خنک نگه داشتن لپ تاپها

جلوگیری از داغ شدن بیش از اندازه لپ تاپ و یا برطرف کردن آن. از درست کار کردن مکانیزم های خنک کننده لپ تاپ مطمئن شوید. اگر لپ تاپ شما حرارت زيادی دارد و اگر فن آن در فواصل زماني کوتاه تری شروع به کار مي کند، موارد زیر را رعایت کنید.

بررسی پنکه های لپ تاپ

بهترين شیوه جهت مطمئن شدن از کارکرد صحیح پنکه های لپ تاپ شما ، استفاده از يک نرم افزار تشخيص خواهد بود چون پنکه ها در داخل بدنه ماشين قرار گرفته اند و بعضی اوقات باز کردن بدنه يک لپ تاپ ، موجب باطل شدن ضمانت نامه می شود. اگر چنين ابزاري را پيدا نکرديد، مي توانيد ابزار مشابهي را از يک فروشنده قابل اعتماد ديگر تهيه نمائيد.

تمیز کردن دريچه های هوا

بیشترلپ تاپ ها از جريان هوا جهت کمک به خنک کردن خود استفاده مي کنند.آنها در بخش جلوئی بدنه به منافذ ورودي هوا و در قسمت عقبي بدنه به دريچه هاي خروجي هوا مجهز هستند. گرد و غبار يا ساير مواد مي توانند اين دريچه ها را مسدود کرده و جريان هوا را مختل نمايند. احتمالاً آسان ترين راه براي تميز کردن دريچه ها اين است که هوا فشرده را به داخل آنها بدميد. شما مي توانيد محصولات هواي فشرده را در هر فروشگاه تجهيزات دفتري پيدا کنيد. شما همچنين مي توانيد دريچه ها را با يک پارچه مرطوبی که خیس نباشد،تميز نمایید.

بررسی تنظيمات بايوس لپ تاپ

تنظيمات نرم افزاري که زمان فعال شدن پنکه ها را تنظیم می کند و بلافاصله بعد از درجه حرارتی نزدیک به داغ شدن ،پنکه ها فعال شده و از داغ شدن لپ تاپ جلوگیری می شود.