مهر 8, 1401 6:53 ق.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 7 مشکل فتوکپی لیزری
7 مشکل فتوکپی لیزری

7 مشکل رایج فتوکپی لیزری

فتوکپی های لیزری هیچ تفاوتی با سایر دستگاه ها ندارند. با وجود استفاده و نگهداری دقیق، بهترین آنها سهم خود را در مسائل مربوط به عملکرد خواهند داشت. در اینجا رایج ترین مشکلات فتوکپی لیزری آمده است. در حالی که توصیه های ما معمولاً روی هدف است، اما همیشه یک حرکت هوشمند برای بررسی مجدد است. دفترچه راهنمای کاربر را فاش کنید یا به صورت آنلاین به وب سایت سازنده بروید تا مراحل دقیق مدل و مدل خاص فتوکپی لیزری خود را مشاهده کنید.

  1.  تونر در حال لکه گیری یا عدم چسبندگی به صفحه است

اگر تونر فتوکپی شما به کاغذ نمی چسبد، معمولاً به دلیل مونتاژ فیوزر قدیمی یا کارتریج تونر معیوب است. قبل از عجله برای تعویض کارتریج تونر، ابتدا آن را برداشته و با دقت آن را تکان دهید. آن را داخل فتوکپی قرار دهید. آیا این مشکل را برطرف می کند؟

اگر این مشکل حل نشد، گام بعدی عاقلانه نصب تونر تازه است. پس از تعویض کارتریج تونر، فتوکپی خود را مجدداً راه اندازی کنید.

  1. گیر کاغذ

این مشکل رایج فتوکپی لیزری است. علل اولیه شامل کثیفی، گرد و غبار، غلطک های فرسوده یا وزن نادرست کاغذ است. اساسی ترین راه جلوگیری از گیرکردن کاغذ، تمیز کردن منظم فتوکپی است.

بخوانید  علت کندی سرعت لپ تاپ ایسر

همچنین در صورت نیاز قطعات را تعویض کنید. در نهایت، وزن کاغذی که فتوکپی شما برای آن درجه بندی شده است را بررسی کنید.

  1. چاپ محو شده/کیفیت چاپ ضعیف

علت این امر تونر پایین، تنظیمات تراکم چاپ یا برخی دیگر از خطاهای تنظیم فتوکپی است. مطمئن شوید که فتوکپی شما روی حالت ذخیره جوهر یا حالت (پیش نویس) تنظیم نشده باشد.

  1. هیچ چیز چاپ نمی شود

این مراحل ممکن است بدیهی به نظر برسند، اما به طور جدی – بررسی کنید که آیا واقعاً کار چاپ را به فتوکپی مناسب ارسال کرده اید.

به احتمال زیاد ده ها سند را در بخش بعدی یا در فتوکپی مجازی یا نرم افزار تصویربرداری اسناد چاپ می کنید! اگر مشکل همین بود، تنظیمات فتوکپی خود را روی دسکتاپ خود بررسی کنید تا مطمئن شوید فتوکپی اصلی شما به عنوان پیش فرض تنظیم شده است.

در مرحله بعد، بررسی کنید که مقدار کافی (و نوع صحیح) کاغذ در سینی وجود دارد. در حین کار، دوبار بررسی کنید که فتوکپی شما روشن است. ممکن است شخصی به طور تصادفی آن را خاموش کند. شاید بخش IT یک به روزرسانی سیستم انجام داده است که فتوکپی را خاموش کرده و هرگز آن را دوباره آنلاین نکرده است. شما هرگز نمی دانید.

  • در صورت شک و تردید و در صورت شکست همه موارد – راه اندازی مجدد.
  • با راه اندازی مجدد برنامه نرم افزاری خود شروع کنید. اگر این کار نمی کند، کامپیوتر خود را راه اندازی مجدد کنید.
بخوانید  پیغام خطای مداوم در لپ تاپ شارپ

در نهایت، قبل از روشن کردن مجدد پرینتر، فتوکپی خود را برای چند دقیقه خاموش کنید. تعجب خواهید کرد که چگونه بسیاری از مشکلات رایج فتوکپی لیزری را می توان با راه اندازی مجدد حل کرد.

  1. قلم اشتباه

اگر سند شما فونت متفاوتی با آنچه فرمت کرده اید نشان می دهد، مشکل می تواند به سادگی یک خطای ارتباطی باشد.

ابتدا به عقب برگردید و دوباره چاپ کنید. اگر فونت نادرست دوباره چاپ شود، وقت آن است که عمیق تر عمل کنیم.

در مرحله بعد، بررسی کنید که جدیدترین درایورها نصب شده اند. در نهایت، مطمئن شوید که نرم افزار روی رایانه و فتوکپی با فونت های انتخاب شده سازگار است.

  1. کاغذ چروکیده / تصاویر کج

به سینی کاغذ نگاهی بیندازید. ببینید آیا کاغذ به درستی در داخل راهنماها و زبانه های کاغذ تراز شده است یا خیر. اگر کمی خاموش باشد، نتایج خروج از فتوکپی می تواند بسیار مشکل ساز باشد!

  1. هشدار تونر کم / بدون تونر

با عرض پوزش، این پیام ها و خطاهای هشدار دهنده قابل اعتماد نیستند. حتی پس از نصب یک کارتریج تونر جدید، بسیاری از فتوکپیها همچنان چشمک می زنند و بوق می زنند تا نشان دهند که باید تونر را تعویض کنید. همیشه احتمال کمی وجود دارد که کارتریج آسیب دیده یا معیوب باشد. اما، در اکثر سناریوها، فقط تنظیم مجدد فتوکپی باید به راحتی این وضعیت مزاحم را برطرف کند. دستورالعمل های بازنشانی مدل فتوکپی خاص خود را جستجو کنید و آن را دنبال کنید.

بخوانید  دلایل از دست دادن توان مایکروویو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هفت =