تیر 29, 1403 4:20 ب.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

تعمیرات ماکروویو

تعمیرات تخصصی ماکروویو

مرکز تعمیرات ماکروویو با بهره مندی از تکنسین های با تجربه و متخصص از دانش روز برای تعمیر انواع ماکروویوها استفاده می کند. در این مرکز از قطعات اورجینال و فابریک برای تعمیر استفاده می شود، در نتیجه پس از عیب یابی و تعمیر ماکروویوها همانند روز اول قابل استفاده می شوند.

همچنین قطعات استفاده شده دارای گارانتی معتبر می باشند و در صورتی که مشکلی بوجود بیاید مشتریان می توانند از خدمات گارانتی استفاده کنند و در صورت نیاز قطعه استفاده شده را تعویض کنند.

مرکز تعمیرات ماکروویو این امکان را برای مشتریان بوجود آورده است در صورت خرابی دستگاه با تکنسین ها تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنند و در اسرع وقت تعمیرکار به محل اعزام می شود تا فرآیند عیب یابی و تعمیر در کوتاه ترین زمان ممکن و با قیمت مناسب انجام شود.

تعمیرات ماکروویو

+ نورماکروویو کم است یا روشن نمیشود:

تعمیرات ماکروویو از طریق لامپ درون ماکروویو می توان تشخیص داد که غذا اماده شده است یا خیر اگر لامپ روشن نشود دلیل بر سوختگی آن است ولی در حالیکه چشمک بزند مشکل از لامپ می باشد زمانیکه لامپ کم نور باشد مشکل از تنظیمات ماکروویو می باشد.

– راه حلهای پیشنهادی:

درصورتیکه لامپ سوخته باشد باید ماکروویو تعویض شود ولی بدلیل نزدیکی لامپ به خازن و حساسیت این موضوع بهتر است با نمایندگی تعمیرات ایران سرویس (66097851) تماس گرفته شود.

+ ماکروویو گرم نمی کند:

با خرابی ماکروویو در طول عمر یکبار روبه رو خواهید شد اکثر ماکروویوها دیود و ولتاژ بالای دارند در صورتی که مگنترون مرتبا دستگاه را گرم می کنند.
در بعضی زمان لامپ ماکروویو می تواند روشن باشد اما کار گرم شدن را انجام نمی دهدعلت گرم نکردن ماکروویو شما می تواند احتمال برخرابی مکنترون باشد .برای رفع مشکل ماکروویو می توانید آن را به شرکت تعمیرات ایران سرویس انتقال دهید.

– راه حل های ممکن:

هرآسیبی به دیود یا مگتنرون شما وارد شود باعث گرم نشدن ماکروویو شما می شود تعویض مگنترون می تواند این مشکل رابرای شما برطرف کند برای تعویض این قطعه می توان با نمایندگی های مجاز (ایران سرویس ) مراجعه کرد در شرکت ایران سرویس به دلیل وجود دستگاه های مجهزو تکنسین های زبده این امکان رابه شما می دهد که از خرابی خازن- دیود-و قفل درب-مطلع شوید .

+ ماکروویودر حین انجام کار خاموش میشود:

اگر در حین انجام کارماکروویو شما بعد از چند ثانیه کارکردن خاموش می شود این واقعا کلافه کننده است چون آن کاری که می خواستیم در طول آن ساعت انجام دهیم و ماکروویو شما خراب شده است. خاموش شدن ماکروویو در حین گرم کردن اکثرا زمانی رخ می دهد که قفل درب مایکروویو خراب باشد-یا در زمانی که قطعات دستگاه قدیمی شده باشد-یا زمانیکه قطعاتی مثل:فن موتور-ترانسفرمرو یا تاچ پد خاموش شده باشند. 

– راه حلهای ممکن:

خازن یکی از حساسترین اجزای مایکروویو است و قادر به تولید جریان حتی در زمان خاموشی دستگاه می باشد . برای تعویض خازن در مایکروویو بهتر است با تکنسین های ایران سرویس تماس حاصل فرمایید.

وقتی پاورماکروویو شما دچار مشکل می شود صفحه نمایش شروع به نشان دادن پیغام (8888)می کند این کد معیوب بودن پاور را نشان می دهد اگر این پیغام روی دستگاه شما هم پیش امد باید بدانید که پاور ماکروویو شما دچار مشکل شده است ماکروویو وقتی جریان برق دارد LCD پاوراغلب در زمان قطع جریان برق اتفاق می افتد تصویر می رود این پیغام را نشان می دهد.

– راه حلهای ممکن برای درست شدن ماکروویو شما:

خراب شدن پاور مشکل بزرگی نیست خودتان را ناراحت نکنید چون فورا قابل تعمیر است 

+ خراب شدن قفل درب ماکروویو شما:

اگر بدانید مشکل آن از کجاست می توانید آن را به راحتی تعمیر کرد. بیشتر اوقات نمی دانید مشکل آن از کجاست و راه حلی پیش پای شما نیست در نتیجه با مشکل مواجه خواهید شد . گذشت زمان یا استفاده نادرست از ماکروویو مثل محکم کوبیدن درب ماکروویو از علل خراب شدن قفل درب ماکروویو می باشد.

– راه حلهای ممکن:

قفل درب ماکروویو را خودتان نیز می توانید انجام دهید
قفل درب معیوب باعث ایجاد مشکل الکتریکی می شود و برای تعمیر آن باید با یک تکنسین تعمیرات ماکروویو (تکنسینهای شرکت ایران سرویس) مشاوره بگیرید..

+ عیوب در خازن

وجود نویز در زمان کار کردن ماکروویو نشاندهنده ایراد در خازن می باشد خازن معیوب هر چه سریعتر باید تعمیر شود چرا که اگر بموقع تعمیر نشود باعث صدمه به مایکروویو می شود از علل خرابی خازن می توان به گذر زمان و فرسایش و استفاده بیش از حد اشاره کرد-خازنهای قدیمی و با طول عمر زیاد به احتمال بالا خراب می باشند.

– راه حلهای ممکن برای تعمیرات ماکروویو:

.تعویض خازن باید از طریق یک تکنسین حرفه ای در تعمیرات ماکروویو صورت بگیرد
خازنهای خراب و اسیب دیده باید قبل از اسیب به ماکروویو در تعمیرات ماکروویو تعویض و یا تعمیر گردند.
خازنها در اکثر مواقع نیاز به تعمیر دارند اما تشخیص اینکه منبع خازن است یا خیر به عهده تکنسین می باشد .

+ عدم فعالیت دکمه های ماکروویو :

با استفاده از دکمه های ماکروویو تنظیمات را انجام می دهند گاهی پیش میاید که همه دکمه ها و یا چند تا از دکمه ها از کار میفتد و یا گاهی دکمه ای که شما استفاده می کنید مطابق با چیزی که باید فعالیت خود را انجام نمی دهد –فعالیت دکمه های ماکروویو به عهده صفحه لمسی پشت پنل کنترل می باشد و زمانیکه این قسمت خراب باشد دکمه های دستگاه کار نمی کند و یکی دیگر از علل کار نکردن دکمه های مایکروویو صفحه کنترل اصلی خراب می باشد که باید به تعمیرات ماکروویو مراجعه شود.

– راه حلهای ممکن:

صفحه لمسی اسیب دیده و معیوب را می توانید با داشتن اندک اطلاعات فنی خودتان نیز تعویض نمایید- یک تکنسین زبده می تواند صفحه لمسی آسیب دیده را جدا کند یا صفحه کنترل را در صورت داشتن مشکل خاص بررسی کند..

+ معیوب بودن ترایاک مایکروویو:

 ترایاک یک وسیله نیمه هادی است که دارای سه پایانه می باشد و توانایی کار در دو جهت را دارد –زمانیکه در مایکروویو ترایاک خراب باشد مایکروویو امکان کنترل تنظیمات ا قدرت پایین را ندارد و غذا را با درجه و قدرت بالا میپزد.

– علل:

زمانیکه سوئیچ کنترل خراب باشد نتیجه حاصله ترایاک معیوب میباشد.

تعمیرات ماکروویو خراب بودن صفحه کنترل اصلی باعث اسیب به ترایاک می شود درحالیکه ترایاک معیوب یک مشکل حاد میباشد و خیلی کم بوجود میاید ولی این امکان هم وجود دارد که مشل از کارخانه سازنده دستگاه باشد.

نکات مهم

 • از ظروف ساده شیشه ای و یا چینی ساده بدون حاشیه براق استفاده کنید.
 • داخل ماکروویو آب را نجوشانید.
 • داخل ماکروویو را تمیز کنید تا تکه های غذا به دیواره آن نچسبد.
 • در موقع استفاد از ماکروویو درپوش ظرف را بگذارید تا غذا داخل آن خشک نشود.
 • منافذ خروجی گرمای مایکروویو را نپوشانید تا گرمای اضافی به دستگاه شما لطمه وارد نکند.
 • هیچ گاه مایکروویو خود را خالی روشن نکنید برای اینکه گرمای تولید شده جذب نمی ‌شود و قطعات داخلی امکان دارد بیش از حد داغ شود و یا حتی آسیب ببیند.

برند های تحت پوشش

تعمیرات شارپ
تعمیر باند Samsung
تعمیرات باند کنوود
تعمیرات باند پاناسونیک
تعمیرات الجی
تعمیرات داتیس
تعمیرات زیرووات
تعمیرات دلونگی
تعمیرات دوو
تعمیرات دسینی
تعمیرات هارد استون
تعمیرات مادیا
تعمیرات فلر
تعمیرات بوش
تعمیرات تکنو

مشکلات رایج ماکروویو

 • در صورتی که اشکال از لامپ ماکروویو باشد به سادگی می توانید با یک لامپ جدید عوضش کنید.
 • در صورتی که دیدید لامپ ماکروویو بدون علت کم نور است نگران نباشید برخی مواقع دستگاه کم نور می شود برای اینکه از دستگاه در حالت قدرت کم استفاده می شود، کارهایی مثل یخ زدایی یا گرم کردن مجدد.
 • برای تست کردن ماکروویو می توانید یک فنجان آب را داخل آن قرار داده و دستگاه را در حالت نهایت قدرت قرار دهید، حالا ببینید لامپ کاملا روشن می شود یا کم نور است.

مزایای استفاده از ماکروویو

از مزیت های مهم استفاده از ماکروویو عبارت است از:

 • پخت سریعتر غذا
 • صرفه جویی در زمان و هزینه
 • با توجه به زمان کمتر پخت مقدار بیشتری از مواد غذایی مفید و ویتامینها در غذای پخته شده باقی می ماند.
 • نیاز کمتر به ظروف و در نتیجه شستشوی کمتر