استفاده از لپ تاپ ها بسیار ساده تر از کامپیوترهای خانگی می باشد، یکی از دلایل آن اینست که به جای آن همه سیم ، فقط یک سیم شارژر دارد. امروزه هم ماوس ها و کیبورد هایی وارد بازار شده اند که بدون سیم (Wireless) بوده و به راحتی قابل استفاده و حمل و نقل هستند و دارای برد بیشتری هستند.

ماوس بی سیم

برای کسانی که همیشه مسافرت می کنند و از لپ تاپ استفاده می کنند، کاربرد بسیاری دارد.البته برای مرتب بودن میز کامپیوتر های رومیزی از این ماوس استفاده می شود. ماوس بی سیم هم مانند سایر وسایل بدون سیم کار می کند، سیگنال های فرکانس رادیویی را به یک دستگاه فرستنده و گیرنده می فرستد و می گیرد.

بخش های ماوس بی سیم

احتمال دارد، از نظر شما وصل کردن ماوس بی سیم به لپ تاپ خیلی پیچیده باشد، اما خیلی آسان است. دستگاه فرستنده در داخل ماوس قرار دارد و غیر قابل مشاهدهمی باشد. دستگاه گیرنده در شکل های گوناگون وجود دارد؛ برخی از آن ها خیلی کوچک هستند و مثل قلم اند. اکثر بسته های ماوس بی سیم دارای یک CD می باشند که شامل برنامه هایی است که به شناسایی ماوس توسط سیستم عامل کمک می کند.

مراحل اتصال ماوس بی سیم به لپ تاپ

بسته را باز کنید و باتری ها را داخل ماوس قرار دهید. حالا، باید دستگاه فرستنده و گیرنده را از بسته پیدا کنید که معمولا شبیه یک قلم یا USB می باشند. دستگاه فرستنده و گیرنده را در port خالی USB قرار دهید. دکمه ی “ON” روی ماوس را روشن کنید. سیستمتان را restart کنید.
اگر بسته CD داشت، CD را در دستگاه قرار دهید و برنامه هایش را روی کامپیوتر نصب کنید. بعد از اینکه برنامه ها Install شد سیستم را restart کنید. نباید فاصله ی بین دستگاه و ماوس بیشتر از 9 قدم باشد. این فاصله ی ماوس بی سیم معمولی است. اما برخی ماوس های بی سیم با تکنولوژی 2.4 گیگا هرتز وارد بازار شده که فاصله اش 30 قدم می باشد.

08-wireless-mouse-logitech-unifying-receiver-630

0/5 (0 Reviews)