شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبج لغایت 9 شب
 پیاده سازی مدل 5759 لپ تاپ دل 17 اینچی سری 5000
پیاده سازی مدل 5759 لپ تاپ دل 17 اینچی سری 5000

پیاده سازی مدل 5759 لپ تاپ دل 17 اینچی سری 5000

پیاده سازی مدل 5759 لپ تاپ دل 17 اینچی سری 5000 به صورت زیر است:

مرحله 1- برداشتن باتری

 • اولین کار شامل برداشتن باتری است تا لپ تاپ تعمیر شود. این تعمیر با تعمیر کامپیوتر پری (Perry) در نمای اقیانوس، DE انجام شده است.
 • این تعمیر بدین دلیل انجام شد که آب در لپ تاپ ریخته است و روشن نمی شود. بهترین حدس این است که برد سیستم عمل نمی کند. برد سیستم در تصویر نشان داده شده که مورد هدف تعمیر می باشد.

The first thing is to remove the battery as you would in any repair of a laptop. This repair was done by Perry's Computer Repair in Ocean View, DE.

مرحله 2- برداشتن کاور پایه

 • با استفاده از اهرم پلاستیکی، کاور پایه واقع در پشت لپ تاپ بلند نموده که ابتدا از لبه داخلی شروع کنید، و سپس آن را از پایه کامپیوتر خارج نمایید. اکنون هارد دیسک و رم دیده می شوند. اولین تصویر به هارد دیسک و دومین تصویر رم را نشان می دهند.

Removing the base cover: Using a plastic scribe, pry up the base cover on the back of the laptop starting from the inner edge, and lift it off the computer base. You will see the hard drive and RAM. First picture shows hard drive and second picture shows RAM.

 

مرحله 3- برداشتن هارد دیسک

 • 4 پیچ وجود دارد که برای برداشتن قلاب هارد دیسک باید در ابتدا باز شوند. سپس هارد دیسک را از کابل خود جدا کرده و یا ابتدا کابل و سپس قلاب را بردارید.

There are four screws to remove the hard drive bracket. Then you can detach the hard drive from its cable or you can remove the cable first and then the bracket.

مرحله 4- برداشتن رم

 • رم را با بلند کردن قلاب آن بردارید. رم درای الکتریسته ایستا است. بنابراین از مچ بند استفاده نمایید.

Remove the RAM by lifting up the bracket. RAM is subject to static electricity. So use a wrist band.

مرحله 5- برداشتن کارت وایرلس

 • پیچ متصل کننده قلاب کارت وایرلس و کارت وایرلس به برد سیستم را بردارید. قلاب کارت وایرلس را از کارت وایرلس بیرون بکشید.
 • کابل های آنتن را از کارت وایرلس قطع کنید، موقعیت کابل مشکی و سفید را به یاد داشته باشید. کابل سفید در سومین تصویر در یک دایره مشخص شده است. موقعیت آنها در لیبل سفید روی کارت مشخص شده است.
بخوانید  تعویض نمایشگر LCD لپ تاپ دل

Remove the screw that secures the wireless-card bracket and the wireless card to the system board. Lift the wireless-card bracket off the wireless card.

مرحله 6- برداشتن کیبورد

 • با استفاده از اهرم پلاستیکی، دکمه هایی که کیبورد را به قطعه پالم رست محکم کرده اند به آرامی آزاد کنید. ابتدا از سمت راست و بالای کیبورد شروع نمایید.
 • کیبورد را به دقت چرهانده و بر روی قطعه پالم رست قرار دهید. چفت های مشکی را به آرامی بلند کرده و کابل کیبورد و کابل نور پس زمینه- کیبورد را از برد سیستم قطع کنید.

Using a plastic scribe, gently release the tabs that secure the keyboard to the palm-rest assembly. Start at the upper right of the key board.

مرحله 7- برداشتن درایو نوری

 • کامپیوتر را به پشت قرار داده و پیچ متصل کننده قطعه درایو نوری به پایه کامپیوتر را بردارید. کامپیوتر را مجددا چرخانده و نمایشگر آن را باز کنید. با استفاده از اهرم پلاستیکی، قطعه درایو نوری را از دریچه درایو نوری به بیرون فشار دهید.
 • قطعه درایو نوری را از دریچه درایو نوری بیرون بکشید. دومین تصویر را مشاهده کرده و به قلابی که درایو را به لپ تاپ محکم کرده است دقت کنید.

