کلیه ورودی وخروجی ها وارسال دستورات به قسمت مکانیکال توسط این برد انجام میشود.در صورت ایراد در این بخش فرمانهای ورودی وخروجی به درستی کار خود را انجام نمیدهد.وعدم صدا ویا تصویر نیز مربوط به این قسمت از برد میشود.

یک عدد چیپ آیسی در داخل این برد قرار دارددر صورت گرم شدن پی در پی این چیپ باعث قطعی پایه های ان میشود که بایستی ریسولت ویا تعویض گردد.وجود خازن های الکترولیتی در درون این برد ونشتی این خازن ها نیز عاملی برای عدم صدا ویا تصویر وآلارمهای متفاوت در این برد میشود که بایستی با تشخیص خرابی در خازن مربوطه اقدام به تعویض خازن کنیم.

تعمیر دی وی دی پلیر

دیسک های فشرده بلو – ری یا به اصطلاح BD نامیده میشود اساس عملکرد این دیسک ها به صورت حافظه نوری هستند که چندین گیگا بایت اطلاعات را در خود ذخیره میکنند .عملکرد این مدل از دیسکها با پرتو نور لیزر به دیسک انجام میشود رنگ این دیسکها به رنگ آبی میباشد.میزان ذخیره اطلاعات در این دیسکها حدود 5 برابر DVD ها میباشد .در دیسکهایDVD حدود 5 گیگ اطلاعات در داخل ان ذخیره میشود ولی در دیسکهای بلو ری در حدود 30 گیگابایت اطلاعات در داخل ان ذخیره میشود .

دیسکهای BLU-RAY به دو صورت تک لایه ودو لایه وسه لایه به بازار عرضه شده است دیسکهای تک لایه میزان اطلاعات ذخیره شده در درون آن بین 15 الی 30 گیگابایت میباشد ولی دیسکهای دو لایه میزان ذخیره اطلاعات در حدود 50 گیگا بایت میباشد.ودر دیسکهای سه لایه لایه سومی به ان اضافه شده است که میتولند تا 100 گیگ اطلاعات را در خود جای دهد.وهک اکنون تکنولوژی خاصی در حال انجام است که پیش بینی میشود تا تعداد لایه ها را افزایش داده وحجم اطلاعات ذخیره شده در داخل این دیسک ها به 200 گیگا بایت افزایش یابد.در دیسکهای دولایه میتوان تعداد 9 تا 10 فیلم HD را در داخل خود ذخیره کند.

اطلاعات که شامل صوت وتصویر میباشد دردرون شیارهای دیسک قرار میگیرد هرچه حجم اطلاعات در داخل دیسک فشرده تر باشد میزان روزنه ها کوچکتر شده وبرآمدگی کوچکتر میباشد بنابراین به لیزر دقیقتری برای خواندن مورد نیاز است.تمامی پردازنده های BLUE –RAY قادر است تمامی دیسکهای DVD را بخواند.ولی عکس این عمل امکان پذیر نیست.

دستگاه BLUE-RAY دارای پورتهای USB-LAN-HDMI-WIFI میباشد.که پورت WIFI جهت آپدیت برنامه وقسمت سخت افزاری دستگاه کاربرد فراوان دارد.پورت USB که برای حافطه خارجی مورد استفاده قرار میگیردوکاربرد فراوان برای اکسترنال دارد.دردرون دستگاه BLUE –RAY یک حافطه داخلی نیز وجود دارد.پورت HDMI که وظیفه آن انتقال صدا وتصویر میباشد وکیفیت صدا وتصویر از پورتهای AV وغیره بهتر میباشد.پورت LAN جهت عملیات شبکه بین لپ تاپ وکامپیوتر با دستگاه بلو ری قابل ارتباط است.

به دلیل ضخامت پایین این دیسکها در برابر خط وخش وضربه مقاومت کمتری دارد ودر صورت خراش اطلاعات ان قابل باز یافت نیست.از دیگر اشکالات دیسکهای بلو ری به دلیل نزدیک بودن لنز ودیسک نسبت بهم میباشد که این مسله باعث اختلال در عملکرد لنز دستگاه میشود.

نمایندگی رسمی تعمیرات با استفاده از متخصصین وتکنسین های با تجربه خود وهمچنین استفاده از وسایل ودستگاههای پیشرفته خود به راحتی کلیه دستگاههای DVD ,BLUE RAY وسایر دستگاهها را تعمیر ویا در صورت عدم تعمیر اقدام به تعویض بردهای مربوطه میکند.نمایندگی تعمیرات تمامی قطعات وبردهای دستگاه را به صورت اورجینال در انبار شرکت موجود دارد .نمایندگی تعمیرات علاوه بر تعمیر DVD PLAYER در زمینه تعمیر موبایل وتعمیرات تلویزیون وتعمیرات لپ تاپ وتعمیرات ماشینهای اداری نیز بصورت کاملا ً حرفه ای وتخصصی با استفاده از تکنولوژی روزوبا استفاده از متخصصین با تجربه نیز فعالیت دارد.

تعمیر dvd player
5/5 (1 نقد و بررسی)