متصل کردن تلویزیون به کامپیوتر از طریق بلوتوث

مرحله اول

ابتدا تلویزیون خود را روشن کنید و بلوتوث دستگاه را فعال کنید. اگر نمی دانید بلوتوث تلویزیون کجاست، توضیحات دفترچه تلویزیون را بخوانید. بلوتوث تلويزيون را قابل کشف (Discoverable) تنظيم کنید.

مرحله دوم

در كامپيوتر به کنترل پنل رفته و در قسمت” Hardware and Sound” روی گزینه ” Add a device” کلیک كنيد. مقداری صبر كنيد تا دستگاه‌های اطراف توسط کامپیوتر شناسایی شود. اگردر ليست جستجو شده ، نام دستگاه نیست؛ یا بلوتوث در حالت discoverable قرار دارد یا فاصله کامپیوتر و تلویزیون خیلی زیاد می باشد.

مرحله سوم

نام دستگاه تلويزيون را در پنجره “Add a device”انتخاب کرده و” Next” را بزنید و صبر کنید تا کامپیوتر وصل شود.اگر تلويزيون از شما درخواست ورودی کند، به وسیله ریموت کنترل يا دكمه هاي تلویریون اتصال با کامپیوتر را برقرار كنيد.

نكات مهم

1-تلویزیون‌های گوناگون دارای قابلیت‌های متفاوتي از طريق بلوتوث می باشند ، پس برای اطلاع از این قابلیت ها باید دفترچه راهنما را بخوانید. از قابلیت ‌های رایج، انتقال رسانه نظير موزيك براي پخش زنده و يا ذخيره سازي می باشد.

2-بسياري از اين تلویزیون‌ها به شما اجازه می‌دهند تا قابلیت‌های آن‌ها مانند تغییر تنظيمات و حتی نصب بروز رساني سيستم را از طريق كامپيوترو کاملاً بدون نیاز به سیم‌کشی اضافی كنترل كنيد.

3-دستگاه‌های قدیمی‌تر بلوتوث، هنگامی‌که نزديك به هم استفاده می‌شدند، در کار یکدیگر تداخل ايجاد می‌کردند كه اين باعث كاهش شدید نرخ انتقال داده‌ها می‌شد. این مشکل در تمام كامپيوترها و تلویزیون‌هاي مدرن برطرف شده است.

4-میان كامپيوتر و تلويزيون سیگنال های ضعیف قرار دارد، به ‌ویژه زمانیکه فاصله‌ی بین دستگاه ها زياد باشد. دستگاه‌های بلوتوث مختلف، بردهای متفاوتی دارند، بنابراين اگر در اتصال دستگاه‌ها دچار مشكل شود، آن دو را كمي به هم نزدیک‌تر كرده و يا به‌جای استفاده از کامپیوتر رومیزی، از يك لپ تاپ استفاده كنيد.