آذر 13, 1399 6:46 ب.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 اسکنر قاب شیشه ای اچ پی
اسکنر قاب شیشه ای اچ پی

تعویض اسکنر قاب شیشه ای اچ پی Deskjet 1055

شرکت اچ پی جزوه بهترین شرکت ها در زمینه ی ساخت پرینتر می باشد و توانسته در سطح جهان کاربران زیادی را جذب نماید به طوری که امروزه پرینتر های اچ پی جزوه بهترین برند پرینتر می باشد و به راحتی می توان از این پرینتر استفاده نمود. اما ممکن است هر وسیله ی الکتریکی روزی دچار خرابی و اسیب شود و شما باید برای حل این مشکل اقدامات لازم را انجام دهید. در این مقاله در رابطه با تعویض اسکنر قاب شیشه ای پرینتر اچ پی Deskjet 1055 توضیحاتی را ارائه می دهیم.

مرحله اول

قبل از شروع مراحل ابتدا باید پرینتر را خاموش نمایید و اتصالات آن را به طور کامل قطع نمایید.

مرحله دوم

برای خارج کردن دکمه ها ابتدا انگشت شست خود را در مرکز صفحه دکمه واقع در سمت چپ چاپگر را فشار دهید.

قلاب انگشتان دست خود را در زیر لبه جلو از صفحه دکمه و به سمت بالا بکشید و مطمئن شوید باعث شکستگی صفحه ی دکمه ها نمی شود. بهتر است مقدار نیرو را متناسب در نظر بگیرید تا شکستگی رخ ندهد.

مرحله سوم

با دست دیگر ، بالای پانل دکمه ها را به سمت پشت چاپگر بکشید.

بخوانید  تعویض فن/ سینک حرارتی (یا مادربرد) اچ پی g4

کابل سفید را که پانل را با بدنه اصلی چاپگر متصل می کند ، پاره نکنید.

نوار را با بعد از دیدن زبانه آبی جدا کنید و از تخته مدار سبز بیرون بکشید.

پانل را آزاد کنید و به سمت بالا تنظیم کنید.

مرحله چهارم

ابزار باز کننده پلاستیک بین پوشش پلاستیکی و قطعه اصلی قرار دهید. بهتر است برای جدا سازی بهتر ابزار باز کننده پلاستیکی را حرکت دهید تا شکاف ایجاد شده و این شکاف بیشتر شود. سپس به راحتی می توانید کاور را خارج نمایید.

این حرکت را برای سمت دیگر نیز انجام دهید تا کاور به طور کامل خارج شود.

مرحله پنجم

برای حذف پانل شیشه ای باید 4 پیچ را با استفاده از پیچ گوشتی باز نمایید. احتیاط داشته باشید که نباید پانل شیشه ای را به طور کامل خارج نمایید زیرا در قسمت زیرین پانل حاوی اتصالاتی می باشد.

مرحله ششم

کابل های سفید را از مادربرد سبز جدا کنید و کابل را که در آن به مادربرد سبز متصل است به آرامی بالا بکشید و سپس قطع کنید. قسمت پایینی چاپگر را کنار آن تنظیم کنید.

مرحله هفتم

محل پانل شیشه ای ، رو به پایین ، بر روی یک سطح صاف می باشد. سپس پیچ 14MM را توسط پیچ گوشتی باز نمایید.

بخوانید  پیاده کردن ساختار فلزی داخلی HP 3000 j310a

مرحله هشتم

با دقت پنجره شیشه ای را خارج نمایید. این کار را با احتیاط انجام دهید زیرا در صورت خرابی این قطعه ممکن است به دست شما اسیب وارد شود. توجه داشته باشید که این قطعه به طور طبیعی دارای خمیدگی می باشد. (در صورت خرابی و شکستگی این قطعه به راحتی می توانید آن را تعویض نمایید)

مرحله نهم

تعویض اسکنر قاب شیشه ای اچ پی Deskjet 1055 به پایان رسیده است. در صورت خرابی این قطعه می توانید با قطعه ی جدید و سالم آن را تعویض نمایید.

ایران سرویس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *