عيب يابي و تعمیر كامپيوتر

غير عادي شدن ویندوز

گاهی هيچ برنامه ای باز نمي شود،گاهی هيچ برنامه ای بسته نمي شود و برخی اوقات برنامه ها اصلا كار نمی كنند.

راه حل

ويندوز خود را در حالتي بالا بياوريد كه آخرين وضيعت سالم را داشته است. براي اين منظور، هنگامي كه كامپيوتر را روشن مي كنيد كليد F8 را چند بار بزنيد تا منوي بوت ظاهر شود. در اين منو گزينه Last know Good Configuration را انتخاب كرده و كليد Enter را بزنيد.

کند شدن کامپیوتر

كامپيوترتان كند شده و خيلي برنامه ها رفتار عجيبي پيدا كرده اند.

راه حل

بيشتر وقت ها با آپديت كردن درايورها مشكل حل مي شود.

کار نکردن پرینت

هر چه روی پرینت كليک می كنيد، هيچ اتفاقي نمي افتد. فکر می کنید پرینتر به خواب رفته ولی پرينتر روشنه و كابل هم درست متصل شده است.

راه حل

صف ( Queue ) چاپگر خود را خالي كنيد.احتمال دارد يك دستور چاپ قفل شده مانع از اجراي بقيه دستورات چاپ شده باشد. در  ، Control panel روي Printers  دوباره كليك كنيد تا پنجره چاپگرها و فكس ها باز شود. حالا روي آيكون پرينتر دوباره كليك كنيد تا پنجره صف دستورات چاپ ظاهر شود. از منوي printer گزينه Cancel All Documents را بزنيد تا تمام دستورات لغو شوند.

خروجی چاپگر لیزری

يک قسمت كمرنگ و يک قسمت پر رنگ است.

راه حل

اين مشكل عموما به خاطر اين است كه پودر يا ( همان تونر) جوهر چاپگر ليزري شما نزديك به تمام شدن است و به نسبت مساوي داخل كارتريج پخش نمي شود. اول بايد كارتريج را از داخل چاپگر بيرون بياوريد و با دو دست به صورت افقي نگه داريد. سپس دست هاي خود را طوري حركت دهيد كه وقتي يكي را بالا مي بريد آن يكي پايين بيايد. با اين كار، پودر جوهر داخل كارتريج جا به جا مي شود. اين كار را چهار پنج بار پشت سر هم انجام دهيد. به اين ترتيب، شايد بتوانيد قبل از تمام شدن كامل جوهر، چند صفحه ديگر پرينت بگيريد.

مایکروسافت آفیس

گاهي اوقات به هيچ وجه نمي توانيد فايلي را در Outlook, Excel, Word يا ساير برنامه هاي مايكروسافت آفيس باز كنيد.

راه حل

از منوي Help در برنامه آفيس، گزينه Detect and Repair را انتخاب كنيد تا ابزار تشخيص و تعمير اجرا شود. دقت كنيد كه گزينه Discard my customized setting and restore default settings علامت نخورده باشد، اين برنامه سعي مي كند درستش كند. قبل از شروع به كار بهتر است سي دي آفيس را دم دست داشته باشيد.

0/5 (0 Reviews)