مهر 8, 1402 5:36 ب.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 5 علامت هشدار دهنده داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسوس
5 علامت هشدار دهنده داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسوس

داغ شدن بیش از حد لپ تاپ. به طور کلی همه لپ‌تاپ موجود در مقابل گرما آسیب‌پذیر هستند. به این دلیل است که سیستم خنک کننده آنها در مقایسه با سایر کامپیوترها کارایی کمتری دارد و تمایل بیشتری به آسیب رساندن به قطعات داخلی دارد. بنابراین هر زمان که یک لپ تاپ ایسوس جدید خریداری می کنید، ضروری است که سیستم خنک کننده موجود در آن و حداکثر دمایی که قطعات سخت افزاری می توانند در آن مقاومت کنند، در نظر بگیرید. علائم بوی سوختگی و دود نشان می دهد که برای هر گونه اقدامات احتیاطی دیگر دیر شده است. در این مقاله، 5 علامت هشدار دهنده داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسوس را توضیح می دهیم.

داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

کار کردن سخت فن در داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

فن خنک کننده دستگاهی است که به CPU متصل است و از خنک تر ماندن لپ تاپ ایسوس اطمینان می دهد. حسگرهای موجود در داخل پردازنده فن را با توجه به دما کنترل می کنند. اگر دمای داخلی لپ‌تاپ ایسوس بالا باشد، حسگرها به فن می‌گویند که سریع‌تر و بلندتر بچرخد.

مهمتر از همه اگر کارهای شدیدی مانند بازی های ویدیویی و پخش ویدیوهای 4k انجام می دهید که باعث می شود گرمای بیش از حد در داخل لپ تاپ ایسوس ایجاد شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، لپ تاپ ایسوس باید کار سخت تری را برای از بین بردن این گرمای اضافی انجام دهد. این باعث می شود که یک فن همیشه با حداکثر سرعت کار کند و صداهای بلندی تولید کند.

بخوانید  افزایش سرعت انیمیشن در گوشی شیائومی

داغ برای لمس

در حالی که داغ شدن لپ‌تاپ ایسوس در حین کار طبیعی است، اگر لپ‌تاپ ایسوس شما دائماً بیش از حد گرم می‌شود و دائماً هوای گرم را از دریچه‌های هوا خارج می‌کند، نشانه‌ای آشکار از داغ شدن بیش از حد لپ‌تاپ ایسوس است.

به هر دلیلی اگر گرما در داخل لپ تاپ ایسوس جمع شود، هیچ وسیله ای برای فرار از سیستم ندارد. گرمای بیش از حد در داخل سیستم جمع می شود تا زمانی که فن خنک کننده آنها را خارج کند. این امر باعث می شود قسمت های خاصی از لپ تاپ ایسوس به خصوص قسمت پایینی لپ تاپ ایسوس به شدت داغ شود.

خاموش شدن مکرر در داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

یکی دیگر از نشانه های احتمالی داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسوس، خاموش شدن مکرر آن است. بسیاری از رایانه ها دارای سیستمی هستند که در صورت بروز هرگونه مشکلی در اجزای داخلی، به طور خودکار خاموش می شوند. نکته قابل توجه این است که وقتی واحد پردازش مرکزی (CPU) بیش از حد گرم می شود، سیستم به طور ناگهانی خاموش می شود بدون اینکه هیچ فرصتی برای ذخیره کار داده شود. بنابراین کاربر باید از دست دادن داده ها را به دلیل این امر متحمل شود.

بخوانید  رفع انسداد پیام فعال در گوشی هواوی

در موارد نادر، در بین خاموش شدن مکرر، رایانه ممکن است پیام خطای «خاموش حرارتی رخ داده» را نشان دهد. این پیغام خطا به این معنی است که دمای CPU به حد بحرانی رسیده است که کامپیوتر خود به خود خاموش می شود تا از آسیب دائمی جلوگیری شود.

خطوط در سراسر صفحه نمایش

اگر لپ تاپ ایسوس شما دارای یک کارت گرافیک اختصاصی است، خطوط روی صفحه نشانه کلی این است که واحد پردازش گرافیکی (GPU) شما بیش از حد گرم شده است. پردازنده گرافیکی مورد استفاده شما ممکن است بسیار پیشرفته باشد که سیستمی که استفاده می کنید نتواند آن را مدیریت کند.

در حالی که گرم شدن یک GPU در حین انجام بازی های سطح بالا طبیعی است، اما طبیعی نیست که یک GPU در هنگام عملکرد عادی گرم شود. خطوط در سراسر صفحه همیشه نشان می دهد که مشکل گرمای بیش از حد توسط GPU وجود دارد.

کندی در عملکرد در داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

آخرین نشانه داغ شدن بیش از حد لپ تاپ ایسوس در این لیست کاهش سرعت عملکرد است. سرعت کلاک واحد پردازش مرکزی (CPU) یکی از عواملی است که بر سرعت رایانه تأثیر می گذارد. به هر ترتیب اگر گرمای بیش از حد در داخل لپ تاپ ایسوس انباشته شود، CPU به طور خودکار سرعت ساعت خود را برای غلبه بر این وضعیت کاهش می دهد.

بخوانید  نحوه رفع گیر کردن کاغذ در پلاتر HP

این امر نه تنها منجر به کاهش سرعت عملکرد سیستم می شود، بلکه سیستم را یخ می زند و از کار می اندازد. وقتی این اتفاق می‌افتد، کارهای ساده‌ای مانند باز کردن و بستن یک مرورگر ممکن است مدت زیادی طول بکشد.

پیشنهاد مطالعه: مشکلات سیستم عامل گوشی ایسوس و نحوه رفع آنها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *