پاک کردن ویروس

در خوشایندترین شکل، سیستم مملو ازفایل‌های ناخواسته بسیار زیادی به وسیله ویروس ها می‌شود. و این مورد باعث می شود که حافظه بیش از حد اشغال شود و گاهی به شکل پنجره باز می شوند. البته برخی از ویروس ها کل سیستم را آلوده کرده و رایانه به صورت کلی خراب می شود و ممکن است تمامی اطلاعات ذخیره شده بر روی سیستم را از دست بدهید.

مرحله اول:

برخی از این ویروس ها از راه ورود اطلاعات به سیستم است به طور مثال دانلود کردن یک فایل. اصلی ترین راه شناخت این ویروس این است که درخواست می دهد تا آنتی ویروس مجود را غیر فعال کنید.

راه حل مقابله با این ویروس ساده است، اگر فایلی که می خواهید دانلود کنید بسیار ایده آل هست، آن را دانلود نکرده یا عملیات دانلود را متوقف کنید، زیرا حتما مشکلاتی را فراهم می کنند.این کارها را باید قبل از نصب برنامه انجام بدهید.

مرحله دوم:

خیلی از این ویروس ها از راه جستجوگر به سیستم وارد می شود. در اینصورت راه حل خوبی داریم ؛از browser تان اگر قدیمی می باشد، استفاده نکنید. هم اکنون جستجوگرهای فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر و کروم امنیت دارند.

مرحله سوم:

داشتن جستجوگر مناسب کافی نیست و باید نرم افزاری به عنوان آنتی ویروس داشته باشد.اکثر نرم افزارها رایگان هستند ولی امنیت خوبی برای سیستم فراهم می کنند.به عنوان نمونه اسکنر ها که ورود و خروج هر چیز را به رایانه کنترل می کنند. بعضی از آنتی‌ویروس‌های موجود رایگان می باشند؛ البته باید به طور هفتگی یا ماهیانه بروز شوند.

مرحله چهارم:

در این مرحل سیستم شما آلوده به ویروس ها میباشد.این ویروس ها انواع مختلف دارند و قدرت خراب کردن آن ها بستگی به نوع ورود آن ها به سیستم را دارد.

برای همین هم نمی‌توان ابزار مشخصی را برای از بین بردن تمام این بدافزارها معرفی کرد. با کمک Windows Security Essentials رایانه‌تان را اسکن کنید، این ساده‌ترین کار برای کمک به شماست. برای از بین بردن ویروس ها ، راه های زیادی وجود دارد اما برای ایجاد امنیت بیشتر، مهم این است که این شناخت ها و اطلاعات را داشته باشیم .

0/5 (0 Reviews)