Turn the computer on its back and remove the screw that secures the optical-drive assembly to the computer base. Turn the computer over and open the display. Using a plastic scribe, push the optical-drive assembly out of the optical-drive bay.

مرحله 8- برداشتن پایه لپ تاپ

 • چفت را بلند رده و کابل درایو نوری را از برد سیستم قطع کنید. اولین تصویر دارای دایره آبی را مشاهده نمایید.
 • 15 پیچ متصل کننده پایه کامپیوتر به قطعه پالم رست را بردارید.
 • نمایشگر را ببندید و کامپیوتر را بچرخانید. کابل اسپیکر واقع در کنار تراشه رم را از برد سیستم قطع کنید. دومین تصویر دارای دایره آبی را مشاهده نمایید. کابل های آنتن را از مسیرهای خود در پایه کامپیوتر بردارید.
 • با نوک انگشت خود، از قسمت عقب شروع کرده و پایه کامپیوتر را از قعطه پالم رست بلند کنید. مطمئن شوید که کابل های آنتن از کارت وایرلس کاملا از مسیرهای خود روی پایه کامپیوتر برداشته شده اند.
 • پایه کامپیوتر را بچرخانید. گیره درایو نوری را بردارید.
بخوانید  فن خنک کننده لپ تاپ دل E6410

Lift the latch and disconnect the optical-drive cable from the system board. See first picture with blue circle.

مرحله 9- برداشتن برد I/O

 • چفت را بلند کرده و کابل برد I/O را از برد سیتسم یا برد I/O قطع کنید.

Lift the latch and disconnect the I/O-board cable from the system board or the I/O board.

مرحله 10- برداشتن فن و سینک حرارتی

 • کابل فن را از برد سیستم از سمت چپ همانند تصویر قطع کنید. با یک نظم متوالی، همانطور که در قطعه سینک حرارتی نشان داده شده، 3 پیچ محافظ را شل کنید که قطعه سینک حرارتی را به برد سیستم وصل کرده است. پیچ هایی که قعطه سینک حرارتی را به سیستم وصل کرده اند برداشته و خارج کنید.

Disconnect the fan cable from the system board at left in picture. In sequential order, as indicated on the heat-sink assembly, loosen the three captive screws that secure the heat-sink assembly to the system board. Remove the screws that secure the heat-sink assembly to the system and lift off.

مرحله 11- برداشتن برد سیستم

 • کامپیوتر را چرخانده و نمایشگر را تا جای ممکن باز کنید. چفت های کانکتور را بلند نموده و کابل برد دکمه پاور در سمت راست بالا و کابل تاچ پد در سمت چپ پایین را از برد سیستم قطع کنید.
 • نمایشگر را ببندید و کامپیوتر را بچرخانید. چفت را بلند کرده و کابل نمایشگر در بالای برد سیستم را قطع کنید. پیچ متصل کننده برد سیستم به قعطه پالم رست را بردارید.

Turn the computer over and open the display as far as possible. Lift the connector latches and disconnect the power-button board cable top right and the touchpad cable lower left from the system board. See picture.

مرحله 12- ادامه برداشتن برد سیستم

 • برد سیستم را به دقت از لبه داخلی بلند نموده تا برد سیستم از کانکتور برد سیستم بر روی قطعه پالم رست آزاد شود.
 • برد سیستم را چرخانده و کابل پورت آداپتور برق را از برد سیستم قطع کنید. به خوردگی کابل ناشی از آب دقت کنید.
 • این دستگاه دل دارای CPU یکپارچه با برد سیستم است. در زمان تعویض برد سیستم باید به این مورد توجه داشته باشید که دل هزینه 649.99 دلار را بیان می کند. هزینه این لپ تاپ 699 دلار است. اما هنگامی که این مطلب را می خوانید ممکن است هزینه پایین بیایید که باید به این افت قیمت توجه کنید.
بخوانید  تعویض مادربرد 3542 Inspiron دل

Carefully lift the system board from the inner edge to release the system board from the system-board connector on the palm-rest assembly.

همچنین می توانید برای تعمیر گوشی سامسونگ خود و نمایندگی لب تاپ دل به لینک مراجعه نمائید.

0/5 (0 نقد و بررسی)

fateme-chakavak

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *