امروزه افراد بسیار زیادی در پی خرید یک لپ‏تاپ با امکانات و شرایط مختلف هستند. مطمئنأ برای خرید یک دستگاه لپ‏تاپ نکات زیادی را باید مد نظر قرار داد. برخی از این نکات شامل:

اندازه و وزن دستگاه

مهمترین هدف ساخت لپ تاپ ها، قابل حمل بودن است؛ بنابراین باید لپ تاپ اندازه و وزن مناسب داشته باشد.

lenovo-lavie-z-360-08

پورت و امکانات لپ‏تاپ

لپ‏تاپ مورد نظر شما نیازهای شما را از بابت پورت ها و وسائل متصل حداقل تا یک سال آینده برطرف خواهد کرد.اگر مداوم و زیاد از درگاه Usb استفاده . امکانات بی سیم و بلوتوث هم مزیت های خوبی دارند پس آنها را فراموش نکنید.

قابلیت ارتقا

لپ‏تاپ ها عمومأ فاقد توانایی ارتقای قطعات و متعلقات می باشند فقط در مواردی همچونRAM و دیسک سخت ولی معمولأ افزایش سرعت CPU و کارت گرافیکی مقدور نمی باشد. پس لازم است بدانید دستگاهی که می خرید باید نیازهای پردازشی و گرافیکی شما را تا حداقل 2 سال برطرف سازد.

خدمات پس از فروش

لپ‏تاپ ها از قطعات مختلف و زیادی ساخته می شوند که هرقدر هم دارای کیفیت ساخت باشند باز هم احتمال عیب و خبری نیست؛ بنابراین دستگاه به یک گارانتی معتبر نیاز دارد.اطلاعات لازم درمورد قطعات گارانتی را از فروشنده می گیرم.کدام قطعات شامل گارانتی می شوند و تا چه مدت قطعات اصلی شامل صفحه نمایش، باطری، آداپتور، درایو نوری و برد مادر باید حداقل دارای یکسال گارانتی و سه سال خدمات پس از فروش باشند. به دلیل ارزان بودن جنس های اینجوری فایده نداره.

کاربرد مد نظر خود

اگر دستگاه را برای محیط های سخت مانند محیط های صنعتی یا پر غبار و آلوده می خواهید یا به سراغ نوعی خاص از هر مدل بروید مانند خانواده Latitude در لپ‏تاپ ها و Optiplex درکامپیوتر های رومیزی Dell برای این طورمصارف طراحی شده اند و عمومأ 3 سال گارانتی بین المللی دارد.