آذر 14, 1401 3:40 ب.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 کاربرد سانترال
کاربرد سانترال

معنی سانترال چیست؟

PBX مخفف Private Branch eXchange است و یک اصطلاح عمومی است که برای توصیف یک سیستم تلفن تجاری که چندین خط ورودی و خروجی، مسیریابی تماس ها، پست صوتی و ویژگی های مدیریت تماس را ارائه می دهد، استفاده می شود. در حالی که بسیاری از متخصصان فناوری اطلاعات در زمینه فناوری شبکه بسیار مسلط هستند، امروزه آنها اغلب باید سیستم PBX شرکت را مدیریت (یا مدیریت فروشندگانی که مدیریت می کنند) کنند. موارد زیر یک آغازگر اساسی است تا درک بهتری از سیستم های سانترال داشته باشید.

PBX چیست؟

PBX یک eXchange شعبه خصوصی است، یک سیستم سخت افزاری است که مسیریابی و جابجایی تماس ها را بین یک محل کسب و کار و شبکه تلفن انجام می دهد. در اصل، PBX چیزی نبود بلکه یک اپراتور تابلو برق بود. نام آنها از نحوه تعامل آنها با شبکه تلفن عمومی سوئیچ شده (PSTN) گرفته شده است.

(خصوصی) به این واقعیت اشاره دارد که آنها از PSTN جدا هستند، حتی اگر بتوانند به آن متصل شوند. (Branch) نحوه اتصال یک PBX در PSTN را توضیح می دهد: مدارهای اصلی ارتباطی خطوط ترانک نامیده می شوند و نقاط پایانی که به آن متصل می شوند و حجم کمتری از ترافیک را اداره می کنند شاخه نامیده می شوند.

بخوانید  ریست پسورد سانترال

(تبادل) به این واقعیت اشاره می کند که اتصالات از طریق یک سیستم سوئیچینگ رد و بدل می شوند و اجازه می دهد تعداد بیشتری از تماس ها از طریق تعداد محدودی خطوط هدایت شوند.

PBX چه کار می کند؟

این دستگاه همان عملکردهای اپراتورهای تلفن قدیمی را دارد که زمانی روی تخته های مدار بزرگ دستی نشسته بودند، با هر فرد تماس گیرنده صحبت می کردند تا بدانند که در حال تلاش برای دستیابی به چه کسانی هستند و برای تکمیل تماس ها، سیم ها را به صورت دستی به کانکتورها وصل می کردند. سیستم های مدرن اتوماتیک هستند، فوق العاده سریع هستند و می توانند بیشتر از هر اپراتور دستی کار بزرگی انجام دهند.

PBX همچنین ویژگی های پیچیده تماس مانند انتظار تماس، حضور خودکار، عملکردهای موسیقی/پیام در حالت انتظار و پست صوتی را ارائه می دهد. ویژگی های پیشرفته مانند find-me-follow-me برای شرکت هایی که دارای کارکنان بسیار متحرک یا نیروهای فروش هستند بسیار مفید است، همچنین از طریق PBX ارائه می شود.

سیستم های کلیدی چیست؟ آیا آنها همان سانترال سانترال هستند؟

نه، این دو در واقع کاملاً متفاوت هستند. یک سیستم کلیدی معمولاً فقط برای مشاغل کوچک با تعداد محدودی از کاربران (معمولاً کمتر از 50) مفید است. یک سیستم کلید دارای تلفن هایی با دکمه های متعدد (کلید) با چراغ هایی است که نشان می دهد کدام خطوط مورد استفاده قرار می گیرند، همانطور که انتظار دارید در میز پذیرش مشاهده کنید. این ویژگی و عملکرد محدود است.

بخوانید  روشن نشدن لپ تاپ لنوو

برخلاف کاربران PBX، کاربران یک سیستم کلیدی معمولاً دارای برنامه افزودنی اختصاصی یا شماره مستقیم مستقیم به داخل (DID) نیستند که فقط به تلفن آنها زنگ می زند. در واقع، یک پیکربندی کلیدی رایج سیستم این است که تماس های دریافتی را روی (Ring All) (یعنی همه تماس های ورودی در همه تلفن ها زنگ می زند) تنظیم کنید. همچنین کمتر رایج است که کاربران سیستم کلیدی یک صندوق پست صوتی خصوصی داشته باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =