مهر 8, 1402 3:55 ب.ظ

ایران سرویس

خیابان بهبودی، نرسیده به نصرت، جنب بانک سپه، پلاک 145،ساختمان بنیامین،طبقه 5 واحد 18
دفتر مرکزی: 66097851  مرکز تعمیرات: 66097859  شعبه شرق: 77978135  شعبه هفت تیر: 88836102  شعبه جنوب: 55300568   شعبه غرب: 44153186   شعبه شمال 26721443   شعبه اسلامشهر و رباط کریم: 56746602

 معنا و مفهوم چراغ های چشمک زن پرینترهای اچ پی
معنا و مفهوم چراغ های چشمک زن پرینترهای اچ پی

چراغ های چشمک زن پرینترهای اچ پی. یکی از مهم ترین دستگاه ها که می تواند در ادارات و سازمان ها مشاهده کرد پرینتر می باشد. کارکرد پرینترها بسیار مهم است. وجود خرابی در پرینتر ها می تواند با چشمک زدن همراه باشد. چشمک زدن در پرینترها می تواند پیغام های زیادی را مبنی بر کارکرد صحیح و یا بروز خطا به شما اعلام نماید. به همین دلیل باید این چراغ ها را به طور کامل شناسایی و بررسی نمایید تا بتوانید این مشکلات را رفع نمایید. چراغ های چشمک زن می تواند به تنهایی و یا ترکیبی ایجاد شود. می توانید با روش ها این چراغ ها را بررسی نمایید. در این مقاله روش های برای رفع این خطاها قرار داده شده است.

علت خاموش شدن تمام چراغ های پرینتر HP

در این حالت متوجه خواهید شد که هیچ چراغ پرینتر HP چشمک نمی زند. این شامل چراغ روشن/خاموش، چراغ توجه، نشانگر خطای جوهر، نماد سطح جوهر رنگی، نماد سطح جوهر سیاه، شمارنده نمایش بخش، و نشانگر خطای رسانه است. تنها دلیل احتمالی این مشکل روشن نشدن پرینتر شماست.

در زیر، راه حل هایی را که باید برای روشن کردن پرینتر خود دنبال کنید، ذکر کرده ایم.

 1. بررسی کنید که آیا سیم برق به درستی به پشت پرینتر وصل شده است یا خیر.
 2. سپس، بررسی کنید که آیا سیم برق به درستی در منبع تغذیه قرار گرفته است یا خیر.
 3. پس از بررسی همه اتصالات، دستگاه پرینتر را از دکمه پاور روشن کنید.
 4. اگر چراغ پاور روشن شود مشکل شما حل شده است. با این حال، اگر هنوز نشانگر نور در جایی وجود ندارد، به مرحله بعدی ادامه دهید.
 5. سیم برق را از منبع برق اصلی جدا کنید و سعی کنید دستگاه دیگری را وصل کنید.
 6. اگر دستگاه دیگر نیز کار نمی کند، به این معنی است که پریز برق مشکل دارد. باید پرینتر خود را به پریز دیگری که کار می کند وصل کنید.
بخوانید  علت و تعمیر سبز شدن مانیتور ایسوس

هر گونه مشکل موقت در پرینتر شما باید با دنبال کردن بررسی ها و راه حل های بالا برطرف شود. با این حال، در صورتی که مشکل شما برطرف نشد، باید فوراً با پشتیبانی پرینتر HP برای کمک تماس بگیرید.

عات چشمک زدن چراغ های پرینتر HP

تمام چراغ پرینتر HP چشمک می زند نشان می دهد که پرینتر HP شما در وضعیت خطا قرار دارد. چراغ روشن/خاموش، چراغ کارتریج جوهر رنگی، چراغ توجه، چراغ کارتریج جوهر مشکی را خواهید دید که همه به طور همزمان چشمک می زند. اگر این اتفاق برای پرینتر HP شما نیز می افتد، نباید بتوانید چیزی از پرینتر خود چاپ کنید. برای تعمیر پرینتر HP در حالت خطا و جلوگیری از چشمک زدن چراغ پرینتر HP، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ساده ترین و بهترین راه برای عیب یابی پرینتر HP در حالت خطا، تنظیم مجدد پرینتر HP است. بنابراین اولین قدم این است که سیم برق پرینتر را از پریز جدا کنید.
 2. پرینتر را حداقل 15 دقیقه از پریز جدا کنید و سپس دوباره وصل کنید.
 3. پرینتر خود را از پریز دیواری و همچنین دکمه پاور پرینتر روشن کنید.

پس از انجام عیب یابی فوق، باید بتوانید مشکل چشمک زدن چراغ پرینتر HP را برطرف کنید. سعی کنید چیزی را از پرینتر خود چاپ کنید تا تأیید کنید که آیا همه چیز درست است یا خیر. اگر پرینتر شما هنوز در وضعیت خطا قرار دارد، باید با کارشناسان پشتیبانی پرینتر HP ما برای کمک از راه دور ارتباط برقرار کنید.

بخوانید  تعمیر تبلت آبخورده

چراغ های چشمک زن پرینترهای اچ پی

مراحل رفع مشکل چشمک زدن چراغ پرینتر HP

در زیر مراحل اصلی عیب یابی آورده شده است که می توانید برای رفع مشکل چشمک زدن چراغ پرینتر HP به تنهایی دنبال کنید:

 1. ابتدا کارتریج های جوهر را از پرینتر خود جدا کرده و سیم برق را از پرینتر و سپس منبع اصلی را جدا کنید.
 2. هر کابل USB متصل به پرینتر را جدا کنید.
 3. پرینتر را به مدت 5 دقیقه از برق جدا کنید و سپس دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید.
 4. گام بعدی این است که یک بار دیگر سیم برق را به پرینتر و منبع برق وصل کنید.
 5. کابل USB را که پرینترتان را به کامپیوتر متصل می کند، دوباره وصل کنید.
 6. پرینتر HP خود را از دکمه روشن/خاموش روشن کنید و بررسی کنید که چشمک زدن چراغ های پرینتر HP متوقف شده است یا خیر.

در اکثر موارد، روش فوق کارساز خواهد بود. با این حال، اگر مشکل ادامه داشت و حتی نتوانستید دلیل آن را پیدا کنید، HP Scan Doctor را در رایانه شخصی خود دانلود کنید. هنگامی که HP scan doctor را روی دستگاه خود اجرا می کنید، پرینتر HP شما را برای هر گونه خطا و مشکل عیب یابی می کند. همچنین، می‌توانید برای کمک با کارشناسان پشتیبانی HP تماس بگیرید و به آنها اجازه دهید پرینتر HP شما را تعمیر کنند.

بخوانید  دی وی دی رایتر لپ تاپ

پیشنهاد مطالعه: بررسی سطح کارتریج در پرینتر HP

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *