گرد گیری فن لپ تاپ

گرد و خاک گرفتن فن خنک کننده و قطعات لپ تاپ ها به علت داشتن فضای کم و کنار هم چیده شدن تنگاتنگ،وضعیت را نسبت به رایانه های رومیزی خطرناکتر می کند؛چون ممکن است لپ تاپ هنگ کند و قطعات داخلی صدمه ببینند یا به کلی خراب شوند. می توانید طبق روش زیرگرد و غبارهای جمع شده داخل کیس لپ‌تاپ را از روی قطعات داخلی و فن خنک‌کننده آن پاک کنید.

روش گردگیری فن

مرحله اول(باز کردن)

لپ‌تاپ را خاموش کرده، آداپتور آن را از برق جدا کرده،از پشت باتری را بردارید.در انتهای گوشه‌ درپوش زیرین ، دریچه ای خاص که پنجره‌های تبادل هوا و امکان دسترسی به قطعات داخلی را دارد،را پیدا کنید. پیچ‌ها را باز کنید و آن را بردارید.البته در برخی از لپ تاپ ها باید درپوش زیرین به طور کامل برداشته شود پس باید فن خنک‌کننده و برخی قطعات داخلی را ببینید.

نکته

امکان ندارد؛انواعی از نوت‌بوک‌ ها را افراد غیرحرفه‌ای بتوانند باز کنند، بنابراین باید به نمایندگی یا تعمیرگاه معتبر لپ‌تاپ مراجعه شود.

مرحله دوم(گردگیری)

گرد و خاک‌های تجمع یافته را به وسیله ی باد گرفتن از بین ببرید.فن را از زوایای مختلف در معرض باد با فشار زیاد قرار دهید. جهت باد باید از داخل به خارج دریچه باشد تا گرد و خاک‌ها از لپ‌تاپ خارج شوند.

نکته

  • باید این کار را در محیط خارج از اتاق انجام دهید.
  • دائم جریان باد را قطع و وصل کنید تا همه جای فن تمیز شود.
  • برای صدمه ندیدن قطعات،جریان باد خیلی قوی و از فاصله نزدیک نباشد.

مرحله سوم(بستن)

پنل دسترسی را سرجایش ببندید. باتری را نیز به دستگاه وصل کرده و لپ تاپ را روشن کنید.

نتیجه

لپ‌تاپ شما خنک کار میکند و دیگر سر و صدایی ندارد.

0/5 (0 Reviews)