اتصال کابل OTG به گوشی هوشمند

بسیاری از افراد برای کاربرد های متفاوت مایل به اتصال کابل USB به گوشی هوشمند خود هستند.کابل USB مستقیم به گوشی وصل نمی شود و نیاز به یک مبدل دارد.

OTG

مخفف عبارت On The Go می باشد که به معنی (در حال حرکت) می باشد. تکنولوژی OTG در سال 2001 به جهت کنار گذاشتن استفاده از کامپیوتر برای انتقال فایل های فلش مموری یا هارد به گوشی و تبلت به وجود آمد. بر اساس این تکنولوژی موبایل و تبلت ها بدون واسطه یک سیستم دیگر به فلش مموری متصل می شود.

کابل OTG

مبدلی است که تبلت یا گوشی هوشمند را به طور مستقیم به فلش مموری و هارد وصل می کند و این امکان را به کاربر می دهد تا اطلاعات را مشاهده کند و بین دو دستگاه انتقال دهد. این کابل متشکل از دو سر مادگی USB معمولی و یک کانکتور مایکرو USB می باشد.

کاربرد ها

اتصال موس رایانه

اگرمایل هستید موس رایانه را به گوشی یا تبلت متصل کنید، نیاز است یک کابل OTG همراه با یک موس داشته باشید. کلیه گوشی‌ها و تبلت‌هایی که OTG کابل‌ها را پشتیبانی می‌کنند، بسیار ساده موس را خواهند شناخت و احتیاج به هیچ نرم افزاری ندارد.

otg

اتصال فلش مموری

به راحتی با OTG فلش مموری را به گوشی خود وصل کرده و با اینکار می توانید از اطلاعات گوشی یا تبلت خود پشتیبان بگیرید.

اتصال دسته پلی استیشن

برای لذت بردن و هیجان بیشتر از بازی های گوشی یا تبلت خود می توانید با کابل OTG به گوشی یا تبلت خود دسته پلی استیشن متصل کنید.

play-android-game-with-joystick

اتصال دوربین های DSLR

به راحتی تنظیمات دوربین حرفه ای را با نصب نرم‌افزارهای ویژه‌ی این کار مانند DSLR Dashboard ، از طریق موبایل یا تبلت کنترل کنید. به این روش عکس هایی که با دوربین میگیرید همان لحظه به گوشی شما انتقال می یابد.

اتصال کیبورد 

با استفاده از این کابل برای تایپ ساده و سریع تر،می توانید کیبرد های مختلفی را به گوشی یا تبلت خود متصل کنید.

اتصال کارت حافظه برای انتقال داده‌ها

به وسیله کابل OTG رم ریدر و کارت حافظه  به گوشی و تبلت وصل می شود. این روش جهت منتقل کردن فایل ها از MicroSD و SD کارت‌ های گوناگون کاربرد دارد. به خصوص عکاسان حرفه‌ای می توانند  به سرعت اطلاعات دوربین را به تبلت یا گوشی منتقل کنند.

استفاده برای شارژ کردن سایر دستگاه‌ها

در صورت نیاز توسط کابل OTG گوشی را به سایر دستگاه ها وصل کرده و آن ها را شارژ کنید.البته این کار در طولانی مدت باعث آسیب دیدن باتری می شود.

0/5 (0 Reviews)